شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683733

حذف مالیات از محصولات بهداشتی زنان در انگلیس

حذف مالیات از محصولات بهداشتی زنان در انگلیس
لغو مالیات محصولات بهداشتی زنان در انگلیس تحسین مدافعان حقوق زنان و طرفداران خروج این کشور از اتحادیه اروپا را برانگیخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک؛ بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی آمریکایی wtvy لغو مالیات محصولات بهداشتی زنان در انگلیس تحسین مدافعان حقوق زنان و طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برانگیخت.

"ریشی ساناک" وزیر خزانه داری انگلیس متعهد شده بود که در ماه مارس به مالیات محصولات بهداشتی زنان در بودجه خود خاتمه دهد، اما این تغییر تنها پس از خروج نهایی انگلستان از مدار اقتصادی اتحادیه اروپا میسر می شود.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، کشورها نمی توانند میزان مالیات بر ارزش افزوده محصولات بهداشتی را به کمتر از 5 درصد کاهش دهند زیرا به عنوان کالاهای لوکس و غیر ضروری به حساب می آیند.

ایرلند تنها کشور اتحادیه اروپا است که از محصولات بهداشتی مالیاتی دریافت نمی کند، زیرا نرخ صفر مالیات آن پیش از تعیین سطح در اتحادیه اروپا اعمال شده بود.

ساناک گفت: "محصولات بهداشتی ضروری هستند، پس درست این است که ما مالیاتی بر آنها اعمال نکنیم. ما در حال حاضر محصولات بهداشتی رایگان را در مدارس، کالج ها و بیمارستان ها عرضه کرده ایم و این تعهد ما را یک گام دیگر به قابل دسترس و مقرون به صرفه بودن این محصولات برای تمام زنان جلو می برد."

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683733
ارسال نظر
نظرات