شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 21:37 منتشر شده در مورخ: 1399/10/12 شناسه خبر: 1683545
در پی حضور رئیس مجلس در منطقه ۱۲ تهران عنوان شد؛

وعده قالیباف برای پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی

وعده قالیباف برای پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی
رئیس مجلس در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، با حضور در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهلی محله امام زاده یحیی گفت وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، شب گذشته با حضور در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهلی محله امام زاده یحیی گفت وگو کرد.

 
 قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، از نزدیک در جریان  مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.
 
از جمله موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک‌ها پاسخ این خانواده‌ها منفی بود. 
 
در این بازدید میدانی خانواده هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به قالیباف اعلام کردند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.
 
از جمله زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و نیز خانواده های دیگری که به نظر می‌رسد تنها ممر درامد و زندگی آن‌ها یارانه های پرداختی است اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می کند و در این بین  اقساط وام یک میلیون تومانی مربوط به شرایط کرونایی را نیز از این یارانه کسر می‌شود.
 
در پایان این نظارت میدانی قالیباف تاکید کرد که باید این مسأله بررسی شود و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل دچار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی  این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره‌مندی آن‌ها تصویب شده است را پیگیری خواهد کرد. 
 
وی در پایان تصریح کرد دلیل اینکه همیشه تاکید می شود باید امور از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود بنابراین  هیچگاه نمی شود به گزارش های ارسالی بسنده کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1683545
ارسال نظر
نظرات