شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683805
مدیرکل بهزیستی استان البرز:

تنبلی چشم دامنگیر ۵۴۶ کودک در البرز شد/ مشاوره ژنتیک رایگان ۵۵ خانواده چهار معلول

تنبلی چشم دامنگیر ۵۴۶ کودک در البرز شد/ مشاوره ژنتیک رایگان ۵۵ خانواده چهار معلول
اسدالله حیدری گفت: ۱۲۳ هزار و ۹۸۲ کودک ۳ تا ۶ ساله در راستای پیشگیری از معلولیت بینایی غربال گری شدند که از این آمار ۵۴۶ کودک تنبلی چشم داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، مدیرکل بهزیستی استان البرز امروز شنبه به غربال گری شنوایی ۱۷ هزار و ۹۶۷ کودک در ۹ پایگاه دولتی  و ۵ پایگاه خصوصی اشاره کرد و گفت: اقدامات درمانی لازم برای کودکانی که نیازمند بررسی های تخصصی تر هستند انجام می شود.

اسدالله حیدری با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۹ هزار و ۲۲۴ نفر از نوزادان البرز غربال گری شنوایی شدند، افزود: همان سال ۳۹ نوزاد از مداخلات تخصصی و خدمات کمک شنیداری بهزیستی بهره مند شدند، البته سال 99 طرح پیشگیری از تنبلی چشم هم در استان اجرایی شد.
 
وی اظهار داشت: سال گذشته  ۱۲۳ هزار و ۹۸۲  کودک ۳ تا ۶ ساله در راستای پیشگیری از معلولیت بینایی غربال گری شدند که از این آمار ۵۴۶ کودک تنبلی چشم داشتند و امسال هم ۳۴ پایگاه بینایی غربال گری ۳۳هزار و ۶۲۴ کودک را انجام دادند.
 
حیدری با اشاره به اینکه یک مرکز دولتی و پنج مرکز غیر دولتی غربال گری ژنتیک را بر عهده دارند، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵ خانواده دارای سه و یا چهار معلول از خدمات مشاوره ژنتیک رایگان استفاده می کنند، همچنین برای خانواده های دارای ۲ عضو معلول یا بیشتر تا پایان سال ۱۴۰۰ مشاوره و آزمایشات ژنتیک رایگان است.
 
مدیرکل بهزیستی استان البرز در خاتمه خاطرنشان داشت: سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ نفر و از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ هزار و ۱۷۵ نفر مشاوره ژنتیک شده اند که از این تعداد ۳۲۰ خانوار از یارانه مشاوره ژنتیک و انجام آزمایشات پر هزینه ژنتیک استفاده کردند.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1683805
ارسال نظر
نظرات