شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/10/10 شناسه خبر: 1682826
یک تهیه‌کننده خبر داد؛

فیلم کوتاه "هجده" در کرج ساخته شد/ اثری که یک معضل اجتماعی را فرهنگسازی می‌کند

فیلم کوتاه "هجده" در کرج ساخته شد/ اثری که یک معضل اجتماعی را فرهنگسازی می‌کند
فیلمبرداری فیلم کوتاه "هجده" به تهیه کنندگی و مجری طرح "عادل جلیلی" و نویسندگی و کارگردانی "ندا قربانیان" و مشاوره هنری "علی شهبازی" به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک"؛ فیلمبرداری فیلم کوتاه "هجده" به تهیه کنندگی و مجری طرح "عادل جلیلی" و نویسندگی و کارگردانی "ندا قربانیان" و مشاوره هنری "علی شهبازی" به پایان رسید.

رضا رباط جزی، ندا قربانیان، امیررضا ملکی، علیرضا جعفری بازیگران اصلی این فیلم می باشند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: همه چیز با تولد هجده سالگی دگرگون شد...

عادل جلیلی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: نداقربانیان از بهترین هنرمندان عرصه تئاتر استان پیشنهاد اثری را در خصوص یکی از معضلات اجتماعی امروز جامعه به من دادند و من بعد از خواندن فیلمنامه به شدت ترغیب شدم که این اثر ساخته شود.

تهیه کننده اثر ادامه داد: زبان هنر گویاترین زبان برای بیان معضلات اجتماعی جامعه است، جامعه ما با معضلاتی مواجهه است که برای برطرف شدن آنها باید یک فرهنگ سازی هایی در جامعه صورت بگیرد.

وی افزود: ما در این  فیلم کوتاه به اعدام و گذشت اشاره می کنیم و برای روشنگری و فرهنگ سازی این موضوع اثری را می سازیم که بیان کنیم همان طور که قصاص برای فرد قاتل واجب است اما در گذشت شیرینی ای است که قابل قیاس با قصاص نیست.

این هنرمند البرزی تصریح کرد:خداوند  در آیه 45 از سوره مبارکه مائده می فرمایند: ان النفس بالنفس و العین بالعین و الانف بالانف و الاذن بالاذن و السن بالسن و الجروح قصاص...؛ در برابر قتل یک فرد ,یک نفر قصاص می شود و قصاص مقابله به مثل در جنایت عمدى ومتقابلا خداوند درجای دیگه می فرماید: فَاصْفَحِ الصَّفْحَ الْجَمِیلَ؛در برابر ناهنجاری های مردم؛ گذشتی کریمانه داشته باش.

جلیلی گفت: وقتی بخشش در امر اعدام حاصل می شود رحمت الهی نازل می شود که اگر قصاص انجام می شد این رحمت الهی را شامل نمی شد که جامعه بین المللی به این موضوع این گونه نگاه نمی کند.

وی افزود:در فیلم کوتاه "هجده" یک جوانی یک اتفاقی برای رقم می خورد که منجر به قتل غیر عمد می شود و این جوان در مواجهه با مادرش می گوید: "تو را خدا بروید و رضایت بگیرید من نمی خواهم اعدام شوم."

تهیه کننده اثر ادامه داد: جامعه باید به سمت و سویی رود که برای برطرف کردن معضلات جامعه از زبان هنر و به ویژه فیلم کوتاه استفاده شود زیرا تاثیر گذاری آن از هزاران سخنرانی بیشتر است و گاهی با این فرهنگسازی آن معضل کلا از جامعه حذف می شود.

جلیلی تاکید کرد: در حال رایزنی هستیم و به زودی این اثر از صدا و سیمای استان پخش می شود و این اثر به شدت پتانسیل این را دارد که در جشنواره های بین المللی شرکت کند زیرا در بحث ظلم و فساد در زمینه فرد قاتل در جامعه جهانی دیدگاه متفاوت است، و این اثر می تواند به شدت در جشنواره های خارجی بدرخشد.

وی گفت: ما در این اثر با توجه به روایات و قرآن کریم به بحث اعدام پرداختیم، در جامعه جهانی ظلم و فساد عادی شده ولی در جامعه ایرانی جلوی این ظلم و فساد به بهترین شکل گرفته می شود که دیگر کسی جرأت تکرار این جرم را نداشته باشد.

این هنرمند استانی ادامه داد: در مقابل ضمن جلوگیری از ترویج ظلم، خداوند موضوع بخشش را قرار داده و در آن رحمت الهی نازل می شود؛ این نوع برخورد با فساد در هیچ دینی چون اسلام نیست که هم بازدارنده است و هم اثر تربیتی و مثبت دارد.

جلیلی در خاتمه خاطر نشان کرد: این اثر با حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج و شهرداری منطقه 4 کرج ساخته شده است.

"هادی رمضانپور"  نویسنده و کارگردان سینما در حال انجام مراحل تدوین و صداگذاری فیلم "هجده" است و پس از پایان مراحل فنی پروژه آماده حضور در جشنواره های داخلی و خارجی می شود.

دیگر عوامل فیلم:مدیر فیلمبرداری : شهاب روزبهانی،عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: سمیه میری ، دستیار کارگردان و برنامه ریز : صادق قهرمانی، مدیر تولید: کیانوش حاتمی،طراح گریم: یلما شهباززاده،طراح صحنه و لباس: مسعود سقلاطون نیا، مدیر صدابرداری: ایمان روزبهانی، منشی صحنه: نفس اوصولی، آهنگساز: امیررضا ملکی، مدیر تدارکات: فرشاد شکوهی ، جانشین تهیه: فاطمه نامنی، امور مالی: حدیثه یوسفی ، گرافیست: زهرا نامنی، روابط عمومی: صونیا نصیری، سایر بازیگران: فرشاد شکوهی - حمید پاشاپور - حدیثه یوسفی و... می باشند.

در زیر عکس های مربوط به این اثر را مشاهده می کنید:

 

 

 

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1682826
ارسال نظر
نظرات