شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694899
مدیرکل محیط زیست البرز مطرح کرد؛

آلودگی رودخانه کرج با فاضلاب خانگی و رواناب سطحی/ دادستانی به تخلف آبفا و شهرداری ورود کرد

آلودگی رودخانه کرج با فاضلاب خانگی و رواناب سطحی/ دادستانی به تخلف آبفا و شهرداری ورود کرد
فردین حکیمی گفت: هدایت فاضلاب‌های خانگی و رواناب‌های سطحی محدوده اسلام‌آباد به پایین‌دست آبگیر بیلقان مهم‌ترین دلایل آلودگی رودخانه کرج هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل محیط زیست استان البرز درباره جزئیات آلودگی رودخانه کرج با فاضلاب شهری در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: هدایت فاضلاب های خانگی و رواناب های سطحی محدوده اسلام آباد به پایین دست آبگیر بیلقان مهم ترین دلایل آلودگی رودخانه کرج هستند.

فردین حکیمی افزود: بر اساس بررسی های بعمل امده، در زمان بارندگی، رواناب های سطحی سرریز کرده و به سمت رودخانه کرج حرکت می کند که در جهت پیشگیری از ورود فاضلاب به رودخانه، محیط زیست اخطارهای لازم به آبفای کرج و شهرداری منطقه صادر کرده تا مشکل را برطرف کنند، البته این معضل حل نشد.
 
وی با اشاره به ورود دادستان کرج به این موضوع اظهار داشت: با توجه به عدم رفع مشکل، محیط زیست موضوع را به مراجع قضایی گزارش تا دستگاه‌های متولی پاسخگوی دستگاه قضا باشند چرا که شهرداری و آبفا هر کدام دیگری را مقصر می دانند و علیرغم پیگیری های متعدد در طول چند سال گذشته، موضوع مرتفع نشده است.
 
فردین حکیمی درباره قطع درختان کارخانه مقدم نظرآباد هم گفت: متاسفانه این اتفاقات در سطح استان دائما تکرار شده و شاهد قطع درختان هستیم، این روند بی توجهی مسئولین به اهمیت و ضرورت حفظ و توسعه فضای سبز مشجر شهری را می رساند در حالیکه قانون تکلیف را روشن کرده است.
 
مدیر کل محیط زیست البرز در خاتمه با اشاره به اینکه بر اساس قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهرها، شهرداری نباید اجازه قطع درخت در حوزه شهری را بدهد، افزود: اگر جایی به ناچار درختی باید قطع شود کمیسیون ماده 7 قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهری باید این مجوز را صادر کند، اما بدون توجه به قوانین یاد شده، همچنان شاهد قطع درخت  در حوزه شهری هستیم.
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694899
ارسال نظر
نظرات