شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683726
مدرس حوزه علمیه مطرح کرد؛

حاج قاسم فخر ایران است نه مدیران نجومی بگیر

حاج قاسم فخر ایران است نه مدیران نجومی بگیر
میرزامحمدی در مراسم گرامیداشت شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم در این ۲۰ سال یک ریال و دلار بابت علمیات های مستشاری حقوق دریافت نکرد و کارش برای خدا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، حجت الاسلام محمد میرزامحمدی در مراسم گرامیداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی در محل مصلی امام(ره) تبریز گفت: یکی از در های هشتگانه بهشت باب المجاهدین است؛ آن در برای مومنانی است که لیاقت دوستی و تقرب خدا را پیدا کرده اند.

وی در خصوص اهمیت جهاد در راه خدا نیز گفت: جهاد همان لباس تقوا است که قرآن درباره‌ی آن می‌فرماید بهترین لباس است.

این خطیب مذهبی افزود: جامعه ای که هرگونه جهاد را بدون دلیل ترک کند چند بلا بر سرش می آید؛ خداوند لباس ذلت برایش به تن می کند. اهل آن جامعه به حقارت مبتلا می شود، به طوری که دیگران برایشان تصمیم می گیرد. خدا از قلوب آنها نعمت عقل و تشخیص را می برد. آنهایی که اهل جهاد نیستند اهل انصاف در بازار نیستند. خدا از آن جامعه حق مداری را می‌گیرد و در همه امورشان از حق فاصله می گیرند.

وی ادامه داد: در کشورهای همسایه داریم که رییس جمهور آن کشور به اندازه سرباز آمریکایی قدرت و اقتدار ندارد.

با اقتصاد مقاومتی بحران ها رد می شود

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در برابر مستکبرین عالم ایستادگی‌ کردند، افزود: گرچه این همه تحریم وجود دارد ولی پای امام خامنه ای ایستاده ایم و با اقتصاد مقاومتی این بحران ها را رد خواهیم کرد.

حجت الاسلام میرزامحمدی بیان داشت: هر جا که به بن بست خورده ایم مقام معظم رهبری مسأله جهاد را پیش می کشد. در عملیات های نظامی نیز همین جهاد بن بست ها را می شکست. چون قرآن بشارت داده که برای جهادکنندگان بن بست ها باز می شود. شهید محسن حججی که دنیا را به هم ریخته، ماه عسل حرکت های جهادی بود.

برای حاج قاسم بن بست معنی نداشت

وی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی وقتی این کار جهادی را در جوامع اسلامی شروع کرد، بن بست برایش معنی نداشت. او نمی‌خواست کشورگشایی کند بلکه قائل به این بود که اگر جوامع مسلمین پای سفره جهاد ننشینند، خوار و ذلیل خواهند شد.

این مدرس حوزه علمیه گفت: دشمن می‌خواهد ما را در مسایل اقتصادی خوار کند تا دست به سوی آنها دراز کرده و مذاکره کنیم. در حالی مکتب ما از جریان فدک حضرت زهرا(س) یاد گرفته ایم که مانند ایشان تک و تنها در برابر آنها بایستیم. اگر در آن جامعه به مسأله جهاد گوش می دادند، امام علی(ع) ۲۵ سال خانه نشین نمی شد.

وی خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی در این ۲۰ سال یک ریال و دلار بابت علمیات های مستشاری حقوق دریافت نکرد و کارش برای خدا بود. اینها مفاخر جمهوری اسلامی هستند نه آن مدیران نجومی بگیر.

فرق مدیر خادم و خائن

حجت الاسلام میرزامحمدی گفت: با مذاکره، سست عنصری، اختلاس، خیانت و دنیا پرستی بحران ها حل نخواهد شد بلکه کار جهادی مسأله را حل خواهد کرد. مدیری که برای پر کردن شهوت آن صندلی را تصاحب می‌کند این خادم جمهوری اسلامی نیست بلکه خائن است.

وی دلیل عزت سردار سلیمانی را اخلاص او برشمرد و گفت: اخلاص همراه با تعبد و بندگی خدا در او موج می‌زند. بچه های شهدا را بغل کرده و می‌گفت برای عاقبت بخیری من دعا کنید! در جواب حرفی که به او گفتند «اگر برای ریاست‌جمهور کاندیدا بشوی، برنده می شوی» پاسخ داد «من چهل سال است که کاندیدای شهادت هستم.»

حجت الاسلام میرزامحمدی در پایان گفت: درسی که شهدا پای مکتب حضرت زهرا(س) گرفته اند، جهاد فی سبیل الله بوده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683726
ارسال نظر
نظرات