شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:35 منتشر شده در مورخ: 1399/10/18 شناسه خبر: 1695735
سخنگوی کمسیون صنایع مجلس مطرح کرد؛

قیمت گذاری جدید خودرو به نفع دلالان/ چه کسی پاسخگوی این تصمیم است؟

قیمت گذاری جدید خودرو به نفع دلالان/ چه کسی پاسخگوی این تصمیم است؟
سخنگوی کمسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: شیوه جدید قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت باعث بالا رفتن قیمت‌ها در بازار خودرو می‌شود که این به نفع دلالان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شیوه قیمت گذاری جدید خودرو توسط شورای رقابت، گفت: شورای رقاب آن زمانی که باید وارد میدان شود یعنی زمانی که قیمت خودرو بالا می‌رود اقدام انجام نمی‌دهد تا بازار با ثبات شود حالا که بازار اندکی به ثبات رسیده اقدامی انجام داده که باعث تلاطم بازار شده و مشخص نیست که این اقدام را با چه منطقی انجام داده‌اند؟

وی افزود: شورای رقابت باید طوری عمل کند که کالا رقابتی شود و مشتری رضایت بیشتری داشته باشد. حال که بازار پس از چندین ماه تنش فراوان با طرح مجلس که در حقیقت عرضه و تقاضا را تنظیم می‌کند به تعادل رسیده و قیمت خودروهای خارجی و داخلی کاهشش یافته با این مدل قیمت گذاری شورای رقابت دوباره قیمت کارخانه را ۲۰ الی ۳۰ درصد بالا برده و زمانی که قیمت کارخانه بالا می‌رود قطعا قیمت حاشیه بازار هم افزایش می‌یابد.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه تصمیم شورای رقابت غیرکارشناسی بوده و به نفع مصرف کننده، بازار و تولید نیست، ادامه داد: شیوه قیمت گذاری جدید خودرو توسط شورای رقابت باعث بالا رفتن قیمت‌ها در بازار خودرو می‌شود که این به نفع دلالان است.
 
فیروزی بیان داشت: در این مدل شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو آمده که خودرو سازان موظف هستند تولید خود را ۵۰ درصد افزایش دهند، سوالی که پیش می‌آید این است که اگر خودرو سازان این ظرفیت را داشتند، چرا تا الان این کار را نکرده‌اند که خودش تخلف است؛ چرا که اگر توان داشته و این کار را نکرده‌اند با اقدام خود بازار را برهم ریخته‌اند که باید پاسخگو این مسئله باشند؛ اگر شرکت‌های خودروساز خط تولید و ظرفیت ندارند چگونه می‌تواند در این مدت کوتاه ظرفیت تولید را ۵۰ درصد افزایش دهند.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: این تصمیم باعث برهم ریختن بازار خودرو می‌شود و مشخص نیست که چه شخصی باید پاسخگوی لطمه وارد شده به بازار باشد؟
 
انتهای ‌پیام
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1695735
ارسال نظر
نظرات