شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1399/10/15 شناسه خبر: 1694706
در نامه به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه صورت گرفت؛

درخواستار نمایندگان برای قرار گرفتن دانشگاه آزاد ذیل سیستم‌های نظارت حاکمیتی

درخواستار نمایندگان برای قرار گرفتن دانشگاه آزاد ذیل سیستم‌های نظارت حاکمیتی
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه خواستار الحاق دانشگاه آزاد اسلامی به دستگاه های مشمول بند (ه) تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای قرار گرفتن ذیل سیستم های نظارت حاکمیتی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمعی از نمایندگان مجلس در نامه ای خطاب به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه خواستار الحاق دانشگاه آزاد اسلامی به دستگاه های مشمول بند (ه) تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰ شدند تا به منظور ایجاد شفافیت در مجموعه دانشگاه آزاد این مجموعه ذیل سیستم های نظارت حاکمیتی در حوزه محاسبات قرار بگیرد.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم و اعضای محترم عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه

موضوع: درخواست الحاق دانشگاه آزاد اسلامی به دستگاه های مشمول بند (ه) تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰

با عرض سلام و احترام

ضمن آرزوی توفیق، شفافیت عملکرد و پاسخگویی نهادهای حاکمیتی و وابسته به قوای سه گانه این روزها به گفتمان عمومی تبدیل شده است. مبارزه با فساد، ارتقای سلامت اداری و مدیریت تعارض منافع تنها با ایجاد شفافیت از طریق هوشمند سازی فرآیندها، اطلاعات مالی و تصمیمات مدیریتی قابل تحقق خواهد بود.

در همین راستا، دانشگاه آزاد اسلامی مطابق ماده ۵ اساسنامه آن، موسسه ای «غیر خصوصی غیر دولتی» است که اعضای هیات موسس، امنا و مدیران آن حق مالکیت و انتفاع شخصی از آن را ندارند و از لحاظ ماهیت حقوقی در زمره نهادهای عمومی غیر دولتی محسوب می شود. این دانشگاه با بیش از یک میلیون دانشجو، حدود یکصد هزار پرسنل (هیات علمی، استاد مدعو و کارمند) و دارایی با ارزش بیش از چند صد هزار میلیاردی در سراسر کشور ، ذیل هیچ یک از سیستم های نظارتی حاکمیتی در حوزه محاسباتی، حسابرسی (دیوان محاسبات) و قضایی (دیوان عدالت اداری) قرار ندارد و همین مساله سبب بروز تخلفات و فسادهایی در سالیان گذشته گردیده است که گزارش تحقیق و تفحص مجلس نهم به مواردی از آن پرداخته است.

عدم شفافیت بودجه، حقوق مدیران، نیروی انسانی (استاد و کارمند)، معاملات، آیین نامه ها و بخشنامه ها و... موجب ظهور این مجموعه خاص در بین نهادهای حاکمیتی شده است.
لذا ایجاد ساز و کارهای حداقلی شفافیت و پاسخگویی به دستگاه های حاکمیتی دانشگاه آزاد اسلامی از ضروریات این روزهای کشور است.

از این رو به منظور ارتقای شفافیت و پاسخگویی مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی به حاکمیت و مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می گردد نام دانشگاه آزاد اسلامی به بند (ه) تبصره ۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اضافه شود تا این مجموعه مانند دستگاه های دیگر مکلف گردد اطلاعاتی نظیر اطلاعات پایه، اطلاعات نیروی انسانی (از طریق سامانه پاکنا) و مدیران، بودجه، صورتهای مالی، گزارش های عملکردی و... را سه ماه یکبار مطابق قانون به روز رسانی کند.
با توجه به اینکه نام دانشگاه آزاد اسلامی هنوز به قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی مصوب 19/4/1374 اضافه نشده است ، تصریح و آوردن نام دانشگاه آزاد اسلامی ضروری می باشد.

1-   محمد مهدی زاهدی
2- نصرالله پژمانفر
3- مجتبی ذالنوری
4- سید نظام الدین موسوی
5- علی خضریان
6-  حسین حسین زاده بحرینی
7-  سید محسن دهنوی
8-  حسینعلی حاجی دلیگانی
9-  وحید جلال زده
10-  غلامحسین رضوانی
11-  حسین بامیری
12-  سید جلیل میرمحمدی
13-  سید احسان خاندوزی
14-  مجتبی رضاخواه
15-  رمضانعلی سنگدوینی
16-  مهدی طغیانی دولت آبادی
17- جواد نیک بین
18- محسن روح الامینی
19- احمد راستینه هفشجانی
20- مجتبی یوسفی
21- محمد سرگزی

https://www.dana.ir/1694706
ارسال نظر
نظرات