شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694911
رئیس پلیس راهور البرز:

جریمه خودروهای بدون معاینه فنی با دوربین‌های پلاک‌خوان در البرز/ 95 هزار وسیله نقلیه اعمال قانون شدند

جریمه خودروهای بدون معاینه فنی با دوربین‌های پلاک‌خوان در البرز/ 95 هزار وسیله نقلیه اعمال قانون شدند
غلامعلی شرق گفت: طرح نظارت، کنترل و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین های پلاک خوان از 12 مهرماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس پلیس راهور البرز امروز سه شنبه با اشاره به اینکه به واسطه وارونگی دمای ناشی از افزایش آلودگی هوا در 6 ماه دوم سال، با خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا برخورد قانونی می شود، گفت: تمامی خودروهای سبک و سنگین باید دارای گواهی معتبر معاینه فنی باشند.

سرهنگ غلامعلی شرق تغییر در وظعیت ظاهری خودرو، کاهش ضریب ایمنی، افزایش بیش از حد گازهای آلاینده هوا و آلودگی صوتی را بر اساس بند 94 آئین نامه رانندگی مصوب سال 84 را نقص فنی دانست و افزود: رانندگی با خودرویی که برگه معاینه فنی ندارد ممنوع است.
 
وی با اشاره به اینکه رانندگان البرز مکلف هستند معاینه فنی را برای وسائل نقلیه خود دریافت کنند، اظهار داشت: طرح نظارت، کنترل و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین های پلاک خوان از 12 مهرماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
 
شرق استفاده از هوای پاک را حق مردم دانست و تصریح کرد: باید دریافت برگه معاینه فنی توسط رانندگان فرهنگ سازی شود و اجازه ندهیم عده ای با خودروهایی که موجب آلایندگی هوا می شوند حق هوای پاک را از مردم البرز بگیرند.
 
وی با اشاره به اینکه اعمال قانون درباره خودروهای شخصی و دولتی دودزا یکسان است و در مرحله اول اعمال قانون و فک پلاک شامل وسیله نقلیه می شود، تصریح کرد: بعد از خودرو به تعمیرگاه فرستاده می شود و در مراحل بعدی خودرو توقیف و از حضور آن در سطح شهر جلوگیری می شود.
 
رئیس پلیس راهور البرز در خاتمه با تاکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۹۵ هزار۴۰۹ وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی در معابراستان اعمال قانون شدند، خاطر نشان داشت: از این تعداد ۸۴ هزار و ۹۸۸ دستگاه از طریق دوربین ها و ۱۰ هزار ۴۲۱ دستگاه نیز به صورت دستی اعمال قانون شدند.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1694911
ارسال نظر
نظرات