شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 17:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/14 شناسه خبر: 1694368
به مناسبت اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی انجام گرفت؛

کتابت وصیت‌نامه حاج قاسم در اردبیل+ عکس

کتابت وصیت‌نامه حاج قاسم در اردبیل+ عکس
رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان نمین از کتابت وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل خبرداد و گفت: این کتابت در صفحه ای به ابعاد صد در هفتاد سانتیمتر انجام گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهمن حیدری رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان نمین در گفتگو با سبلان ما ، از کتابت وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل خبرداد و گفت: این کتابت در صفحه ای به ابعاد صد در هفتاد سانتیمتر انجام گرفت.

وی با بیان اینکه وصیت نامه حاج قاسم بالغ بر 28 صفحه بود، گفت: علاوه بر کتابت این گنجینه نفیس، گزیده جملات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز به صورت اثر هنری خلق و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

حیدری در ادامه سخنان خود به بیان هدف از خلق آثار هنری با موضوع وصیت نامه حاج قاسم پرداخت و گفت: کتابت سخنانی که صاحب آن از پرنفوذ ترین و تاثیرگذارترین مردان روزگار است، خود گویای اهمیت و هدف این کار است.

وی با بیان اینکه سعی کردم با هنر ناچیز خود سخنان هنرمند واقعی معاصر را به تصویر بکشم، خاطرنشان کرد: این کتابت مورد تایید اساتید هنر خوشنویسی نیز قرار گرفته و جزو شاخصه های هنر خوشنویسی نیز مطرح شده است.

استاد ممتاز خوشنویسی استان اردبیل که عمر خود را صرف کتابت منابع اسلامی و احادیث در مساجد و اماکن متبرکه کرده است به بیان لحظات کتابت وصیت نامه حاج قاسم پرداخت و گفت: زمانیکه به کتابت این اثر می پرداختم ناخودآگاه نیروی هنری مضاعف در من ایجاد می شد و قلم خود به حرکت در می آمد و بر کاغذ نقش می بست.

وی با بیان اینکه لحظات کتابت وصیت نامه حاج قاسم وصف شدنی نیست، گفت: یقین دارم وصیت نامه حاج قاسم به همان اندازه نَفَس وی تاثیر در جامعه تاثیرگذار است و افتخار می کنم که جزو اولین نفراتی هستم که کتابت سخنان گوهربار حاج قاسم نصیب من شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694368
ارسال نظر
نظرات