شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 00:45 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694401
در برنامه تیتر امشب بررسی شد

نگاه فعالان جبهه مقاومت به انقلاب اسلامی است

نگاه فعالان جبهه مقاومت به انقلاب اسلامی است
کارشناسان سیاسی معتقدند: امروز نگاه همه فعالان جبهه مقاومت به انقلاب اسلامی و پرچمدار آن آیت الله خامنه‌ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا با حضور در برنامه تیتر امشب یک شنبه شب شبکه خبر گفت: اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، محبوب قلب مردم ایران و عراق و بسیاری از کشور‌های جهان شده اند این است که او با دل کار می‌کرد و درگیر هوا و نفس و قدرت طلبی نبود.

وی افزود: امروز همه فعالان جبهه مقاومت نگاهشان به انقلاب اسلامی و پرچمدار آن آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران است که از او چیزی جز صداقت ندیده اند.

آقای صدرالحسینی تصریح کرد: امروز مردم عراق با حضور در ۱۳ نقطه این کشور، شعار‌های ضد امریکایی‌ها سر دادند و گقتند اگر با پای خود نروید باید با صورت خونین بروید.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: این همبستگی که امروز به وجود آمده، مفهوم گفتمان غالب بین جبهه مقاومت در مناطق وسیعی از جهان به خصوص در غرب اسیا است.

وی با اشاره به اینکه گفتمان سازی کار ساده‌ای نیست، افزود: وقتی این اتفاق می‌افتد و مقاومت به گفتمان بسیاری از کشور‌ها تبدیل می‌شود نشان از نفوذ آن در لایه‌های مختلف اجتماع است و امریکایی‌ها بعد از روی کار آمدن بایدن احتمالا باید حساب جدیدی برای بعضی مناطق داشته باشند.

آقای صدرالحسینی درباره نقش جبهه مقاوت در حضور مردم یمن در مراسم امروز (یک شنبه) افزود: حضور مردم و مرگ بر امریکا و مرگ بر سعودی به این معناست که آن‌ها به دنبال استقلال هستند و نقاط وحدت افرین برجسته شده است و ایران هراسی که دشمنان به دنبال ان هستند کمرنگ شده است.

آقای حسین کنعانی مقدم، کارشناس مسائل غرب آسیا نیز با حضور در این برنامه گفت: امروز باوجود تذکرات و محدودیت‌های فراوان مبنی بر پرهیز از اجتماعات به علت ویروس کرونا در عراق و تهدیدات مختلف مانند بمب گذاری و عملیات انتحاری در حین برگزاری مراسم، ما شاهد حضور میلیونی مردم در میدان التحریر بغداد پایتخت عراق و بیعت مجدد با آرمان‌های شهدای مقاومت بودیم.

وی افزود: این اجتماع میلیونی به این معناست که بر خلاف تصور ترامپ مبنی بر بسته شدن پرونده مقاومت در عراق با شهادت سردار سلیمانی، در تشییع پیکر شهدا و در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت فرماندهان مقاومت و شعار‌هایی که بر علیه امریکا و نیرو‌های اشغالگر دادند، سیلی محکمی بر صورت امریکا و اشغالگران حاضر در عراق بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: این اجتماع نشان دهنده این است که مقاومت از جبهه گروه‌های مقاومت خارج و تبدیل به یک جنبش اجتماعی شده است و مردم پای جنبش مقاومت ایستاده اند و تنها مختص به یک گروه و یک جبهه خاص نیست و از آسیا و خاورمیانه تا امریکای جنوبی تا افریقا گسترش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: شعار‌هایی که امروز در مراسم بزرگداشت فرماندهان مقاومت سرداده شد به این معنی بود که با فشار مردم عراق به دولت، امریکایی‌ها باید هر چه سریعتر از عراق خارج شوند در غیر اینصورت اخراج می‌شوند.

کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی با رفتار خود این احساس را در مبارزان ایجاد کرد که او به دنبال اخراج اشغالگران از سرزمین‌های اسلامی و عزت مسلمانان و امت اسلامی است به همین علت اختلافات بین اقوام مختلف کنار گذاشته شد و با همدیگر با یک هدف مشخص به مبارزه با تکفیری‌ها و داعشی‌ها پرداختند.

شیخ محمد صالح الموعد، سخنگوی علمای فلسطین در لبنان گفت: پیروزی با صبر و بردباری به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی کار‌های بزرگی برای فلسطین و فلسطینی‌ها انجام داد، افزود: این به این معنی است که مسیر این شهید مسیر فلسطین بود.

شیخ محمد صالح الموعد گفت: ما علمای فلسطین شهید سلیمانی را شهید امت اسلامی و شهید فلسطین می‌دانیم و تمام کار‌های شهید سلیمانی در جبهه‌های مختلف برای فلسطین، تقویت محور مقاومت و خنثی کردن همه تلا شهای کسانی است که علیه این جبهه بودند.

وی افزود: شهید سلیمانی توانست با مهار این مساله و مقابله با آن‌ها فلسطین را از اشغال برای اسرائیل نجات داد.

سخنگوی علمای فلسطین در لبنان گفت: سردار سلیمانی با ارسال سلاح برای جبهه مقاومت به وصیت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل قدرت بازدارنده برای مقابله با تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها در منطقه عمل کرد و توانست جلوی نفوذ تکفیری ها، اسرائیلی‌ها و امریکایی‌ها را بگیرد.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی، زیان بزرگی برای فلسطین و فلسطینیان است.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694401
ارسال نظر
نظرات