شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694830
رضوانی:

انحرافات قانونی دولت زیاداست

انحرافات قانونی دولت زیاداست
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت نتوانسته سیاست‌های کلی نظام را اجرایی کند، گفت: انحرافات قانونی دولت زیاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در رابطه با انطباق اقدامات دولت با سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در رابطه با این موضوع نظرات متفاوت است و ادعاها نیز طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. ممکن است کسی دوست داشته باشد بگوید دولت ۱۰۰ درصد در اجرای این سیاست‌ها موفق بوده و یا کسی دوست داشته باشد بگوید صفر درصد هم توفیق نداشته است.

وی عنوان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که بهتر است از جاهایی شروع کنیم که اندازه گیری شده و اندازه گیری آن کمی است نه صرفاً بحث‌های کیفی، تا ببینیم دولت در انجام این موارد موفق بوده یا نبوده است و آن جاهایی که اندازه گیری شده است و صحبت از عدد و رقم است را مورد بررسی قرار دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای مثال مقام معظم رهبری روی اقتصاد مقاومتی و افزایش قدرت پول ملی تاکید داشتند اما امروز همه می‌بینند که ما از نظر اقتصادی به جای اینکه بر اساس وعده‌های داده شده و بر طبق برنامه‌ها و سیاست‌های کلی نظام حرکت کنیم، قدرت پول ملی به شدت تضعیف شده یا در زمینه انضباط مالی و قوانین و مقررات مصوب ضعف‌های زیادی داریم، که هرکدام از اینها انکار ناپذیر است.

رضوانی گفت: وقتی گزارش‌های تفریغ بودجه را می‌بینید انحرافات دولت از این مصوبات کاملاً مشهود است. در این گزارش‌ها آمده که کدام مصوبات اجرا شده و کدام یک اجرا نشده و یا کمتر اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه در این زمینه قضاوت درستی داشته باشیم باید به گزارش‌های مرکز آمار، که از طرف دولت رسمیت دارد یا گزارش‌های بانک مرکزی، رجوع کنیم چراکه این گزارش‌ها دیگر قابل انکار نیست. برای مثال افزایش تورم که به معنای کاهش قدرت پول ملی است، یا افزایش مداوم ضریب جینی در طول دوران تصدی دولت اول و دوم آقای روحانی، هیچ زمانی نبوده که کاهش پیدا کند یا تثبیت شود.

وی اضافه کرد: اینها مواردی است که انکارناپذیر است. بنابراین به نظر من دولت در اجرای سیاست‌های کلی ناموفق بوده و بیشترین عدم توفیق آن در زمینه سیاست خارجی است. خود آقایان می‌گویند بیشتر مشکلات اقتصادی کشور به خارج برمی‌گردد درحالی که ۲۰ درصد مشکلات مربوط به سیاست خارجی است اما عمده معضلات ناشی از اجرای نادرست سیاست خارجی است. این آقایان می‌گویند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود و اجازه مذاکره هم داده شد اما اتفاقی نیفتاد. ما می‌گوئیم با این روش مشکلات اقتصادی نه تنها حل نمی‌شود بلکه تشدید هم می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بنابراین در زمینه اجرای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری دولت را ناموفق می‌دانم که در زمینه سیاست خارجی و اقتصاد مقاومتی عدم توفیقش بیشتر از سایر زمینه‌ها است.

 

انتهای پیام/ک

منبع:مهر

https://www.dana.ir/1694830
ارسال نظر
نظرات