شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1399/10/10 شناسه خبر: 1682849
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج؛

سوخت‌های فسیلی، نفس کرج را بند آورده است/ پائیز تلخ یک کلانشهر با 36 روز ناسالم!

سوخت‌های فسیلی، نفس کرج را بند آورده است/ پائیز تلخ یک کلانشهر با 36 روز ناسالم!
حسین محمدی گفت: آلودگی هوای شهر کرج در فصل پائیز 22 روز ناسالم برای گروه‌های حساس و 14 روز ناسالم برای تمام گروه‌ها را به ارمغان داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج امروز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه، تردد بالای اتوبوس های درون شهری و برون شهری را یکی از عوامل آلاینده این کلانشهر دانست و گفت: قرار گرفتن البرز در مسیر 14 استان کشور و عبور خودروهای سبک و سنگین این معضل را مضاعف کرده است.

حسین محمدی با اشاره به اینکه آلودگی هوای شهر کرج در فصل پائیز 22 روز ناسالم برای گروه‌های حساس و 14 روز ناسالم برای تمام گروه ها را به ارمغان داشته است، افرود: با توجه فرسودگی 4 ایستگاه محیط زیست، نیازمند افزایش ایستگاه ها و آنالیزورها برای اطلاع رسانی صحیح به شهروندان البرز هستیم.
 
وی به خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا یورو چهار با اعتبار۴۸۰ میلیارد ریال برای شهر کرج اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین قرارداد ۵۶ دستگاه اتوبوس اسکانیا یورو چهار مجهز به فیلتر کاتالیست DPF با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال در دستور کار مدیریت شهری کرج قرارگرفته است.
 
محمدی تخصیص بودجه مناسب برای نوسازی ناوگان فرسوده، بهسازی و تجهیز آن به فیلتر دوده را ضروری دانست و تصریح کرد: متاسفانه آمارها نشان می دهد در تمام روزهای ناسالم  شهر کرج، آلاینده ذرات معلق کوچکتر  از ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) آلاینده شاخص کرج بوده و این آلاینده بیشتر ناشی از احتراق سوخت ‌های فسیلی است.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۴ درصد از ذرات معلق اگزوزی خروجی از وسایل نقلیه به آلایندگی اتوبوس ‌های درون ‌شهری اختصاص دارد، خاطرنشان داشت: استفاده از فیلتر دوده برای ناوگان دیزل، کنترل سوخت مصرفی در صنایع به ویژه نیروگاه‌ ها، معاینه فنی خودروهای سواری و باری از مهمترین راهکارهای کاهش آلودگی هوای شهر کرج است که متاسفانه تاکنون به آن‌ ها توجه نشده است.
 
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج در خاتمه با تاکید بر اینکه طرح تشویقی موتورسیکلت های برقی و خودروهای هیبریدی در کاهش آلودگی هوای کرج موثر است، خاطرنشان داشت: راه اندازی مترو کرج، طرح بی آر تی، افزایش پیاده راه ها و مسیر تردد دوچرخه هم می‌تواند عوامل تاثیر گذار در راستای کاهش آلاینده‌ها باشد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1682849
ارسال نظر
نظرات