شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694980
کارشناس فضای مجازی مطرح کرد؛

دشمن از اینستاگرام به‌عنوان سلاح سایبری استفاده می‌کند/ توهم اثرگذاری در زمین دشمن باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد

دشمن از اینستاگرام به‌عنوان سلاح سایبری استفاده می‌کند/ توهم اثرگذاری در زمین دشمن باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد
محمد نباتی گفت: دشمن از برخی شبکه‌های اجتماعی مانند پلتفرم اینستاگرام به‌عنوان سلاح سایبری استفاده می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس فضای مجازی در گفتگو با "تیتریک" گفت: دشمن از برخی شبکه‌های اجتماعی مانند پلتفرم اینستاگرام به‌عنوان سلاح سایبری استفاده می‌کند.

محمد نباتی ادامه داد: بسیاری از افراد پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام را بر بستر یک شبکه اجتماعی می‌دانند، در حالی که این پوسته کار و ظاهر قضیه است، و ما با یک سیستم هوشمند و به نوعی سلاح سایبری طرف هستیم. مستند این مدعا هم ترور شخصیت سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی در این شبکه است.

وی افزود: در حالی تصاویر شهید سلیمانی از اینستاگرام حذف می شود که این شبکه اجازه انتشار هر نوع خبر و پستی را می‌دهد، از تصاویر توهین آمیز به فرهنگ  و مسئولان ما تا مسائل غیراخلاقی؛ حتی به صورت هوشمند برخی از پست‌ها و تصاویر ضد فرهنگی را بولد می‌کند.

این کارشناس تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی بیگانه و مخصوصاً اینستاگرام در تلاش هستند تا سهم خودشان را در تضعیف انقلاب و از بین بردن یاد و نام حاج قاسم ادا کنند.

نباتی گفت: مسدودکردن هشتگ‌های مرتبط با سردار سلیمانی در اینستاگرامِ صهیونیستی؛ توهّم اثرگذاری در زمین دشمن باعث از دست رفتن فرصت‌های زیادی شده است.

وی ادامه داد: سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و حمایت صاحبان شبکه‌های اجتماعی خارجی از سیاست تروریستی آمریکا بار دیگر نبود حاکمیت سایبری و ادامه حکمرانی پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام در فضای مجازی کشور را به یاد می‌آورد.

این مدرس دانشگاه افزود: بعد از گذشت یک سال، نه‌تنها از این اقدامش دست نکشیده که سانسور را با شدت بیشتری اعمال می‌کند و تا حالا صدها صفحه اینستاگرام را به‌کلی مسدود کرده است. همین موضوع موجی از انتقاد و سؤال در فضای مجازی علیه اینستاگرام به‌وجود آورده است.

نباتی گفت: شبکه اجتماعی اینستاگرام بار دیگر با غرض‌ورزی آشکار و اقدامی مشابه، آذرماه امسال پست‌های مرتبط با شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده را حذف کرد و جلوگیری از انتشار محتوا از سوی کاربران ایرانی را در دستور کار قرار داد.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: این پلتفرم با حاکمیت مطلق بر فضای مجازی کشور ما، پست‌ها و محتوایی که به ظن خود ناقض خط مشی‌هایش است را فیلتر می‌کند. درحالی‌که مسوولان و متولیان فضای مجازی در کشور تنها نظاره‌گر تصمیمات و سانسورهای اینستاگرام هستند!

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1694980
ارسال نظر
نظرات