شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683727
کارشناس مسائل سیاسی:

ایثارگری آیت‌الله مصباح یزدی درباره جانشینی امام(ره) کمر دشمن را شکست/ فقیهی که به جای مرجعیت خود را وقف ولایت و انقلاب کرد

ایثارگری آیت‌الله مصباح یزدی درباره جانشینی امام(ره) کمر دشمن را شکست/ فقیهی که به جای مرجعیت خود را وقف ولایت و انقلاب کرد
علی رسولی گفت: آیت الله مصباح یزدی ایثار و فداکاری بزرگی را در راستای حمایت از رهبر معظم انقلاب کرد و در حالیکه خودش از نظر علمی و جایگاه مبارزاتی دست کمی از یاران سیاسی امام(ره) نداشت اما تعمدا و صراحتا از امام خامنه ای حمایت کرد تا قلوب را برای پذیرش جانشین امام(ره) آماده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه یکی از نقش های اصلی آیت الله مصباح یزدی کادرسازی برای انقلاب بود، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: غالب شخصیت های انقلاب محصول موسسه علمی، آکادمیک و جهانی "در راه حق" بود که آیت الله مصباح یزدی آن را راه اندازی کرد.

حجت الاسلام علی رسولی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب نهاد مذکور با نام موسسه امام خمینی (ره) به فعالیت خود ادامه داد، افزود: آیت الله مصباح یزدی که موسسه ایشان در حال حاضر بین المللی است، در امور تشکیلاتی بسیار باسواد بود و در پشت صحنه انقلاب کارکردند.
 
وی اظهار داشت:  موسسه مرحوم آیت الله مصباح یزدی در آمریکای لاتین، آمریکای جنوبی و اروپا فعال است و ثمره آموزش های تخصصی و فنی این مجموعه، شخصیت های ممتازی است که در سفارت خانه های ما به عنوان رایزن فرهنگی و در موسسات علمی دنیا با بودجه بسیارکم فعال هستند.
 
حجت الاسلام علی رسولی تصریح کرد: آیت الله مصباح یزدی در زمان غربت رهبر معظم انقلاب با درایت وارد میدان شدند و در حمایت از امام خامنه ای برخاستند، آن زمان نقش کاریزماتیک امام (ره) به گونه ای بود که حمایت از معمار انقلاب هزینه نداشت اما حمایت از رهبری در برابر علما و اندیشمندان هزینه بردار بود.
 
وی گفت: آیت الله مصباح یزدی ایثار و فداکاری بزرگی را در راستای حمایت از رهبر معظم انقلاب کردند و در حالیکه خودشان از نظر علمی و جایگاه مبارزاتی دست کمی از یاران سیاسی امام (ره) نداشتند اما تعمدا و صراحتا از امام خامنه ای حمایت کرد تا قلوب را برای پذیرش جانشین امام (ره) آماده کند.
 
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی با اقدام مذکور ملت را دلگرم و دشمن را مایوس کرد، افزود: حمایت واقعی و پشت صحنه ای این فقیه از انقلاب بسیار بارز بود، پشتوانه علمی انقلاب اسلامی بودند زیرا شاگردان ارادتمندی را برای رهبری تربیت کردند.
 
حجت الاسلام رسولی با اشاره به اینکه انقلاب حول مسائل سیاسی و فرهنگی بود و پشت صحنه آن به چشم نمی آمد، اظهار داشت: در حقیقت رهبری مبارزات علمی و فعالیت های پشتوانه ای انقلاب بر عهده ایت الله مصباح یزدی بود،  فعالیت های ایشان در میدان عمل بسیار بارز و شاخص بود.
 
وی تصریح کرد: قلم و بیان تخصصی ایت الله مصباح یزدی موجب تربیت نیروهای ارزشی برای انقلاب شد، ایشان می توانستند مرجع بزرگی باشند اما خود را وقف انقلاب و ولایت کردند، ولایتمداری بعد از رحلت امام (ره) هم یکی از مشخصه های بارز و ممتاز این فقیه انقلابی بود.
 
حجت الاسلام رسولی گفت: در جریان انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام (ره) جریاناتی به وقوع پیوست که یکی از آنها عزل قائم مقام منصوب مجلس خبرگان رهبری یعنی آقای منتظری توسط امام (ره) بود زیرا اگر این اتفاق نمی افتاد هزینه های بسیار زیادی را برای انقلاب داشت.
 
وی افزود: در مراکز علمی و بین علما درباره اینکه کسی در جایگاه و در سطح علمی منتظری باشد و بتواند جانشینی امام (ره) را بر عهده بگیرد تردید بود اما زمانی که علما با نقل جملاتی از امام (ره) به مقام معظم رهبری رسیدند، موضوع پشتیبانی مراکز علمی و حوزه های علمیه از ایشان مطرح شد.
 
حجت الاسلام علی رسولی اظهار داشت: تردید در میان علما زیاد بود و این اقدام که کسی صراحتا از امام خامنه ای حمایت کند و در واقع فدایی ایشان شود هزینه بردار بود اما آیت الله مصباح یزدی این کار را انجام داد و پای مقام معظم رهبری ایستادند.
 
کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه خاطر نشان داشت: تمام تحلیل گران سیاسی اذعان دارند که آیت الله مصباح یزدی با ایثارگری تمام از جانشین امام (ره) حمایت کردند.
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683727
ارسال نظر
نظرات