شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1399/10/17 شناسه خبر: 1695235
متفکر آزاد عنوان کرد:

اولویت مقابله با کرونا استفاده از واکسن داخلی است/ غربی‌ها سابقه خوبی در ارائه دارو به کشورمان ندارند

اولویت مقابله با کرونا استفاده از واکسن داخلی است/ غربی‌ها سابقه خوبی در ارائه دارو به کشورمان ندارند
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برای تأمین سلامت مردم کشورمان، تمام گزینه‌ها برای درمان بیماری کرونا روی میز است اما اولویت، استفاده از واکسن داخلی و تولیدات دانشمندان خودمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح‌الله متفکرآزاد  با اشاره به اینکه همه باید از واکسن ایرانی برای مقابله با کرونا حمایت کنیم، گفت: دانشمندان ما همیشه ثابت کرده‌اند که در خطوط مقدم علمی دنیا قرار دارند. اولین بار نیست که جمهوری اسلامی ایران در حوزه واکسن‌سازی ورود می‌کند و ما در گذشته هم تجربیات موفقیت‌آمیزی در این زمینه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران وضعیت بسیار خوبی در پیشرفت در عرصه بهداشت و درمان دارد، افزود: کشور ما در سخت‌ترین شرایط تحریمی هم روی پای خودش ایستاده است و فعالیت‌های دانشمندان کشورمان برای ساخت واکسن کرونا نشان‌دهنده آن است که ما در این زمینه هم به توانمندی‌های خودمان تکیه می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مگر همه واکسن‌های خارجی مقابله با کرونا تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است؟ برخی از این کشورها حتی حاضر نیستند برای واکسن‌های خود تضمین ارائه دهند و زیر بار واکسن‌های تولیدی خود هنگام فروش نمی‌روند و در این شرایط آنان حق ندارند که درباره کشور ما اظهارات بی‌اساسی را مطرح کنند.

متفکرآزاد تأکید کرد: زمان ثابت خواهد کرد که ملت ما چه دستاورد عظیمی در این عرصه از خود برجای خواهد گذاشت و لازم است بنده از دانشمندان فهیم، توانمند و مجاهدمان برای فعالیت در جهت ساخت واکسن کرونا تشکر کنم. همچنین لازم است همه ملت با همدلی و یکپارچگی از دستاوردهای کشورمان در عرصه‌های مختلف و همچنین پزشکی حمایت کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واکسن‌های ما برای مقابله با کرونا در وهله اول باید مراحل بالینی خود را طی کنند تا پس از اطمینان از صحت و درستی آن واکسن‌ها، در اختیار مردم قرار گیرند و شکی نیست که تمام جوانب ایمنی در واکسن‌های داخلی رعایت خواهد شد.

وی بیان کرد: غربی‌ها سابقه خوبی در ارائه دارو به کشورمان ندارند و ما نمی‌گذاریم که سابقه نه چندان مناسب غرب در دادن داروهای آلوده و واکسن‌های خون‌آلود به کشورمان مجدداً تکرار شود و ما گذشته را فراموش نمی‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ناگفته نماند که ایران کاملاً هوشمندانه تمام واکسن‌های دنیا را رصد می‌کند و ملت ما اطمینان داشته باشند که مسئولان کشور و همچنین مجلس شورای اسلامی در این زمینه پیگیر هستند و رصد می‌کنند تا حقوق ملت و امنیت بهداشتی آنان تأمین شود.

متفکرآزاد تأکید کرد: برای تأمین سلامت مردم کشورمان، تمام گزینه‌ها برای درمان بیماری کرونا روی میز است اما اولویت، استفاده از واکسن داخلی و تولیدات دانشمندان خودمان است.

 

انتهای پیام/ک

منبع:مهر

https://www.dana.ir/1695235
ارسال نظر
نظرات