شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694554
محسن رضایی:

سردار سلیمانی؛ سپر دفاعی ایران اسلامی/ توکل و تعقل دو روی سکه مکتب حاج قاسم است

سردار سلیمانی؛ سپر دفاعی ایران اسلامی/ توکل و تعقل دو روی سکه مکتب حاج قاسم است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه سردار سلیمانی سپر دفاعی ایران اسلامی است، گفت: مکتب قاسم سلیمانی جنگ عقیده، مقاومت، دفاع از مظلوم، جان و ناموس مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در اولین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی وی را سپر دفاعی ایران اسلامی دانست و با اشاره به حضور موثر سردار سلیمانی در رویدادهای انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت اظهار کرد:‌ سردار سلیمانی در سن ۲۵سالگی در دوران دفاع مقدس فرمانده تیپ کرمان بود و در جبهه مقاومت ۵ سازمان بزرگ، مدافع و انقلابی از داوطلبان لبنانی، یمنی و ...تشکیل داد.

وی افزود: در تاریخ دو اندیشه که یکی برتری طلب و خواص گرایی است و اقدام به تجاوز، جنگ و غارت به صورت علنی و آشکارا مثل حملات اسرائیل و عربستان به فلسطین و یمن، کسانی هستند که در مقابل عده ای با اندیشه دفاع، مقاومت و مقابله با غارت گری می ایستند که شامل مکتب انبیا الهی، اندیشه مردم گرایانه است.

مکتب قاسم سلیمانی جنگ عقیده، مقاومت، دفاع از مظلوم، جان و ناموس مردم است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن  سردار سلیمانی را بعنوان غاصب در عراق به شهادت رساند افزود: بر اساس دو اندیشه مذکور عموما جبهه مدافع و مقاومت را جنگ طلب عنوان می کنند، این در حالی است که مکتب قاسم سلیمانی جنگ عقیده، مقاومت، دفاع از مظلوم، جان و ناموس مردم است.

وی از داعش بعنوان پلید ترین و جنایتکارانه ترین گروه تروریسمی در تاریخ نام برد و گفت: داعش سیاه نمایی و اسلام هراسی را در دنیا نشر میداد و مکتب قاسم سلیمانی با اعتقاد و ایمان بعنوان جوهر اصلی این مکتب قوم پلید داعش را به خاک نشاند.

رضایی درباره ویژگی های سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: توکل و تعقل دو روی سکه مکتب وی است، از طرفی دیگر در دوران دفاع مقدس و عملیات های مختلف همواره پیشقدم بسیجیان بود و در طول تاریخ انقلاب جنگ ما بر اساس انسانیت و مقاومت است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در سال چهارم، پنجم جنگ بعثی به این نتیجه رسیدیم که سپاهی از عراقی ها از طریق اسرایی که در اردوگاه های عراقی هستند تشکیل دهیم، بدلیل رفتارهای انسانی و تاثیر گذارانه فرماندهانی نظیر قاسم سلیمانی حتی یک اسیر ازاده ای که به جبهه عراقی ما پیوست به عراق فرار نکرد .

مردمی کردن دفاع و مقاومت توسط سردار سلیمانی

وی با بیان اینکه فلسفه مکتب قاسم سلیمانی مردمی کردن دفاع و مقاومت است افزود: تعداد اعزام پاسداران رسمی جمهوری اسلامی به سوریه بسیار کم است که اغلب برای مشاوره و بسیج کردن مردم اعزام میشدند، کسانی که از ایران بعنوان مدافع حرم به سوریه رفتند مردم عادی و مجاهد بودند و اگر پولی در سوریه خرج میشود از آن طرف معادن فسفات سوری وارد ایران میشد.

اگر برای مقاومت هزینه نشود چندبرابر آن صرف تسلیم می شود

رضایی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت جبهه نجات از چنگال استعمارگران است افزود: نیمی از ایران شامل هرات، سمرقند و... را بدلیل عدم مقاومت و میدان دادن به دشمن از دست دادیم، اما امروز رهبرمعظم انقلاب پرچم دار ایستادگی و مقاومت است، اگر برای مقاومت هزینه میپردازیم، تسلیم‌شدن هزینه چندین برابری دارد.

مکتب قاسم سلیمانی تفکری است که علاوه بر حوزه های امنیت و دفاع می بایست وارد فرهنگ، اقتصاد و همه ابعاد مدیریت کشور شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694554
ارسال نظر
نظرات