شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683801

پیام تسلیت آیت الله اختری در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

پیام تسلیت آیت الله اختری در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی
آیت الله اختری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام ورئیس کمیته حمایت ازانقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در پیامی درگذشت آیت الله مصباح یزدی، مدرس مجاهد نستوه و عارف وارسته را تسلیت گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله اختری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام ورئیس کمیته حمایت ازانقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در پیامی درگذشت آیت الله مصباح یزدی، مدرس مجاهد نستوه و عارف وارسته را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است: 
 
قال رسول الله:
 إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ.
   مقارن با سالروز شهادت بانوی بزرگ اسلام دخت پیامبر اکرم و ام الائمه اطهار حضرت زهرا (سلام الله علیها) و اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام و اسوه مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، جهان اسلام و تشیع و جمهوری اسلامی و حوزه های علمیه قم درغم ارتحال یکی از ستارگان علم و اجتهاد و یکی از محققان و فیلسوفان نامدار و مربی و معلم و مدرس مجاهد نستوه و عارف وارسته و مفسر مشهور قرآن، سوگوار شد.
فقید مغفور آیت الله مصباح یزدی از شاگردان برجسته مراجع اعظام و بخصوص شاگرد حضرت آیت الله العظمی بروجردی  وحضرت آیت الله العظمی امام خمینی و علامه بزرگ طباطبایی بودند.
آن مرحوم مغفور در طول عمر پر برکت و سرشار از علم و جهاد خود خدمات شایان و ماندگار و خداپسندانه ای به جامعه انسانی و مراکز علمی و حوزه‌های علمی جهان بر جای گذاشت که این آثار گرانسنگ در تبیین معارف اسلامی و مکتب گهربار اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بسیار موثر و مفید بود.
آیت الله مصباح یزدی نیز شاگردان برجسته و عالم زیادی تربیت نمودند و با تأسیس موسسه های علمی و آموزشی توانستند  نسلی از محققان و اندیشمندان و عالمان برجسته در رشته‌های مختلف تربیت نمایند.
این عالم والامقام و جنت آشیان مدتی به عنوان رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در هدایت و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی این مجموعه نقش موثر و تعیین کننده ای را ایفا نمودند.
یکی از خصوصیات برجسته و قابل تحسین این دانشمند وارسته ایمان خلل ناپذیر به اصل مبارک ولایت فقیه بود که حقیقتاً در ولایت مداری و عشق به امام خمینی (ره) و دفاع از ولایت و جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای استوار و زبانزد عام و خاص گردید.
این عالم و عارف ربانی وفیلسوف حکیم با تألیف کتب وتدوین مقالات علمی ارزشمند و با مناظره با رهبران مکاتب التقاطی والحادی توانسته بودند ضمن رد و محکوم کردن اندیشه های پوچ و باطل آنان بطور مستدل وعلمی ومنطقی، معارف ناب واصیل اسلام را تبین و اشاعه دهند.
این ضایعه بزرگ و جبران ناپذیر را اصالتاً از سوی  خود و نیابتاً از سوی اعضای مکرم و معزّز شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)به حضرت ولی الله الاعظم صاحب الامر و امام زمان حجت ابن الحسن العسکری( عج ) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شاگردان و مریدان و بالاخص خانواده معظم و شریف و بازماندگان بیت آن مرحوم مغفور تسلیت عرض نموده از خداوند متعال مسئلت می نمایم این فقید سعید را در بهشت برین و در جوار انبیاء و ائمه اطهار و شهدای ابرار، محشور نماید.
«عاش سعیدا و مات سعیدا»
محمد حسن اختری
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام
ورئیس کمیته حمایت ازانقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1683801
ارسال نظر
نظرات