شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 07:19 منتشر شده در مورخ: 1399/10/14 شناسه خبر: 1694064
مدیرکل دامپزشکی استان مطرح کرد؛

آلوده‌شدن دو واحد مرغ تخم‌گذار به آنفلوانزای حاد پرندگان خراسان جنوبی/ تخم‌مرغ‌های موجود در بازار سالم است

آلوده‌شدن دو واحد مرغ تخم‌گذار به آنفلوانزای حاد پرندگان خراسان جنوبی/ تخم‌مرغ‌های موجود در بازار سالم است
اصغرزاده با اشاره به آلوده شدن دو واحد مرغ تخم گذار در استان به آنفلوانزای حاد پرندگان گفت: تخم مرغ‌های موجود در بازار سالم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: بعد از اینکه یکی از واحدهای مرغ تخم‌گذار در خراسان‌جنوبی اعلام تلفات غیر متعارف کرد، در موضوع ورود پیدا کرده و متأسفانه متوجه شدیم که علت این تلفات آنفلوانزای حاد پرندگان بوده است.

وی با بیان این‌که در خراسان جنوبی 48 مرغداری فعال با بیش از 2 میلیون قطعه فعالیت دارند افزود: در حال حاضر دو واحد مرغ تخم‌گذار در استان در گیر این مسئله هستند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: این واحدها قرنطینه شده‌اند و طبق پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه رفتار خواهد شد.

اصغرزاده با بیان این‌که تخم مرغ‌های این واحدها جمع‌آوری شده‌اند، گفت: در حال حاضر تمامی برندهای تخم مرغ موجود در بازار سالم هستند و مردم از این جهت نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به این‌که نوع ویروس نیز در آزمایشگاه‌های ما مشخص شده است، اظهار کرد: هر چند این بیماری بین انسان و پرندگان مشترک است اما در سطح کشور گزارشی از انتقال این نوع ویروس از پرنده به انسان نداشته‌ایم.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: اگر تخم مرغ در دمای بالای ۵۰ درجه آب پز یا پخته شود هر نوع ویروس آنفلوانزا و حتی کرونا در این دما از بین می‌رود.

اصغرزاده درباره علت آلوده شدن این واحدهای مرغ تخم‌گذار به آنفلوانزای حاد پرندگان یادآور شد: یکی از علت‌هایی که در این زمینه مطرح است، آلوده شدن از طریق پرندگان مهاجری است که در اطراف این واحد تولیدی وجود داشته‌اند.

وی گفت: از سایر واحدهای فعال در عرصه تولید تخم مرغ درخواست داریم که مسائل امنیت زیستی را مراعات کنند تا گرفتار چنین مسائلی نشوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694064
ارسال نظر
نظرات