شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/10/12 شناسه خبر: 1683434
یک استاد دانشگاه مطرح کرد؛

حاج قاسم جهان را از شر جرثومه خبیث داعش نجات داد/ هیمنه آمریکا با ترور سردار سلیمانی فرو پاشید

حاج قاسم جهان را از شر جرثومه خبیث داعش نجات داد/ هیمنه آمریکا با ترور سردار سلیمانی فرو پاشید
محمد ترابی گفت: سردار سلیمانی پایه گذار مکتبی شد که پایه های آن انسان سازی، انسان دوستی، شجاعت، اقتدار، جهد و تلاش شبانه روزی، عطوفت و مهربانی، ساده زیستی، فروتنی، مرد عمل بودن، اعتدال و میانه روی و جانبازی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: سردار سلیمانی اسطوره بزرگی است که هم نزد مردمش بسیار عزیز بود و هم نزد دشمنانش؛ او کاری کرد که دشمنانش زبان به تحسین شجاعت ، هوش و درایتش چه در زمان دفاع مقدس و چه اکنون در مورد بحران های منطقه ای داشته باشد.

محمد ترابی ادامه داد: مجله آمریکایی فارن پالیسی در سال 2019 در دهمین گزارش سالانه خود پیرامون معرفی یکصد متفکر برتر جهان در عرصه های مختلف، ژنرال قاسم سلیمانی را به عنوان مهم ترین شخص در بین 10 چهره برتر در حوزه های امنیتی-دفاعی جهان معرفی می کند.فارین پالیسی به هشدار سردار قاسم سلیمانی به ترامپ در جولای 2018 نیز اشاره کرد و به نقل از وی نوشت:"ما نزدیک به شما هستیم، جایی که تصورش را هم نمی توانید بکنید؛ ما آماده هستیم."

وی افزود: یکی از ویژگی های بی نظیر سردار، اعتدال و میانه روی در رفتار بود.در عرصه سیاسی و اجتماعی بسیار میانه رفتار می کرد؛ لذا هیچ جناح سیاسی در کشور نمی تواند او را از خود نداند یا برای خود مصادره کند.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: این سردار بزرگ هرگاه در امور سیاسی زبان می گشود دلسوزانه و مشفقانه نظر می داد، کسی را یارای مخالفت با او نبود، چون نه عافیت طلب و نه سودای قدرت داشت و درست در معرکه و میدان عمل ایستاده بود . او مردی به شدت مردمی بود.

ترابی گفت: در مسایل اجتماعی نگاهی توام با سمحه و سهله داشت، قدرت جاذبه او بیشتر از قوه دافعه اش بود.نگاهش نسبت به نسل جوان جامعه مهربانانه و پدرانه بود.کسی را نصیحت نکرد بلکه سعی داشت با همکلامی و شنیدن نقطه نظرات طرف مقابل به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: این سردار رشید اسلام بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را محصول عملکرد مسئولان می دانست، شاید در مواردی خود را هم در این باره مقصر می شناخت. اویی که هرگز میدان رزم و پیکار دشمنان این مرز و بوم را ترک نکرده بود!تصور کنید مردی با این همه سجایای انسانی و اخلاقی و با آن سابقه و عملکرد درخشان در سال های جنگ و پدیده شوم داعش و گروه های تروریستی در منطقه وقتی به دیدار خانواده شهیدی از مدافعان حرم می رفت در پاسخ درخواست دختر شهید برای اهدای انگشترش به او قسم می دهد که در کنار ضریح آقا امام رضا (ع) شهادتش را طلب کند.

ایشنان افزود: شهادت طلبی این مرد خدا رازی بود که جز خود و خدایش کسی از آن خبر نداشت، کمتر کسی هست که نداند سردار برای وصال معشوقش چه تضرع هایی نکرد، چه راز و نیازهایی نداشت، چه التماس هایی به خانواده های شهیدان نکرد و چه جهدی برای در آغوش کشیدن شهد شهادت نداشت.

این استاد دانشگاه استانی تاکید کرد: سردار سیلمانی با نابودی داعش بسیاری از کشورهای جهان را از شر وجودی جرثومه خبیث یعنی داعش راحت کرد و این امنیت و آرامش امروز مدیون زحمات و تلاش سردار و یارانش است.

ترابی گفت: سردار سلیمانی بی تردید یکی از شخصیت های مبرز تاریخ این مرز و بوم است که نسبت به این آب تعصب بی حد و مرزی داشت و آوازه های شجاعت ها و قهرمانی هایش موجب رشک دشمنانش شده بود تا جایی که اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا از ایشان به عنوان دشمن محترم یاد می کند، از آن رو که به اعتقاد او، سردار حتی اگر با دشمن خود توافق می کرد، به آن پایبند بود.

وی ادامه داد: سلیمانی پایه گذار مکتبی شد که پایه های آن انسان سازی، انسان دوستی، شجاعت، اقتدار، جهد و تلاش شبانه روزی، عطوفت و مهربانی، ساده زیستی، فروتنی، مرد عمل بودن، اعتدال و میانه روی و جانبازی است و او در طول حیات خویش این مفاهیم را در عمل معنا کرد.

این استاد دانشگاه افزود: سیاست آمریکا در جهان اسلام با ترور سردار سلیمانی فرو پاشید و از هم گسسته شد. نتیجه، اثر و پژواک طبیعی ترور حاج قاسم، شکل گیری یک انرژی جدید در جغرافیای وسیع به صورت خودجوش، آتش به اختیار و مصمم برای یک انتقام گیری سخت و راهبردی، هم در جفرافیای وسیع هم در طول زمان، با تاثیرات تعیین کننده خواهد بود که به طور قطع به حضور آمریکا در این منطقه خاتمه می دهد.

ترابی در خاتمه خاطر نشان کرد: جبهه مقاومت هرگز با رفتن سردار سلیمانی آسیب نخواهد دید، بلکه قوی تر شد، همچنان که بر اساس فرمایش سردار سلامی، ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی برای پایان حضور آمریکا در این منطقه است، این عبارت ثبت بشود، بعدها همه خواهند دید.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1683434
ارسال نظر
نظرات