شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683677
یک استاد دانشگاه:

سردار سلیمانی با ولایتمداری و مجاهدت مخلصانه در مبارزه با اشرار ملکوتی شد

سردار سلیمانی با ولایتمداری و مجاهدت مخلصانه در مبارزه با اشرار ملکوتی شد
محمدعلی انصاری گفت: بر اساس فرموده مقام معظم رهبری شهید سلیمانی را یک فرد نباید دید بلکه او یک مکتب و فرهنگ است مکتبی که به انسانها یاد می دهد مقاوم و استوار، شجاع و آگاه، بصیر و ولایتمدار، عاشق مردم و خدمت باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با "تیتریک" گفت: (مَنْ کانَ یُریِدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِیعاً ): یعنی کسى که خواهان عزت است (بداند)عزت یکسره از آن خداست. سوره فاطر آیه 10

حجت الاسلام محمد علی انصاری ادامه داد: طبق آیه شریفه بى شک عزت و افتخار در دنیا و آخرت در پرتو فرهنگ انسان ساز قرآن و اهل بیت(ع)، دست یافتنى است و دور ماندن از آنها، زمینه ساز ذلت و خوارى فرد و جامعه و آخرت است.

و در ادامه آیه خداوند متعال مى فرماید: (اِلَیهِ یَصْعَدُ الْکَلِمُ الطَّیِبُ وَ الْعَمَلُ الصَّالُحَ یَرْفَعُهُ): سخنان پاکیزه (باورهاى درست) به سوى او بالا مى رود و کردار شایسته آن را در بالاتر رفتن کمک مى رساند.

وی افزود: بنابراین شهید حاج قاسم سلیمانی دو خصوصیت بارز داشتند که باعث شد ایشان در دنیا  محبوب قلوب شود؛ یکی اطاعت پذیری ایشان  از خدا و ولی خدا و همچنین در عصر حاضر از مقام معظم رهبری بود که به ایشان مقام و رفعت خاصی داده بود و طبق فرمایش قرآن کریم: ( وَ مَنْ یُطِعِ اللّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِکَ مَعَ الَّذینَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقینَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصّالِحینَ وَ حَسُنَ أُولئِکَ رَفیقاً ) و کسى که خدا و پیامبر را اطاعت کند، (در روز رستاخیز) همنشین کسانى خواهد بود که خدا، نعمت خود را بر آنان تمام کرده; از پیامبران و صدیقان و شهداء و صالحان; و آنها رفیق هاى خوبى هستند سوره نساء آیه 69

اگر اینچنین شد انسان همنشین با پیامبر و صدیقین می شود وَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ أُولئِکَ هُمُ الصِّدِّیقُونَ وَ الشُّهَداءُ عِنْدَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَ نُورُهُمْ و آنان که به خدا و رسولانش ایمان آورند، به حقیقت راستگویان عالمند و برایشان نزد خدا اجر شهیدان است، پاداش اعمال و نور ایمانشان را (در بهشت) می یابند. سوره حدید آیه 19

این کارشناس تصریح کرد: امام حسین(ع) یکی از ویژگی های مهم حاکم را تدین در دین خدا و خوف از او بیان می کنند؛ توصیه ای که در نامه امام علی(ع) به مالک اشتر نیز مشاهده می شود. در تربیت اسلامی اعتقاد بر این است که هرچه خوف بنده از پروردگار خویش بیشتر شود، اتکای او به سایر انسان ها کمتر می گردد؛ و این دو رابطه ای متقابل دارند.

حجت الاسلام انصاری گفت: خضوع شهید قاسم سلیمانی در لحظات نماز و زیارت، نجواهای عارفانه او با ارواح طیبه شهیدان، عشق زبانزد او به وصول به معشوق و شهادت و رقصی چنین میانه میدان، از جلوه های بروز و ظهور این فرهنگ علوی و حسینی است.

وی افزو: دیگری اخلاص و شجاعت ایشان بود که سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان های مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت اما تفکر و باور  مبارزه با ظلم و استکبار جهانی همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام انصاری در خاتمه خاطر نشان کرد: درسی که این شهید  عزیز به جهانیان دادند  مبارز ه با ظلم و خسته نشدن است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری شهید سلیمانی را یک فرد نباید دید بلکه او یک مکتب و فرهنگ است مکتبی که به انسانها یاد می دهد  مقاوم و استوار،  شجاع و آگاه، بصیر و  ولایتمدار ، عاشق  مردم و خدمت باشیم و این  راه باید ادامه پیدا کند و این خصوصیت ها باعث شد تا شهید والا مقام یک فرد ملکوتی شود.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683677
ارسال نظر
نظرات