شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:42 منتشر شده در مورخ: 1399/10/16 شناسه خبر: 1694989
خاندوزی عنوان کرد:

نباید به صرف فشار نماینده یا فرماندار یک منطقه به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود

نباید به صرف فشار نماینده یا فرماندار یک منطقه به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید منطقه‌ای به عنوان مناطق آزاد صرفا با فشار نماینده یا اقناع فرماندار و دستگاه دولتی اضافه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 16 دی) در همایش ملی آسیب‌شناسی عملکرد مناطق آزاد در کشور با تأکید بر اصلاح قانون در راستای بند 11 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: نباید مناطق آزاد تجاری - اقتصادی به عنوان رقیب تولید کننده داخلی محسوب شوند، بلکه بنا داریم که تعاملات با اقتصاد بین المللی داشته باشیم البته که باید هم تولید داخلی و هم تعاملات با اقتصاد جهانی را در کنار یکدیگر ببینیم.

وی با اشاره به بند ۱۱ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و لحاظ کردن آن در طرح اصلاح قانون مناطق آزاد افزود: نباید منطقه‌ای به عنوان مناطق آزاد صرفا با فشار نماینده یا اقناع فرماندار و دستگاه دولتی اضافه شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم رفع خلاءهای موجود در قانون مناطق آزاد افزود: باید شفافیت در مناطق آزاد وجود داشته و افزایش یابد. 

خاندوزی اظهار داشت: در سالهای اخیر سازمان‌های مالیاتی تخلفاتی داشته‌اند که ما در این قانون اجازه خودسری به ممیزهای مالیاتی را نخواهیم داد، از طرف دیگر باید معافیت مالیاتی در مناطق آزاد منوط به ارائه اظهارنامه باشد. 

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1694989
ارسال نظر
نظرات