شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694509
رئیس بسیج دانش‌آموزی کشور مطرح کرد؛

ولایت‌مداری حاج قاسم الگویی بی‌بدیل برای دانش‌آموزان و نسل جوان کشور

ولایت‌مداری حاج قاسم الگویی بی‌بدیل برای دانش‌آموزان و نسل جوان کشور
رئیس بسیج دانش آموزی کشور گفت: ولایت مداری حاج قاسم الگویی بی بدیل برای دانش آموزان و نسل جوان کشور است که باید این مهم تبین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس مجتبی باستان صبح امروز در گفتگوی مجازی با دانش آموزان بسیجی کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس گفت: ایران در موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد که در این بین منطقه غرب آسیا از ویژگی های خاصی برخوردار هست.

وی با اشاره به اینکه دشمن چشم طمع به منطقه غرب آسیا و منابع عظیم انرژی آن دارد گفت: آمریکا ۲۷۰پایگاه نظامی در دنیا دارد که بیشتر آن در اطراف کشور ما ایران ایجاد شده است.

رئیس بسیج دانش آموزی کشور تصریح کرد: دشمن با ترور سردار سلیمانی دنبال استیلا بر کشور ها و غارت منابع منطقه است تا بتواند  مدیریت و رهبری کند.

باستان تاکید کرد: از دانش آموزان ولایت مدار و شهید پرور استان می خواهم تا نسبت به افزایش اطلاعات عمومی و منطقه  همت کنند.

وی در ادامه تاکیدکرد: حاج قاسم با روحیه جهادی خود در مقابل دشمن ایستاد و بخش اعظمی از نقشه های آنان  را نقش بر آب کرد.

رئیس بسیج دانش آموزی کشور در خصوص ویژگی های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: اولین ویژگی و درسی که می توان از زندگی حاج قاسم گرفت" ولایت مداری" ایشان است که  در وصیت نامه پر محتوای وی متعدد به این موضوع اشاره کردند.

وی در ادامه گفت: ولایت مداری حاج قاسم الگویی بی بدیل برای دانش آموزان و نسل جوان کشور است که باید این مهم تبین شود.

باستان توسل حاج قاسم به امامان و حضرت زهرا (س)اشاره کرد و گفت: تلاش و کوشش از دیگر ویژگی های وی بود که با توکل و توسل به ائمه اطهار(س) از هر بن بستی می گذشتند.

وی گفت: دوری از غرور و خودپسندی از دیگر ویژگی های بارز شهید سلیمانی بود.

رئیس بسیج دانش آموزی کشور تاکیدکرد: شهید سلیمانی به عشایر بودنش افتخار می کرد و اهل غرور و تکبر نبود و ما باید این شاخصه  را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

باستان افزود: احترام به پدر و مادر از ویژگی های خاص سردار شهید سلیمانی بود و بدون شک پدر و مادر زحماتی برای ما می کشند و ما باید در خصوص احترام به والدین اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی به مردمی بودن ژنرال سلیمانی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مولفه ها و شاخصه های بازر سردار سلیمانی مردمی بودن وی بود که باید آن را سرلوحه خود قرار دهیم.

رئیس بسیج دانش آموزی کشور تصریح کرد: تبعیت از ولایت و ولایت مداری یکی از شاخصه های مهم در زندگی دانش آموزان ما است.

وی در ادامه گفت: امروز شهید اسلامی یک نام نیست بلکه یک مکتب است و رمز پیروزی در منطقه است و همه ایران در مقابل استکبار سلیمانی هستند.

باستان در ادامه در خصوص سردار قاآنی گفت: ایمان دارم که ایشان جای شهید سلیمانی را برای رهبر می گیرند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694509
ارسال نظر
نظرات