شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694552
از سوی مقتدایی صورت گرفت؛

نامه به دادستان کل کشور درباره پرداخت به ویلموتس از دارایی بازنشستگان

نامه به دادستان کل کشور درباره پرداخت به ویلموتس از دارایی بازنشستگان
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از ارسال نامه‌ای به دادستان کل کشور برای ورود دادستانی به پرونده سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از ارسال نامه‌ای به دادستان کل کشور برای ورود دادستانی به پرونده سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران خبر داد. متن این نامه به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای منتظری

دادستان محترم کل کشور

اخبار واصله حاکی است، فدراسیون فوتبال (وزارت ورزش و جوانان) در سال گذشته با مصوبه ستاد رفع تحریم به ریاست معاون اول محترم رئیس جمهور مبلغ ۲ میلیون یورو از شرکت شستا به صورت قرض‌الحسنه جهت پرداخت مطالبات سرمربی سابق تیم ملی فوتبال دریافت کرده است و طبق آن مصوبه باید آن مبلغ را تا پایان فروردین ماه سال جاری به شرکت شستا باز می‌گردانده، اما تاکنون این مبلغ بعد از گذشت ۹ ماه از مهلت سررسید، به طور کامل بازگردانده نشده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی، با عنایت به اینکه شرکت شستا، اموال بازنشستگان را در اختیار دارد و متعلق به بازنشستگان و کارگران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می‌باشد، این مبلغ می‌بایست در راستای سرمایه گذاری و افزایش درآمد بازنشستگان استفاده می‌شد و چرایی ارتباط اموال بازنشستگان با مطالبات سرمربی تیم ملی فوتبال و قرض‌الحسنه بودن این پرداخت، جای سؤال است.

ادعا شده فدراسیون فوتبال این مبلغ را به یورو دریافت کرده است و هم اکنون در حال بازپرداخت به صورت ریالی و متناسب با نرخ گذشته یورو می‌باشد و رئیس کمیته حقوقی این فدراسیون طی یک مصاحبه اظهار کرده که فدراسیون در این مدت ۱۶ میلیارد تومان پرداخت کرده و فقط ۹ میلیارد تومان جهت تسویه بدهی باقی مانده است.

در صورت صحت اخبار و مباحث مذکور، با توجه به اینکه این مبلغ از شرکتی که متعلق و دارای اموال بازنشستگان است پرداخت گردیده، خواهشمند است در راستای جلوگیری از تضییع حقوق این قشر عزیز، به عنوان مدعی‌العموم در این مبحث ورود کرده تا مشخص گردد چرا این مبلغی که به صورت یورو پرداخت گردیده، شرکت شستا به صورت ریالی در حال دریافت آن می‌باشد؟ همچنین بر اساس چه مبنای محاسبه‌ای، ۲ میلیون یورو، ۲۵ میلیارد تومان محاسبه گردیده در حالی که امروزه نرخ یورو حدود ۳۰ هزار تومان می‌باشد. از منظری دیگر پرداخت قرض‌الحسنه این مبلغ از اموال بازنشستگان به سرمربی سابق تیم ملی فوتبال جای سؤال دارد.

شایان ذکر است اینجانب در همین خصوص با بهره‌گیری از ابزار نظارتی مجلس، طرح سوال و تذکری از وزرای ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشته‌ام.

 

انتهای پیام/ک

منبع: مهر

 

https://www.dana.ir/1694552
ارسال نظر
نظرات