شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694961
اسماعیلی مطرح کرد:

پیوستن به FATF در شرایط تحریم به صلاح کشور نیست/نباید اطلاعات دور زدن تحریم ها را به شمن بدهیم

پیوستن به FATF در شرایط تحریم به صلاح کشور نیست/نباید اطلاعات دور زدن تحریم ها را به شمن بدهیم
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن به FATF آن هم در این شرایط تحریم این به هیچ وجه به صلاح کشور نیست و کسانی که از این مسئله حمایت می‌کنند دانش ضعف خود در حوزه دانش بین المللی را نشان می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز اشاره داشتند FATF و امثال آن ساخته و پرداخت و دستپخت کسانی است که خود را ابرقدرت جهان می دانند.

وی ادامه داد: برای عضویت در این توافقات و گروه ها باید با نگاه کارشناسی آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم نه اینکه بدون بررسی‌های کارشناسانه بخواهیم به دنبال عضویت در آنها باشیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: پیوستن به FATF آن هم در این شرایط تحریم این به هیچ وجه به صلاح کشور نیست و کسانی که از این مسئله حمایت می‌کنند دانش ضعف خود در حوزه دانش بین المللی را نشان می دهند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری در شرایط تحریم اطلاعات مالی خود را به به بیگانگان می‌دهد و اجازه نمی‌داد و نمی‌دهد که کسی از خارج بخواهد به اطلاعات مالی آن دست پیدا کند.

وی افزود: ما امروز در شرایطی هستیم که حتی واردات دارو به به کشورمان هم ممنوع شده و این در شرایطی است که اگر کشوری درگیر جنگ هم باشد از نظر دارویی تحریم نمی‌شود.

 نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: عضویت در FATF باعث می‌شود تا اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها در اختیار دشمن قرار گیرد و حال آنکه این دور زدن تحریم‌ها در این شرایط سخت حق ماست.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: عضویت در FATF و دادن اطلاعات مربوط به گردش مالی و دور زدن تحریم ها باعث شدیدتر شدن تحریم‌ها می‌شود نه بهبود شرایط و رفع تحریم‌ها.

 

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

https://www.dana.ir/1694961
ارسال نظر
نظرات