شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694523
گلایه هنرمند جاجرمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛‌

اداره‌ای که تنها با یک نیرو اداره می‌شود/ کارمندانی که نیامده، می‌روند

اداره‌ای که تنها با یک نیرو اداره می‌شود/ کارمندانی که نیامده، می‌روند
دستگاه های خدمات رسان، ادارت و مراکز دولتی در شهرستان جاجرم اقدامات خوبی را با توجه به بضاعت و توانایی خود انجام داده اند اما همواره با مشکل و کمبود هایی دست و پنجه نرم کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری جاجرم، یکی از اداره هایی که همواره با جوانان و هنرمندان شهرستان ارتباط دارد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با تنها یک پرسنل در حال فعالیت است و ساختمان جدید این اداره هنوز تجهیز نشده است.

یکی از هنرمندان شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به ساختمان جدید خود منتقل نشده  و ظاهرا تجهیزات ادرای ساختمان جدید خریداری نشده است.

وی با بیان اینکه این اداره فقط با یک نیرو اداره می شود، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات شهرستان های محروم و کوچک این است که در آزمون های استخدامی دولتی به نیروی بومی شهر توجه نمی شود و غیر بومی ها قبول می شوند و این بزرگوارن بعد از یکی دوسال حضور در اداره در خواست جابه جایی به شهرخود و یا مرکز استان می کنند و از شهرستان می روند.

وی ادامه داد:  این موضوع باعث می شود چارت اداره پر شود و اسم فرد در لیست نیروهای اداره باشد در حالی که این نیرو از این اداره رفته است.

این هنرمند جاجرمی گفت: اگر این اداره نیروهای سازمانی خودش را داشته باشد قطعا می تواند خدمات بهتری به هنرمندان جاجرمی ارائه بدهد و در جهت افزایش فرهنگ و هنر اقدامات موثر تری انجام دهد.


بهره برداری از مجتمع فرهنگی و هنری

علی اصغر شکوری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه توجه به زیر ساخت های فرهنگی هنری جاجرم ضروری است، گفت: زیر ساخت های فرهنگی هنری جاجرم به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این زیر ساخت ها توجه به مکان است که احداث مجتمع فرهنگی هنری جاجرم در همین راستا است که به زودی به بهره برداری می رسد .

وی افزود: یکی دیگر از زیر ساخت ها توجه به نیرو و چارت اداری  است که جاجرم در چارت اداری به سه نیرو نیازمند است که به علت غیر بومی  بودن و دلایل دیگر از جاجرم  رفته اند و فعلا این چارت خالی است و معاون توسعه استان قول داده در سال جدید نیرو های این اداره جذب شوند و اگر این نیرو ها بومی باشند طبیعتا پایداری بیشتری خواهند داشت.

شکوری با بیان اینکه برای حل مشکل کمبود نیرو از ماه های آینده قرار است که یک نیرو از شهرستان دیگر به اداره فرهنگ و  ارشاد جاجرم منتقل شود  تا مشکل جاجرم فعلا حل شود، گفت: در قسمت نیروی اداری چارت جاجرم سه نیرو جذب خواهد کرد که کارشناس فرهنگی، کارشناس هنری و رئیس اداره هستند.


قول معاون استاندار برای تامین نیرو

وی خاطرنشان کرد: معاون توسعه و منابع انسانی استاندار قول داده است که نیرو ها در سال جدید استخدام خواهند شد.

وی افزود:علیرغم کمبود نیرو در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم، تمام امور روی روال می باشد و هر کسی در هر زمانی کاری داشته باشد برایش انجام می دهیم و وقت اداری و غیر اداری برای ما مطرح نیست .

شکوری اظهارکرد: یکی دیگر از زیر ساخت ها انجمن ها هستند که انجمن های جاجرم فعال و پویا هستند و تولیدات فراوان فرهنگی هنری دارند که برخی از این تولیدات در سطح استان خوش درخشیدند .

وی افزود: یکی دیگر توجه بحث نظارت است که بر مراکز فرهنگی هنری نظارت انجام می گیرد مثل چاپخانه ها  مراکز آموزشی  آموزشگاه های خوشنویسی و تجسمی که اگر نیرو باشد این نظارت بیشتر خواهد شد .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1694523
ارسال نظر
نظرات