شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/10/18 شناسه خبر: 1695779
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین:

۷۴ درصد سوخت نیروگاه از گاز طبیعی است/ مصرف ۴۸۵ میلیون لیتر مازوت در سال جاری

۷۴ درصد سوخت نیروگاه از گاز طبیعی است/ مصرف ۴۸۵ میلیون لیتر مازوت در سال جاری
علی فرهور، مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: امسال ۷۴ درصد سوخت کل ما از سوخت گاز طبیعی بوده یعنی شرکت گاز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب به ما گاز طبیعی تحویل داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فرهور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به وضعیت تولید برق در کشور اظهار کرد: اکنون 10هزار مگاوات از نیروگاه‌های کشور به دلیل کمبود سوخت از مدار خارج شدند؛ درحقیقت پنج برابر ظرفیت نیروگاهی نیروگاه شهید رجایی به دلیل کمبود سوخت گاز و سوخت مایع مشکل دارند.

وی با اشاره به مشکل سوخت رسانی به نیروگاه‌ها، افزود: هر خانواری که 300کیلووات ساعت در منازل برق مصرف می‌کنند مانند این است که 75لیتر سوخت مایع مصرف می‌شود، یعنی هر کیلو سوخت مایع، چهار کیلووات ساعت انرژی تولید می‌کند.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین تصریح کرد: هر چه قدر خانوارها در کل مملکت مقدار مصرف برق را کاهش دهند به همان نسبت هم مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها و اتکای ما به سوخت مایع کمتر خواهد شد و مقدار مصرف سوخت گاز هم از همین شرایط تبعیت می‌کند.

این مقام مسئول درباره سوخت مصرفی نیروگاه شهید رجایی اذعان کرد: امسال 74درصد سوخت کل ما از سوخت گاز طبیعی بوده یعنی شرکت گاز یک میلیارد و 800میلیون متر مکعب به ما گاز طبیعی تحویل داد، سوخت گازوئیل هم 147میلیون لیتر مصرف شده و 485میلیون لیتر هم مازوت مصرف کردیم.

در تامین سوخت گازوئیل مشکل داریم

فرهور ابراز کرد: در سال جاری باتوجه به شرایط اخیر و آلودگی هوا، مصرف گازوئیل بیشتر خواهد شد که تمام تلاش ما هم همین است که این کار را انجام دهیم اما به علت عدم سوخت رسانی شاید بیشتر از 20روز سوخت گازوئیل نداشته باشیم و پس از این مدت خاموشی در صنعت برق خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: در خصوص سوخت مازوت هم ذخیره مفید ما حدود 100میلیون لیتر است که تا هفته اول بهمن این سوخت پاسخگو خواهد بود، امیدوارم مردم در مصرف سوخت گاز رعایت کنند تا شرکت گاز بتواند نیاز نیروگاه را تامین کند.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین در پایان با بیان اینکه از مصرف سوخت گاز استقبال می‌کنیم، گفت: تمام تلاش ما این است که نیروگاه بتواند رسالت و وظیفه اصلی خود که تولید و تامین برق است را انجام دهد و اولویت ما با سوخت گاز طبیعی است اما در تامین این سوخت مشکلاتی در سطح استان و کشور داریم.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1695779
ارسال نظر
نظرات