شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1399/10/11 شناسه خبر: 1683207
مستندساز جبهه مقاومت اسلامی:

مسئولین، چوب لای چرخ مستند شهید بیضایی گذاشتند

مسئولین، چوب لای چرخ مستند شهید بیضایی گذاشتند
مستندساز جبهه مقاومت اسلامی اظهار داشت: با این امکاناتی که ما در دست داریم، بعد از گذشت از ۴۲ سال باید دنیا را فتح کرده بودیم. همه پیشرفت ها به دست بچه های داوطلب و بسیجی ها بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، سهیل کریمی مستند ساز جبهه مقاومت در گفتگوی اینستاگرامی با فعالین رسانه ای تبریز در پاسخ به اینکه آیا عملیات رسانه ای گرا دادن به دشمن محسوب می شود یا نه، اظهار داشت: عملیات رسانه ای اگر بر مبنای تعریف و توصیف افراد امنیتی باشد، گرا دادن به دشمن حساب می شود ولی از لحاظ استاندارد آن، گرا دادن به دشمن محسوب نمی شود چون عملیات رسانه ای ضوابط خود را دارد. اصلی ترین تجهیزات در معرکه نبرد رسانه و دوربین است؛ یعنی برد و باخت برای کسی است که عنان رسانه را در دستش بگیرد.

استارت انقلاب با رسانه بوده

وی با اشاره به فعالیت های رسانه در زمان انقلاب اسلامی ایران گفت: ما وارثان انقلابی هستیم که استارت آن با رسانه بوده است. به دلیل وجود این نوع پشتوانه در انقلاب اسلامی، افرادی که درگیر شرایط انقلاب هستند نیز می توانند از این پشتوانه استفاده کنند.

این فعال رسانه ای با اشاره به بمب رسانه شدن خبر تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: دانشجویان پیرو خط امام که جزو نخبه ترین و فرهیخته ترین و بسیار با سواد قشر آن زمان بودند، اقدام بسیار به جایی کردند. لزومی ندارد که بنشینیم و بینیم ولیّ ما چه می خواهد و بعد آن را عملی کنیم؛ بلکه باید عملی را انجام داد که می دانیم ولیّ و رهبر از ما همان را می خواهد.

وی افزود: قضیه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با دستور امام(ره)  وارد مرحله جدیدی شد و باید حقانیت این اقدام به گوش دنیا می رسید. در آن زمان تیمی از دانشجویان تلاش کردند که این موضوع را به گوش دنیا برسانند و بیان کنند بر مبنای حقی که داشتیم اینجا را تسخیر کردیم و اینجا یک سفارتخانه نیست بلکه جاسوس خانه بود که بر علیه امنیت و مردم ما اقدام می کردند.

جنس حضور رسانه ها در دفاع مقدس، بخشنامه ای نبود

این فعال رسانه ای خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس نیز حضور رسانه ها طلبیده می شد. البته جنس حضور رسانه ها، حکومتی و بخشنامه ای نبود بلکه هر کس هر چیزی از ابزار رسانه در دست داشت در جبهه حضور می یافت.

ظلم به رسانه انقلاب در جنگ بوسنی

کریمی با بیان اینکه برخی مدیران، جلوی فعالیت  انقلابی های عرصه رسانه  را می گیرند، اظهار داشت: افرادی را می شناسم که التماس می کردند که در برخی نقاط دنیا حضور یابند ولی به خاطر ضوابط جلوی آن ها گرفته شد. در ماجرای جنگ بالکان و بوسنی ما هنوز تاوان پس می دهیم؛ آن زمان نیروی های نهضتی برای دفاع از مسلمانان و جلوگیری از ظلم وارده به آن ها وارد عمل شدند و جانفشانی کردند اما آیا می توانید یک فریم عکس از حضور بچه های سپاه در آنجا نشان دهید؟

وی افزود: حضور رسانه در جبهه دفاع مقدس باعث شد تا ما به نسل های بعدی ثابت کنیم که این اتفاق افسانه نبوده است. اما نمی توان به نسل های جدید بوسنی که بعد از جنگ به دنیا آمدند ثابت کرد که ما ناجی شما بوده ایم. قرار است که انقلاب را صادر بکنیم.

برخی مدیران، رسانه انقلابی را برای خود دردسر می دانند

این مستندساز جبهه مقاومت اسلامی ادامه داد: ما مانند شوروی نیستیم که یک جایی را شخم بزنیم یا مانند امپریالیسم و آمریکا نیستیم که هر جایی را را نابود کنیم؛ بلکه مردمان مناطق مختلف دنیا از ما کمک می خواهند و ما هم به کمکشان رفته و در کنار مردم جنگ کرده و از آن ها دفاع می کنیم. در هر جای دنیا که نیاز داشته باشند ما جانفشانی می کنیم تا از مظلوم دفاع کنیم. این دفاع از مظلوم را باید به دیگران نشان داد تا به دیگران نشان دهیم که انقلاب باید به این ترتیب صادر شود. چه کسی و چرا جلوی این کار را می گیرد؟ آیا دستی این وسط وجود دارد؟ چند نفر این ذهنیت را دارند که حضور رسانه برایمان دردسر ساز است؟ چرا دشمنان از رسانه بهترین استفاده را کرده و پیروز می شود ولی ما نمی توانیم؟ 

وی با اشاره به ضرورت حضور مستندسازان در بحران های دنیا اظهار داشت: خانم کریستن امان پور ادعای غلطی دارد که بیشترین حضور را در بحران های دنیا به عنوان یک خبرنگار، مستندساز و گزارشگر داشته است ولی بیشتر از او استاد رضا برجی بوده است که رتبه اول را در دنیا دارد و در حدود ۱۷ بحران در دنیا حضور یافته است. یک لشکر از پنتاگن همیشه دنبال  این خانم امان پور هستند؛ آیا افراد ما نیز اینطور هستند؟ اصلا آیا افراد ما همچنین چیزی را می خواهند؟ فقط می گویند بگذارید ما کارمان را انجام دهیم. قصه خیلی درد دار است.

رسانه در کشور ما دست مافیاست / سم پاشی داخلی علیه مستندسازان انقلابی

کریمی افزود: بزرگترین ابزار بچه های ما فهم و ایمان آنها است. متاسفانه رسانه در کشور ما در دست مافیاست. من نمی گویم این حضرات دشمنی می کنند بلکه ذهنیت آن ها اینست که ما داریم کار درست را انجام می دهیم و برای همین هم اجازه نمی دهیم احدی وارد این حیطه شود.

وی گفت: این دشمنان دوست نمای داخلی هرکاری می کنند تا حیثیت ما را از بین ببرند. آنها جلوی کارمان را می گیرند و علیه ما سم پاشی می کنند ولی ما تلاشمان را می کنیم و بیکار نمی نشینیم. ما خودمان را مرید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری می دانیم؛ کجا این عزیزان کنار کشیده و کم آورده اند که ما کم بیاوریم؟ این افراد فقط کار خودشان را سخت می کنند و ما هم تلاش خود را کرده و نتیجه را به خدا می سپاریم. همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند ما مامور به انجام وظیفه هستیم نه نتیجه!

این فعال رسانه ای در خصوص همبستگی یا عدم رسانه ای در منطقه غرب آسیا و جبهه مقاومت اظهار داشت: یک مجموعه ای به نام اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی راه اندازی کردند و محملی برای توجیه عملکردشان است. همچنین منطقه و عرصه را قُرُق کرده اند و فقط خودشان کار کرده و آثار خودشان را در شبکه خودشان پخش و برای آثار خودشان جشنواره مسابقه برگزار می کنند. حتی داور این مسابقات هم از خودشان است و برنده را از خودشان انتخاب می کنند. همبستگی رسانه ای برای خودشان است.

 صدور انقلاب با دست انقلابیون داوطلب بوده نا با رایزنی فرهنگی آقایان!

وی ادامه داد: با این امکاناتی که ما در دست داریم، بعد از گذشت از ۴۲ سال باید دنیا را فتح کرده بودیم. نمی گویم پیشرفت نداشته ایم بلکه پیشرفتمان به دست بچه های داوطلب و بچه بسیجی ها بوده است. صدور انقلاب به دست همین گونه افراد بوده نه با دستورالعمل ها و سیاست ها و رایزنی های فرهنگی! صدور انقلاب توسط افرادی که حقوق بگیر نبودند،  انجام شده است.

نگاه فرامرزی و دادخواهی از مظلوم، حاج قاسم را به دنیا شناساند

کریمی با اشاره به جهانی شدن سردار شهید سلیمانی، گفت: جهانی شدن او به خاطر باور و عقیده ای بود که شهید سلیمانی به آن معتقد بوده است؛ یعنی باور به فرمایشات و مطالبی که امروزه مقام معظم رهبری آن را مطرح می کند. اصل آن به انقلاب خمینی باز می گردد و در اصل پیام این انقلاب باعث بوجود آمدن سلیمانی ها در کل دنیا می شود. نگاه جهان شمولی و فرا مرزی باعث شد تا قاسم سلیمانی را به دید سرباز خمینی ببینند.  

وی افزود: برخی منفی بافی می کنند و می گویند ما ایرانی ها بدبختیم و افراد خارج از کشور به ما به نگاه بدبخت می نگرند اما اینگونه نیست؛ من سی سفر به خارج از کشور داشته ام و در آنجا به منِ ایرانی احترام می گذاشتند. من این مطلب را در خیلی از جاهای دنیا دیدم. همچنین نگاه آن ها به ایران و ایرانی اینست که مردم ایران در مقابل استکبار و آمریکا و امپریالیسم ایستاده و فریاد مظلومیت دنیا را شنیده و برای آن ها تلاش می کنند.

این فعال رسانه اظهار داشت: همه دنیا دیدند که یک سردار ایرانی از جان خود گذشته و به داد مظلوم می رسد. برای همین است که آوازه شهید سلیمانی در دنیا پیچیده است چون آوازه انقلاب امام خمینی (ره) در کل دنیا پیچیده است.

چوب لای چرخ مستند شهید بیضایی گذاشتند / شهید همدانی واسطه آشنایی با محمودرضا

وی درباره مستندی که برای شهید محمودرضا بیضایی شهید مدافع حرم تبریزی ساخته، گفت: متاسفانه مدیران ما تکلیف خودشان را نمی دانند. تلاش هایی که ما در این حوزه کرده ایم، این حضرات چوب لای چرخمان گذاشته اند. من آن زمان به شهید حاج حسین همدانی گفتم من مستندی می سازم که شاید نتوان آن را تا ۳۰ سال آینده پخش کرد، ایشان ما را به لاذقیه فرستادند که در آنجا با محمودرضا نیز همراه بودیم؛ با اجازه حاج حسین همدانی من با دوربین در مدت یک ماه پیش این عزیزان بودم. اسم آن مستندی که از محمودرضا و بقیه دوستان گرفته بودیم «ما چند نفر» است.

وی افزود: در این مدت حضور در جبهه های درگیری، من دو نارنجک گرفتم تا در صورتی که دشمن من را محاصره کند، در لحظه آخر نارنجک ها را بترکانم تا خودم و دوربین و آن هاردی که پیش خودم در آن عملیات داشتم از بین برود تا چیزی دست دشمن نیفتد. البته ما تمامی هارد های قبلی را  پشت جبهه در مقر می گذاشتیم و فقط مقدار هارد مورد نیاز را با خودمان می بردیم. یعنی تا این حد مسائل امنیتی را رعایت می کردیم.

کریمی ادامه داد: بعد از مدتی برخی مدیران، به حفاظت نیروی قدس گفته بودند که وسایلمان را توقیف کرده و خودمان را نیز در قرنطینه و بازداشت بگذارند تا تکلیفمان را مشخص کنند. به حاج حسین همدانی قضیه را گفتم و ایشان با شنیدن خبر عصبانی شدند. ایشان به من گفتند کارها را حل می کنم. حاج حسین همدانی در سوریه به من چند تا سوژه دادند و گفتنند پاشو برو از فلان جا هم مستند بگیر. «مستند زیتون تلخ» بر اساس تعبیر و درخواست ایشان بود.

کریمی در پایان گفت: خیلی از بچه های سپاهی ما هنرمند و رسانه ای بودند و بعدا پاسدار شدند. ۳۰۰ نفر از دانشجویانی که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشتند، از دانشجویان نخبه بودند که بعدا پاسدار شدند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683207
ارسال نظر
نظرات