شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 21:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/17 شناسه خبر: 1695551
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین:

تردد مینی‌بوس و تاکسی به شهرهای شمالی ممنوع است/ فعالیت رستوران‌های قزوین با ۳۰درصد ظرفیت

تردد مینی‌بوس و تاکسی به شهرهای شمالی ممنوع است/ فعالیت رستوران‌های قزوین با ۳۰درصد ظرفیت
منوچهر حبیبی،جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: هم‌اکنون مجموع استان قزوین در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و تردد خودروهای بومی به شهرهای شمالی ممنوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، منوچهر حبیبی امشب(چهارشنبه) در جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به محدودیت‌های کرونایی نباید به هیچ وجه کاهش یابد؛ قرار گرفتن استان در وضعیت رنگ زرد نباید ما را گول بزند و احساس کنیم شرایط عادی شده است.

وی افزود: اصرار در بازگشایی برخی واحدهای صنفی و ادامه فعالیت‌ آنها، روند را با مشکل روبه‌رو می‌کند، این در حالی است که ۹۰درصد فعالیت‌ها باز است لذا درخواست داریم اصراری در بازگشایی‌ها صورت نگیرد.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین بیان کرد: فعالیت تالارها در ایام فاطمیه هیچ توجیهی ندارد؛ شرایط موجود شرایط سختی است و نوع ویروس تغییر می‌کند و کوچک‌ترین کوتاهی از سوی ما انتقادات مردم را به همراه دارد.

حبیبی عنوان کرد: فعالیت کسب و کارها باید براساس شیوه‌نامه رنگ زرد دنبال و اجرایی شود؛ دستگاه‌هایی همچون دستگاه‌های امدادی و علوم پزشکی که خدمات ضروری ارائه می‌دهند باید به صورت کامل در محل حضور داشته و خدمات مربوطه را به مردم ارائه دهند.

هیچ کلاس و آزمونی نباید حضوری برگزار شود

وی اضافه کرد: گروه‌های شغلی یک، دو و سه مجاز به فعالیت هستند؛ در حوزه آموزشی نیز هیچ کلاس و آزمونی نباید به صورت حضوری برگزار شود و فعالیت‌ها باید به صورت غیرحضوری و مجازی باشد.

این مقام مسئول گفت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی برگزاری نمازجمعه و مراسم‌های آئینی و مذهبی نیز در وضعیت زرد تعطیل است و از امامان جمعه درخواست داریم همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند تا بتوانیم به شرایط با ثباتی در روند جلوگیری از شیوع کرونا برسیم.

حبیبی با اشاره به اینکه هم‌اکنون مجموع استان قزوین در وضعیت زرد قرار دارد، یادآور شد: وضعیت شهرستان تاکستان نیز از وضعیت نارنجی به زرد تغییر کرده است؛ فراموش نکنیم که در موقعیت خاصی به لحاظ جغرافیایی هستیم که توجه به عدم شیوع کرونا نیازمند مراقبت است.

وی اضافه کرد: موضوع تست‌گیری به تفکیک برای شهرستان‌ها باید با اولویت کارگران، کارکنان بانک‌ها و شهرداری‌ها با هماهنگی مسئولان اجرا شود و افزایش یابد چراکه این محل‌ها بیشترین ارتباط را دارند.

هیچ مجمعی اجازه برگزاری انتخابات را ندارد

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین تصریح کرد: طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا ۴صبح همچنان ادامه دارد، چراکه این طرح مورد استقبال مردم بوده و کمترین زیان را به کسب و کار ایجاد کرده است.

حبیبی گفت: تردد مینی‌بوس و تاکسی به شهرستان‌های شمالی مگر در شرایط خاص تا اطلاع ثانوی ممنوع است و نظارت‌ها باید در این زمینه توسط دستگاه‌های متولی صورت بگیرد؛ لذا هر کانونی که باعث شیوع کرونا می‌شود باید اقدامات لازم در آن انجام شود.

وی در پایان با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد کرونا، هیچ مجمعی اجازه برگزاری انتخابات را ندارد؛ گفت: رستوران‌ها، فست‌فودها و کافه‌داران هم با ۳۰درصد ظرفیت مجاز به فعالیت بوده و هرگونه آزمون حضوری برای تمامی واحدهای علمی و آموزشی ممنوع است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1695551
ارسال نظر
نظرات