شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1399/10/17 شناسه خبر: 1695392
در آیین رونمایی از کتاب شعر میراث سلیمانی مطرح شد

سردار سلیمانی یک دیپلماسی قوی فرهنگی ایجاد کرد

سردار سلیمانی یک دیپلماسی قوی فرهنگی ایجاد کرد
حسن حبیبی، جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج عینی سازی اسوه های دوران دفاع مقدس را از دیگر دستاوردهای شهادت شهید سلیمانی خواند و افزود: سردار سلیمانی یک دیپلماسی قوی فرهنگی و وحدت بین ملت های دنیا ایجاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، صبح امروز اثر میراث سلیمانی ها، با حضور سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان رشت برگزار شد.

در این مراسم حسن حبیبی، جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی خدا را شاکریم که علیرغم وضعیت کشور از لحاظ وجود ویروس منحوس شاهد خلاقیت های خوبی در تکریم این شهید بودیم گفت: گیلان نسبت به اجرای برنامه های مختلف در حوزه های متفاوت پیشتاز بوده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در یک فضای دوقطبی شکل گرفت که پیام مهم آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی بوجود آمد که ایران حیاط خلوت آمریکایی ها شده بود و بیش از هشتاد هزار مستشار در تعیین سرنوشت کشور نقش داشتند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج ادامه داد: هرجایی که منافع ‌غرب در خطر بود ایران و عربستان پشتیبان می‌شدند اما انقلاب اسلامی ‌کاملا مغایر با تفکرات غربی ایستاد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنی و خصومت آمریکایی ها به‌ویژه غرب با ماهیت انقلاب اسلامی ایران است، بیان کرد: در سخنان امام راحل(ره) همیشه کلمه وحدت را پرتکرار می‌بینیم، بیش از ۲۵ درصد جمعیت جهان مسلمانان هستند و این می‌تواند ویژگی ممتازی را به اسلام ببخشد.

حبیبی در ادامه تصریح کرد: ۳۷ کشور دین رسمی اسلام را دارند و ۳۵ درصد مناطق حساس و استراتژیک جهان نیز در دست مسلمان است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه دشمن به این نتیجه رسیده که تفکر بیداری اسلامی سالهاست از مرز ها عبور کرده و جمهوری اسلامی ایران در آنسوی مرزها ‌تولید قدرت کرده است گفت: نمونه کوچکی از این اسلام در برون مرزها را در لشکر فاطمیون، زینبیون، سوریه و … میبینیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به این نتیجه رسیدند که برای اسلام هراسی باید جنگ بین مسلمانان با مسلمانان را راه‌اندازی کنند خاطر نشان کرد: داعش موضوع کوچکی نبود و در واقع یک جنگ اعتقادی بود.

حبیبی با اشاره به نقش بی بدیل سردار قاسم سلیمانی و با بیان اینکه اگر ایثارگری های این شهید نبود وضعیت کنونی ما نیز مشخص نبود گفت: شهادت شهید سلیمانی عادی نبود، تعظیم دو ملت عراق و ایران و همه ملت های آزادی خواه جهان نسبت به مقام شامخ ایشان نشان از غیر عادی بودن شهادت این شهید است به طوری که بعد از شهادت او یک انسجام ملی در کشور فراهم شد.

وی عینی سازی اسوه های دوران دفاع مقدس را از دیگر دستاوردهای شهادت شهید سلیمانی خواند و افزود: سردار سلیمانی یک دیپلماسی قوی فرهنگی و وحدت بین ملت های دنیا ایجاد کرد.

حاج قاسم ‌تمام شدنی نیست

در ادامه رسول شریفی، مؤلف کتاب میراث سلیمانی با اشاره به اینکه حاج قاسم ‌تمام شدنی نیست، اظهار کرد: حاج قاسم ‌به شدت به شعر علاقمند ‌بود و شعر را ابزاری برای پیشبرد اهداف می‌دانست.

شریفی با بیان اینکه کتاب میراث سلیمانی‌‌ها مجموعه ای از اشعار شاعران گیلان است گفت: بار دیگر در صدد جمع آوری اشعار دیگری هستم که چاپ دوم هم داشته باشیم و در همین راستا از مسئولین تقاضا دارم که برای انجام این دِین چاره اندیشی کنند تا قبل از سالگرد دوم حاج قاسم این کتاب به چاپ دوم برسد.

مولف کتاب میراث سلیمانی ها در رابطه با مراحل شکل گیری این کتاب گفت: برای بزرگداشت چهلمین روز شهادت حاج قاسم با برخی انجمن های شعر تصمیم گرفتیم تا اشعار مرتبط به این سردار دلها جمع آوری شود که ظرف چند روز این اشعار جمع آوری شدند و پس از گزینش در قسمت فارسی و گیلکی و جمع آوری دوباره اشعار، ویرایش و کتاب آماده انتشار شد.

وی ادامه داد: برای انتخاب اسم کتاب از روح خود حاج قاسم مدد خواستیم و کلمه میراث سلیمانی از شعر یکی از خواهران استفاده شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1695392
ارسال نظر
نظرات