شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/10/10 شناسه خبر: 1682926
یک استاد دانشگاه مطرح کرد؛

ضرورت تربیت سلیمانی‌ها در لایه‌های مدیریتی و راهبردی کشور/ مدیریت جهادی کلید مقابله با نبرد اقتصادی دشمن است

ضرورت تربیت سلیمانی‌ها در لایه‌های مدیریتی و راهبردی کشور/ مدیریت جهادی کلید مقابله با نبرد اقتصادی دشمن است
علی عرفانی‌فر گفت: باید نسبت به تربیت سلیمانی‌ها در لایه لایه مدیریتی و راهبردی انقلاب اسلامی همت مضاعف و جدی بکار گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با "تیتریک" گفت: نقش حاج قاسم سلیمانی در پیروزی‌های جبهه مقاومت در مبارزه با استکبار جهانی، صهیونیسم بین الملل و ارتجاع منطقه یک نقشی اثرگذار می باشد که موجب شد خلافت خودخوانده داعش در عراق و سوریه از بین رود و از وی به عنوان نمادی از مبارزه با تروریسم در جهان یاد شود.

علی عرفانی فر ادامه داد: واژه مقاومت برای اولین بار در آیات قرآن کریم بیان شده که خداوند در واقع دستور مستقیم به پیامبر اکرم(ص) می دهند که پایداری نمایند. در شکل جدید، امام خمینی(ره) با خلوص و اعتقاد به خداوند و اعتقادات خود به عاشورا و اهل بیت(ص) پایه گذار فرهنگ جدید مقاومت بودند.

وی افزود: شکل‌گیری محور مقاومت با الهام از شعارهای انقلاب اسلامی ایران مبنی بر مقاومت در برابر قدرت های جهانی تحلیل شده که به باور سید حسن نصرالله، مقام معظم رهبری قلب و پایه اصلی محور مقاومت است.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به صراحت به نقش والای انقلاب اسلامی در مواجهه با مستکبرین و شکل گیری جریان مقاومت اشاره فرموده و بیان داشته اند که ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالش های مستکبران روبه رواست اما با تفاوتی کاملا معنی دارتر.

عرفانی فر گفت: فرمانده شجاع و دلاور نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با داشتن تفکری نظامی، اندیشه استراتژیک و به مانند یک دیپلمات زیرک به عنوان نیروی فعال در سیاست خارجی کشورمان نقشی مهم ایفا می کرد و شاید به جرات می توان گفت موفقیت های سیاست خارجی کشورمان در منطقه، مرهون تلاش ها و مجاهدت های سردار قاسیم سلیمانی بود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم از سیره و منش سردار سپهبد سلیمانی یاد کنیم و به عنوان یک الگو در بین مسئولان و خدمتگزاران نظام قرار گیرد، مردمی بودن این سردار رشید اسلام است؛ با مردم بودن، برای مردم خدمت کردن، برای مردم تلاش کردن از ویژگی های شاخص سردار دلها بود.

این استاد دانشگاه البرزی افزود: سردار سلیمانی امروز به عنوان یک اندیشه و تفکر مطرح است و باید تلاش شود این تفکر هرچه بیشتر و بهتر در جامعه ترویج و گسترش یابد.

عرفانی فر تاکید کرد: این شهید بزرگوار اسلام مجاهدانه، عارفانه و شجاعانه در میدان رزم حضور می یافت و با اندیشه جهادی ضمن مدیریت میدان، حماسه ها می آفرید و همین روحیه او موجب شد داعش نابود شود.

وی گفت: این تفکر جهادی که برگرفته از اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است باید در سطوح مدیریتی کشور گسترش یابد و راهکار مقابله با نبرد اقتصادی دشمن، مدیریت جهادی است.

ایشان ادامه داد: جبهه مقاومت امروز کاری کرده که اسراییل دور خودش را دیوار بکشد چرا که می داند از بین خواهد رفت چون شهید سلیمانی انسان های مظلوم و مسلمانان را از شر ظالمان نجات داد و مانع عملی شدن توطئه های استکبار و غربی ها برای نابودی جوامع اسلامی شد.

این استاد دانشگاه افزود: کسی که توانست کمتر از سه سال طومار پلید داعش را در هم پیجد سردار سلیمانی بود پس آمریکایی ها حق دارند از این سردار رشید اسلام عصبانی باشند، زیراهمه آرزوهایشان بر باد رفت.

عرفانی فر گفت: در واقع قاسم سلیمانی توانسته بود استراتژی جمهوری اسلامی یعنی کمک به گروه های مبارز علیه رژیم اشغالگر قدس را به خوبی دنبال کرده و هر روز در این مسیر گام های دیگری بردارد.

وی افزود: اگرچه استکبار سردار سلیمانی را به شهادت رساند ولی از این خون؛ هزاران سلیمانی می جوشد و به فرموده این شهید بزرگوار:" ما ملت شهادت هستیم؛ ما ملت امام حسین هستیم."دشمن بداند راه سردار دلها همیشه زنده است و حق همیشه پیروز است.

این کارشناس در خاتمه خاطر نشان کرد: برای زمینه سازی جهت نیل به جامعه آرمانی مهدوی، باید در تقویت جبهه مقاومت کوشید و در این راستا وجود افرادی همچون سردار سلیمانی که با تفکر ناب و اقدامات خود در جبهه مقاومت برای مقابله و نابودی نظام سلطه، جانفشانی نموده و زمینه ساز تحولات شگرف در این عرصه گردیده است، انکارناپذیر بوده و باید نسبت به تربیت سلیمانی ها در لایه لایه سطوح مدیریتی و راهبردی انقلاب اسلامی همت مضاعف و جدی بکار گرفته شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1682926
ارسال نظر
نظرات