شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:28 منتشر شده در مورخ: 1399/10/17 شناسه خبر: 1695477
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

رسانه‌ها ناصح و خیرخواه مسئولان باشند/ در مسیر برخورد با مفاسد خداوند آبروی انسان را حفظ می‌کند

رسانه‌ها ناصح و خیرخواه مسئولان باشند/ در مسیر برخورد با مفاسد خداوند آبروی انسان را حفظ می‌کند
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: الگوی ما رهبر معظم انقلاب است که رفتار ایشان با مسئولان از روی نصیحت و دلسوزی است، نصیحت به معنای خیرخواهی است و ما باید ناصح مسئولان باشیم و خیر آنها را بخواهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز(چهارشنبه) در دیدار شورای مرکزی سازمان بسیج رسانه استان قزوین که به مناسبت روز بسیج رسانه برگزار شد، اظهار کرد: اگر رسالت‌های رسانه‌ای را به طور مستمر دنبال کنیم، فضایی ایجاد می‌شود و فرهنگی شکل می‌گیرد که در بزنگاه‌ها و مبارزه با فساد می‌توانیم اثرگذار باشیم.

وی تصریح کرد: اگر رسانه‌ای فقط در زمان انتخابات روی کار بیاید، موسمی و هیجانی خواهد بود نه رسانه مبنایی، اگر رسانه بخواهد مبنایی باشد باید محکمات انقلابی، دینی و قرآنی را با اولویت دنبال کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: رسانه‌ها می‌باید با اولویت‌سنجی و با حکمت پای کار اهداف و رسالت‌های دینی و انقلابی باشند.

وی بیان کرد: رسانه انقلاب اسلامی، میراث انبیاء و شهیدان است؛ بنابراین کلیدواژه‌های ما باید کلمات حساس باشد، برای مثال برای مسئولان باید از کلیدواژه نصیحت استفاده کنیم که از روی دلسوزی نشأت می‌گیرد.

عابدینی افزود: الگوی ما رهبر معظم انقلاب است که رفتار ایشان با مسئولان از روی نصیحت و دلسوزی است، نصیحت به معنای خیرخواهی است و ما باید ناصح مسئولان باشیم و خیر آنها را بخواهیم.

امام جمعه قزوین ادامه داد: ما به جای رسانه‌ای کردن تخلفات ابتدا باید رویه نصیحت و خیرخواهی را پیشه خود کنیم تا بتوانیم مفاسد را پیش از رسانه‌ای شدن حل کنیم، البته اگر مسئولان پاسخگو نبودند و به دنبال تهدید و یا ایجاد مانع برای حل مفاسد و مشکلات رفتند باید این تخلفات را رسانه‌ای کنیم.

وی اظهار کرد: ما باید در برخورد با مفاسد از کلیدواژه امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم. وقتی با کلیدواژه‌های مامور پیش برویم، ماموریت و رسالت پیدا می‌کنیم، همان کاری که مطالبه‌گران در قزوین در حوزه مفاسد زمین‌خواری انجام دادند و به نتیجه رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: خدای متعال وقتی ما را در مسیر ماموریت برخورد با مفاسد می‌بیند، آبروی ما را هم در این مسیر حفظ می‌کند و نباید نگرانی داشته باشیم.

عابدینی بیان کرد: نکته دیگری که باید قدر آن را به خوبی بدانیم، پیشینه مطالبه‌گری در دوران گذشته است، بزرگترین رسانه‌ای عالم حضرت رسول اکرم(ص) است که یک تنه به میدان آمدند و مسئولیت سنگینی برعهده گرفتند.

وی ابراز کرد: در غدیرخم یک نمونه از کار رسانه‌ای پیامبر اسلام(ص) تحقق یافت و حضرت یک مهندسی قوی در حوزه کار رسانه‌ای با امکانات آن دوران داشتند تا پیام مهم غدیر را به همه جهانیان برسانند و این امر نیز تحقق یافت.

امام جمعه قزوین گفت: حضرت رسول اکرم(ص) ولایت، امامت و نظام محکم امت و ولایت را رسانه‌ای کردند، یعنی زمانی که به ما می‌گویند امت باشید یعنی در هر جایی باید نظام امت و امامت برقرار باشد و در هر فضایی آنچه امام ما می‌خواهد به آن عمل کنیم.

عابدینی اظهار کرد: پیشکسوت رسانه حضرت رسول(ص)، امیرمومنان(ع)، ائمه اطهار(ع) و حضرت زینب سلام‌الله علیها بودند و این عزیزان بودند که نهضت اسلام را تا به امروز زنده نگاه داشته‌اند. اگر ما به سیره و سنت این عزیزان توجه کنیم رسانه‌ای بودن ما متفاوت با کشورهای غیراسلامی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: نباید صرفاً به حوزه‌هایی که در آن دچار مشکل و شکست شدیم نگاه کنیم زیرا این نگاه یاس و ناامیدی می‌آورد و در مقابل پرداختن به موفقیت‌ها و نگاه امیدوارانه، موفقیت‌های بعدی را رقم می‌زند و ما را برای اقدام‌های بعدی تشویق می‌کند.

وی عنوان کرد: هر کجا که در امر به معروف و نهی از منکر در حوزه رسالت‌های رسانه‌ای حضور پیاده کردیم نتیجه گرفتیم و خدای متعال به ما عزت و آبرو داد. هجمه‌های رسانه‌ای همه حباب هستند و آنچه باقی می‌ماند قول خداست که فرمود هرکسی در راه خدا امر به معروف و نهی از منکر کند خدا به او عزت می‌دهد و هرکس این واجب الهی را فراموش کند دچار ذلت خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1695477
ارسال نظر
نظرات