شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 08:18 منتشر شده در مورخ: 1399/10/14 شناسه خبر: 1694082
در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی مطرح شد؛

حاج قاسم سرباز یک تفکر ایدئولوژیک بود/ نتیجه اعتماد به تفکر انقلابی، ساخت موشک است

حاج قاسم سرباز یک تفکر ایدئولوژیک بود/ نتیجه اعتماد به تفکر انقلابی، ساخت موشک است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز موضوع سلاح بر سلاح نیست، یک ایدئولوژیک است و حاج قاسم سرباز ایدئولوژیک بود و نگاه به تفکر حاج قاسم، نگاه به یک تفکر ایدئولوژیک و ریشه دار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ شب گذشته مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحت عنوان مرد زمانه با همکاری ساازمان بسیج رسانه استان و صدا و سیمای مرکز بوشهر، با حضور بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان مردم بوشهر در مجلس و مدیران رسانه در سالن اجتماعات صدا و سیما برگزار شد.

حاج قاسم سرباز تفکر ایدئولوژیک بود

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه امروز ساماندهی فکری جامعه به عهده رسانه است، گفت: موضوع شهادت حاج قاسم که رخ داده است در یک تفکر انقلابی است و برای پی‌بردن به نقش شهدا باید مجزوب فکری آنها شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اساسا نگاه به مسائل کشور بدون توجه به تمدن گذشته امکان پذیر نیست. در گذشته شخصیت‌های بزرگی وجود داشتند و امروز نیز شخصیت حاج قاسم بین‌المللی شد.

نوباوه بیان کرد: حاج قاسم یعنی یک تفکر از انقلاب که مجریی طرح انقلاب در سطح بین المللی بود که مقابل دولت سازی آمریکا در منطقه ایستاد.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما افزود: امروز موضوع سلاح بر سلاح نیست، یک ایدئولوژیک است و حاج قاسم سرباز ایدئولوژیک بود و نگاه به تفکر حاج قاسم، نگاه به یک تفکر ایدئولوژیک و ریشه دار است.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های بسیاری داشته ایم، تاکید کرد: باید در عقلانیت همچنان پیشرفت کنیم. امروز مردم ایران در اوج تحریم‌ها دارای عقلانیت بالای هستند. برای رسانه ها تدوین عقلانیت مهمترین موضوع است که باعث می‌شود مردم راه اصلی را بهتر پیدا کنند.

نوباوه تصریح کرد: امروز به‌هم پیوستن مقاومت در منطقه حاصل رشد عقلانیت است. نه تروز و نه مبارزه پایان ندارد. ملت ما ملت بزررگی است و ما قطعا پیروز خواهیم شد و این انقلاب به دست صاحب اصلی خود خواهد رسید.

ظهور شخصیتی مانند حاج قاسم در طول تاریخ، ظهور آیه های الهی است

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: سردار سلیمانی شخصیت بی‌نظیر عرصه جهاد در سطح بین‌المللی است. سخن گفتن از شخصیت بزرگی مانند حاج قاسم در فرصت بسیار کوتاه کار دشواری است. سخن گفتن از حاج قاسم نیاز نیست، او نشان داد در شایسته‌ترین صورت خداوند او را پذیرفت و مردم هم او را بدرقه کردند.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر اظهار کرد: امروز بایدی از شخصیت و مکتب شهید سلیمانی بیاموزیم و به وظیفه خود عمل کنیم. باید توجه داشته باشیم که امروز کجا هستیم و چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: ظهور شخصیت‌هایی مانند شهید سلیمانی در تاریخ، ظهور برخی از آیه‌های الهی است که خداوند به ما نشان دهد عاقبت در پرتو الهی نیکو زیستن، جهانی شدن است.

وی عنوان کرد: مبارزه با استکبار امری شدنی است، همراهی با مردم در اوج قدرت شدنی است. اخلاق در عمل امری تحققی یافتنی است. امروز این شهید در پرتو الهی ثابت کرد که دارای یک مکتب است و برای ادامه راه به ما نشان می‌دهد چگونه گام برداریم.

جمیری بیان کرد: شهید سلیمانی نشان داد در سایه ایمان به خداوند از ذره، ذره عمرش در راه خدا بهره برده است. حا قاسم در همه ابعاد، ولایتمداری را ثابت کرد، شعار را کنار زد و به ولایت خدمت کرد. او نشان داد بصیرت و اخلاق در عمل وسیله رسیدن به عنایات الهی است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس خاطرنشان کرد: بعداز ۴۰ سال از انقلاب، با وجود همه کاستی‌های مسئولین، مردم در مراسم تشیع جلوه‌ای نشان دادند که هیچ کس باور نمی‌کرد. تلاش کنیم بیاموزیم که چگونه مسیر را ادامه دهیم.

نتیجه اعتماد به تفکر انقلابی ساخت موشک و اعتماد به غرب صنعت خودرو

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امرز تفکر مدیریت اجرایی کشور به گونه‌ای است که اعتقاد دارد بدون همکاری غرب و آمریکا نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و در کنار همه پیشرفت‌ها معتقد است فقط برای ساخت آب‌گوشت تخصص داریم. نتیجه این تفکر امروز افزایش نرخ تورم، گرانی، بحران‌ها و غیره است.

نماینده مردم دشتستان افزود: تفکر دیگری وجود دارد که معتقد است، ریشه حل مشکلات در داخل است. هر موقع به این تفکر اعتماد شد نتیجه گرفتیم و شاهد پیشرفت بودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس عنوان کرد: اگر امروز در حوزه هسته‌ای، موشکی و دفاعی دارای پیشرفت هستیم، نتیجه اعتماد به انقلابیون است. اگر امروز توان ساخت موشک داریم نتیجه اعتماد به تفکر انقلابی است و اگر وضعیت خودرو سازی در کشور اینگونه است، نتیجه اعتماد به تفکر لیبرال است.

رضایی بیان کرد: برای دامه راه سردار سلیمانی، باید تفکر حاج قاسم در همه بخش‌های کشور طنین انداز شود. کسی که داعش را از بین برد قطعا می‌تواند داعش فقر، بیکاری، طلااق، گرانی و غیره نیز از بین ببرد و خرمشهر‌ها را فتح کند. این موضوع محقق نخواهد شد جزء اینکه به وصیت سردار عمل کنیم.

وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم سال ۱۴۰۰ دولت جوان انقلابی ایجاد شود. اگر تفکر سردار سلیمانی در نفت و اقتصاد وجود داشت، امروز شاهد بی ثباتی بازار و رکود اقتصاد نبودیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه داریم مانند سردار سلیمانی بدون مرز عمل کنیم. سردار سلیمانی همیشه در دفاع از مظلومین به ملیت و مذهب توجه نداشت.

وی تصریح کرد: ‎سالروز حاج قاسم یوم الله است و یوم الله ها دست خدا را مشاهده و خود به تنهایی پیام رسان هستند.  رسانه همیشه در یوم الله‌ها عقب می‌مانند و شاید قطره‌ای از اقیانوس عظیم باشند.

حاج قاسم ابر رسانه بود

ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به شخصیت شهید سلیمانی، گفت: منظومه فکری، اعتقادی و جهان بینی شهید سلیمانی پایه‌گذاری از مکتب ناب محمدی است که امروز در پهناورترین نقطه جهان تجلی پیدا کرده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: ولایتمداری، مردمداری، خسته‌گی ناپذیری، داشتن قدرت بسییار بالای دفاعی و جنگی بخشی از ویژگی های شهید سلیمانی است.

ناظر با بیان اینکه حاج قاسم به تنهایی ار رسانه بود، بیان کرد: در کنار همه ویژگی ها حاج قاسم دارای روحیه دفاعی بود که خود به تنهایی یک ابر رسانه بود. امرو زچه رسانه‌ای داریم که سریع‌ترین و با نفوذ‌ترین باشد. اما حاج قاسم فرهنگ اسلام و انقلاب را با سرعت در سراسر دنیا منتشر و در قلب ملت مسلمان نفوذ کرد.

وی عنوان کرد: از عملکرد شهید سلیمانی یی می‌بریم هدف برای خدا و خلق خدا بوده است. مرد و زن، ایرانی و خارجی همه مجزوب رشادت این مرد بزرگ شدند. این مرد با خدا معامله کرد و خدا با پیش پرداخت او را در عالم هستی بزرگ کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: یکی دیگر از پیش پرداخت‌هایی که خداوند به او داد، نمایش بزرگترین مراسم تشیع این شهید رد سراسر ایران بود و ان‌شاالله اصل پرداخت نیز با انتقام سخت و بخش دیگر نیز در آخرت خواهد گرفت.

در ادامه مراسم از مسعود محمدی جانباز مدافع حرم تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694082
ارسال نظر
نظرات