شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 08:14 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694794
یک مسئول در شهرداری زنجان:

مابه‌التفاوت درآمد رانندگان اتوبوس‌های شهری به صورت روزانه پرداخت می‌شود

مابه‌التفاوت درآمد رانندگان اتوبوس‌های شهری به صورت روزانه پرداخت می‌شود
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان در خصوص اقدامات حمایتی از رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های شهری در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: درآمد روزانه رانندگان اتوبوس‌های شهری 400 هزار تومان در نظر گرفته شده که مابه‌التفاوت آن به صورت روزانه به رانندگان پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: تعداد مسافران اتوبوس‌های شهری پس از شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده و رانندگان در مضیقه هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از بیکاری رانندگان و اینکه ناوگان اتوبوسرانی را از دست ندهیم پس از طی مراحل اداری و قانونی و اخذ مصوبات لازم به ازای هر راننده روزانه 400 هزار تومان درآمد در نظر گرفته شد که مابه‌التفاوت آن محاسبه و به رانندگان پرداخت می‌شود.

رفیعی افزود: برای مثال؛ اگر راننده‌ای در یک روز 20 هزار تومان درآمد داشته باشد برای آن روز 380 هزار تومان به وی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان با اشاره به فعالیت 80 دستگاه اتوبوس و بیش از 2 هزار دستگاه تاکسی درون‌شهری گفت: مسافران تاکسی‌ها کاهش پیدا نکرده و فقط مسافران اتوبوس‌ها نسبت به دوران قبل از کرونا کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از حمایت‌های سازمان از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شهری این است که اقلام بهداشتی از قبیل الکل، ماسک، دستکش و نایلون در بین آن‌ها توزیع شده است اما پرداخت یارانه حمایتی فقط برای رانندگان اتوبوس است.

رفیعی در خصوص تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا خاطرنشان کرد: تمام رانندگان اتوبوس و تاکسی‌ها مشمول این تسهیلات بودند اما چون مبلغ آن 2 میلیون تومان بود، تعداد خیلی کمی برای آن اقدام می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان در خصوص بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی گفت: این امکان چند سال قبل در کل کشور وجود داشت که 50 درصد حق بیمه تامین اجتماعی را دولت به صورت یارانه حمایتی پرداخت می‌کرد و 50 درصد بقیه توسط رانندگان پرداخت می‌شد.

وی با اشاره به لغو تخصیص یارانه دولتی از سال 93 اظهار داشت: به دلیل سوءاستفاده‌هایی که در این زمینه صورت گرفت و افراد زیادی تحت عنوان راننده تاکسی اقدام به پرداخت بیمه می‌کردند این نوع بیمه از سال 93 به بعد لغو شده و یارانه دولتی تخصیص نمی‌یابد.

رفیعی با بیان اینکه رانندگانی که تا قبل از سال 93 بیمه شده‌اند، بیمه آن‌ها با همان شرایط برقرار است، خاطرنشان کرد: البته در صورتی که فردی شناسایی شود که شرایط را دارا نبوده و بدون اشتغال به رانندگی، بیمه وی ادامه می‌یابد، جلوگیری شده و این فرد از لیست بیمه‌شدگان تامین اجتماعی حذف می‌شود.

وی افزود: افرادی که بعد از سال 93 به رانندگی تاکسی اشتغال می‌یابند، حق بیمه تامین اجتماعی خود را باید بدون تخفیف و با صد درصد بها واریز کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694794
ارسال نظر
نظرات