شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:46 منتشر شده در مورخ: 1399/10/13 شناسه خبر: 1684015
سردار شریف:

آمریکایی‌ها اوج محبوبیت حاج‌قاسم را بعد از شهادتش لمس کردند

آمریکایی‌ها اوج محبوبیت حاج‌قاسم را بعد از شهادتش لمس کردند
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها اوج محبوبیت شهید سلیمانی را لمس کردند و اقتدار سپاه را برای پشتیبانی این ‌ملت استشمام کردند و جرأت نکردند دست به اقدامی بزنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گردهمایی اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت سالگرد حاج‌قاسم سلیمانی و افتتاح جشنواره ابوذر با حضور سردار رمضان شریف، برادر سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، خانواده شهید پورجعفری، امان‌الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ستاد ثارالله کرمان برگزار شد.

 
سردار رمضان شریف در این گردهمایی اظهار داشت: یک‌سال از شهادت سردار سلیمانی گذشت، سالی که هر لحظه و ثانیه آن یاد شهید سلیمانی در ذهن ما حضور داشت و بسیار غم سنگینی برای ما رقم خورد که قابل انکار نیست.
 
وی عنوان کرد: اما همواره امیدوار هستیم به فضل الهی و هدایت‌های رهبر انقلاب اسلامی که همچنان راه طوفنده این شهیدان عزیز، راه امام، رهبر و مکتب سیدالشهداء ادامه دارد.
 
شریف با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری لقب سردار ملی را به سردار سلیمانی دادند، تصریح کرد: سردار ملی اولین تعبیر آن این است که ملت ایران یکپارچه به او عشق می‌ورزیدند و دوست داشتند مثل او باشند این لقب بسیار بزرگی است که خداوند به  برکت اخلاص، شهامت، شجاعت، فداکاری، مردمداری، ولایتمداری، ایثار به تمام معنا و مبارزه مداوم و توام با صفا و صمیمیت به او عطا کرده است.
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام و مکتب مقام  معظم رهبری و در امتداد مکتب سیدالشهداء و اهل بیت است، اظهار کرد: اگر ما مکتب حاج قاسم را بخواهیم تبیین کنیم باید به ابعادی بپردازیم که فرزندان ما، فرزندان ایران اسلامی و امت اسلامی او را الگوی خودشان قرار دهند.
 
شریف افزود: خداوند متعال با عمر طولانی‌تر حاج‌قاسم نسبت به رفقای شهیدش به ما یک فرصتی داد تا  50 میلیون نسل جدید کشور  که دوران دفاع مقدس را از نزدیک ندیدند و لمس نکرده‌اند با یکی از تربیت‌یافتگان و فارغ‌التحصیلان درجه اول دفاع مقدس روبه‌رو شوند و بتوانند او را الگوی خود قرار دهند.
 
وی بیان کرد: همه می‌دانستیم که حاج قاسم در میان مردم ایران و مردم جهان محبوبیت زیادی دارد اما  صادقانه بگویم این عمق علاقه مردم به شهید سلیمانی را باورمان نمی‌شود اینکه چندین میلیون نفر جمعیت که در تشییع پیکر ایشان شرکت کرده بودند و مقام‌ معظم رهبری از این روز به نام یوم‌الله نام بردند.
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این حضور میلیونی با آن پیام نرم‌افزاری قدرتمندی که درون خودش داشت آمریکایی‌ها را به وحشت انداخت و اگر آن حضور انبوه و متراکم مردم ایران در آن مراسمات نبود بعد از عین‌الاسد و هجوم موشکی ما به پایگاه معروف آمریکایی‌ها در عراق حتما با واکنش آمریکایی‌ها روبه‌رو می‌شدیم.
 
شریف ادامه داد: شک نکنید، آنها این حضور جمعیت و پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب که اینچنین شاگردی را تربیت کرده و پرورش داده، دیدند و اوج این محبوبیت را لمس کردند و اقتدار سپاه را برای پشتیبانی این ‌ملت استشمام کردند و جرأت نکردند دست به اقدامی بزنند.
 
شریف تاکید کرد: بیشترین سردار ما در سپاه پاسداران که در ده ساله گذشته مورد هجمه رسانه‌های دشمن قرار داشته،  سردار سلیمانی بود و از طرفی کمترین پردازش رسانه‌ای رسمی ما مربوط به سردار سلیمانی بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: اینجا باید مردم ایران را تحسین کرد که چگونه سره را از ناسره تشخیص دادند، این جاست که امام می‌گوید «ملت ما بهتر از ملت زمان رسول‌الله بهتر بودند»، ما یک نمونه آن را اینجا حس  می‌کنیم.
 
شریف گفت:  ما امسال با شرایط کرونایی در کشور مواجه شدیم و عاشقان زیادی در داخل و خارج از کشور مشتاق هستند که قبر ایشان را زیارت کنند که از آن محروم شدند.
 
وی ادامه داد: امروز شما مردم کرمان صاحب یک سرمایه معنوی بزرگی شده‌اید و مزار حاج‌قاسم برای کرمان حرمی است و شما در جوار حرم زندگی می‌کنید و وظایف کسانی که در جوار حرم زندگی می‌کنند با بقیه متفاوت است.
 
شریف بیان کرد: شما همجوار کسی هستید که حرم‌های ائمه را امن نگه داشت و نگذاشت دست آلوده داعشی‌ها و امثال آنها به این حرم‌های مقدس برسد.رسالت مردم، رسانه‌ها، علما و غیر دوچندان است، ابتدا مکتب حاج‌قاسم را ترویج کنند و کرونا که بطرف شد، میزبان خیل عظیم دوستداران و مشتاقان این شهید سرافراز باشند.
 
وی با اشاره به اینکه شاید برای ما این سوال خیلی مطرح باشد که چه شد آمریکایی‌ها در این مقطع سردار را به شهادت رساندند، گفت: آمریکایی‌ها هرگز مایل نبودند که شهید سلیمانی در اوج اقتدار غیرقابل انکار به شهادت برسد و تبدیل به یک قهرمان ملی شود.
 
 سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: ده ساله به ویژه ۵ الی ۶ سال اخیر حیات شهید سلیمانی، خط رسانه‌ای دشمن این بود که چهره نورانی و تابناک  این شهید سرافراز را تخریب کنند و گزاره‌های متعددی را در دستور کار برای تخریب ایشان گذاشتند.
 
شریف ابراز داشت:  شما بارها و بارها در حوزه رسانه‌ها شنیده‌اید این دایه‌های مهربان‌تر از مادر از آن طرف دنیا  اصرار می‌کردند که منابع ایران در سوریه، لبنان و ...هزینه می‌شود و دنباله‌رو‌های داخلی آنها با جهالت یا شیطنت این حرف را تکرار می‌کردند.
 
وی تاکید کرد: اگر میزان گزارش‌های خبری که در این زمینه وجود دارد را  دنبال کنید، می‌بینید یک استراتژیک هدفمند توسط آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها، سعودی‌ها و اماراتی‌ها این بود که شخصیت سردار سلیمانی، سپاه پاسداران و شخصیت ‌پایبندان قرص و محکم رهبر معظم انقلاب را در بین افکار عمومی تخریب کنند.
 
شریف گفت: قبلا می‌توانستند شهید سلیمانی را در بزنگاهی در سوریه و عراق بزنند، اما این کار را نکردند به دلیل اینکه فشار حداکثری، مردم را به خیابان‌ها بکشاند و یکی از گزاره‌ها حضور ما در منطقه باشد و چهره سپاه و سردار سلیمانی را تخریب کنند.
 
وی عنوان کرد: اگر چهار پایه  اصلی سیاست‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا نگاه کنیم، تجزیه کشورهای اسلامی، دولت‌سازی همراه با آمریکایی‌ها در این کشورها، ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی، چپاول و غارت نفت و ثروت‌های کشورهای منطقه را می‌توان نام برد.
 
شریف عنوان کرد: آمریکایی‌ها در سه موضوع اول به‌طور کامل شکست خوردند و این حرفی‌ست که خودشان‌می‌زنند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1684015
ارسال نظر
نظرات