شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1683865

تخلف آشکار شرکت اپل در برابر نقض حقوق بشر

تخلف آشکار شرکت اپل در برابر نقض حقوق بشر
شرکت اپل با وجود اینکه از بهره برداری یک کارپرداز از کار کودکان اطلاع داشت 3 سال طول کشید تا روابط خود را به طور کامل با آن قطع کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از"تیتریک"؛ خبرگزاری آمریکایی businessinsider نوشت، شرکت اپل با وجود اینکه از بهره برداری یک کارپرداز از کار کودکان اطلاع داشت 3 سال طول کشید تا روابط خود را به طور کامل با آن قطع کند.

بر اساس اطلاعات گزارش شده از سوی شرکت رسانه ای آمریکایی The Information، اپل کشف کرد که Suyin Electronics یکی از تأمین کنندگان مستقر در چین در موارد مختلف متکی بر کار کودکان است اما قطع ارتباط با آن را 3 سال به تعویق انداخت.

10 عضو سابق تیم مسئولیت تأمین کننده اپل به The Information گفتند که این شرکت به منظور توقف تجارت با تأمین کنندگانی که دائم سیاست های کاری آن را نقض می کنند و به منافع آن آسیب می زنند از همکاری با آنها خودداری کرده یا روند آن را کُند می کند.

شرکت اپل اخیرا در میان گزارش هایی مبنی بر اتکاء به کار اجباری اویغورها (اقلیت قومی مسلمان) و اعتراضات نسبت به شرایط نامناسب کار و سرقت دستمزد توسط کارگرانی که محصولات خود را تولید می کنند با انتقادات شدیدی مواجه شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1683865
ارسال نظر
نظرات