شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:59 منتشر شده در مورخ: 1399/10/17 شناسه خبر: 1695224
دانا گزارش می دهد؛

تکرار وعده‌های پوشالی اصلاحات درباره زنان/ وقتی اصلاح‌طلبان به دنبال پر کردن سبد رای خود هستند

تکرار وعده‌های پوشالی اصلاحات درباره زنان/ وقتی اصلاح‌طلبان به دنبال پر کردن سبد رای خود هستند
درحالی اصلاح طلبان موضوع شورای نگهبان و عبور زنان از فیلتر این شورا را مطرح می کنند که اول بایستی زنان از فیلتر منافع سیاسی این جریان سیاسی عبور کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصلاح طلبان برای اینکه سبد رای خود را از آرای زنان پر کنند در هر انتخاباتی با وعده های پوشالی به تبلیغ در این حوزه می پردازند اما به وقت عمل همه این وعده ها فراموش می شود تا جایی که حتی خود فعالان زن اصلاح طلب نیز نسبت به وعده های پوشالی و دروغ این جریان سیاسی گلایه و اعتراض دارند.

اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 وعده وزارت زنان را دادند اما نه تنها دولت با همه جابه جایی های کابینه دولت دوازدهم زنی را به عنوان وزیر به مجلس پیشنهاد نکرد بلکه اصلاح طلبان شورای شهر تهران که همه صندلی های سبز پارلمان شهری را نیز در اختیار دارند، هیچگاه زنی را به عنوان شهردار انتخاب نکردند.
 
 
این درحالی بود که کارشناسان سیاسی همواره اطمینان می دادند که اگر زنی به عنوان وزیر به مجلس معرفی شود با توجه خاصی که مجلس و جامعه سیاسی به مدیریت زنان دارد امکان رای اعتماد و انتصاب یک زن در این پست  حساس بسیار بالا بود. 
 
 روزنامه اصلاح طلب اعتماد در این باره نوشت: «گفته می‌شود برخی احزاب اصلاح‌طلب درصدد حمایت از «معصومه ابتکار» در انتخابات پیش‌رو هستند. سهیلا جلودارزاده، چهره سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده پیشین مجلس در این باره به «اعتماد» گفته است: «حضور زنان در انتخابات به عنوان کاندیدا که ضرر ندارد! خانم‌ها در همه دوره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کرده‌اند؛ چون به‌هرحال نحوه برخورد با حقوق سیاسی- اجتماعی زنان برای‌شان مهم است و به این ترتیب می‌توانند در این عرصه اثرگذاری کنند و به این ترتیب می‌توانند چگونگی مواجهه با حقوق زنان را رصد کنند. اما اینکه در انتخابات 1400 چقدر احتمال دارد که زنان کاندیدا بتوانند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند، محل بحث است و شخصا فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد!»
 
 
درحالی اصلاح طلبان موضوع شورای نگهبان و عبور زنان از فیلتر این شورا را مطرح می کنند که اول بایستی زنان از فیلتر منافع سیاسی این جریان سیاسی عبور کنند.
 
آنچه از اخبار و شنیده های جریان اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 به گوش می رسد چندان کاندیداتوری زنان در این حوزه مطرح نیست و به نظر می رسد اصلاح طلبان بازهم به طور تزئینی و نمایشی از کاندیداتوری زنان صحبت می کنند و درواقع به دنبال آرای آنان هستند تا ارتقای جایگاه مدیریتی و اجتماعی زنان.
 
کاندیداتوری ابتکار نیز همواره مطرح شده است. این جریان سیاسی برای هر پست وزن داری همچون شهرداری و ریاست جمهوری و ... نام وی را به عنوان نمایشی مطرح می کند. این درحالی است که خود معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان می کند که این اخبار جدی نیست. هر چند که کارنامه کاری وی در سازمان محیط زیست و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بسیار کارنامه ضعیف و جنجالی است و به نظر نمی رسد که در این حوزه اعتبار خاصی وی در میان افکارعمومی داشته باشد و معرفی مکرر و تبلیغاتی وی نشان دهنده دست های خالی جریان اصلاحات برای استفاده از نخبگان زن و سطح پرورش و ارتقای آنان در این جناح سیاسی است.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1695224
ارسال نظر
نظرات