شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1399/10/18 شناسه خبر: 1695842
نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) بیان کرد:

آغاز سقوط تدریجی آمریکا با آشوب‌های اخیر

آغاز سقوط تدریجی آمریکا با آشوب‌های اخیر
امام جمعه موقت اهواز گفت: مهمترین آثار حمله سپاه به پایگاه نظامی عین الاسد، درهم شکستن هیمنه نظامی آمریکا برای اولین بار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین میر احمد رضا حاجتی درگفتگو با رهیاب پیرامون ابعاد موشک باران پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق موسوم به عملیات شهید سلیمانی، اظهار کرد: مورد هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکا عین الاسد در عراق پاسخ جمهوری اسلامی ایران به جنایت آمریکایی ها به دلیل ترور سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود و دارای ابعاد بسیار بزرگی است که قطعا از آثار و برکات خون این شهید بزگوار به شمار می آید.

وی افزود: برای اولین بار در تاریخ معاصر جهان، آمریکای ابر قدرت از جمهوری اسلامی ایران که اکنون از قدرت جهانی برخوردار می باشد ضربات مهلکی خورده است .

موشک باران عین الاسد بزرگترین پایگاه نظامی امریکا

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با بیان اینکه بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه واقع در عراق مورد حمله قرار گرفت و دستشان برای هر گونه واکنشی بسته بود چرا که خود را در مقابل یک عمل انجام شده می‌دیدند، گفت: حمله به پایگاه عین الاسد دارای ویژگی‌های خاصی بود، این پایگاه نظامی مجهز به انواع رادارهای دوربرد بود که نتوانستند موشک‌های سپاه ایران را ردیابی کنند و با موشک های خود، آن ها را مورد هدف قرار دهند و آمریکایی ها از این حیث غافلگیر شدند.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: در این حمله سامانه‌های بسیار مهم، آشیانه‌های پهپادها و هواپیماهای مهم، مورد اصابت قرار گرفت و قطعا خسارت بالایی به تجهیزات و نیروی انسانی آمریکا وارد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی بیان کرد: مقامات و منابع آمریکایی آن زمان، آمار مختلفی را در خصوص تعداد موشک‌های شلیک شده به سمت عین الاسد مطرح کردند. طبق گفته سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این حمله 13 موشک قیام و فاتح 313 به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق شلیک شد. در همین حال رسانه‌ها و مقامات آمریکایی به ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور تلاش می‌کردند تا از اهمیت و ابعاد آنچه اتفاق افتاده بود، بکاهند.

برای اولین بار هیمنه نظامی امریکا شکست

نویسنده کتاب عصر امام خمینی (ره) ادامه داد: همچنین آمریکایی‌ها به مرور پس از این حمله در حالی که در ابتدا اعلام کرده بودند آسیبی به آنها وارد نشده است؛ بعدها اعتراف کردند که بیش از ۱۰۰ نفر آمریکایی در این حمله دچار آسیب‌های شدید مغزی شده اند.

این استاد حوزه و دانشگاه مهمترین آثار این حمله را شکستن هیمنه نظامی آمریکا برای اولین بار دانست و افزود: صحبت بنده به این معنا نیست که آمریکایی‌ها قبلا مورد هدف قرار نگرفته اند اما دو نکته وجود دارد اول آنکه تاکنون به این صورت مورد هدف قرار نگرفته بودند و دوم نتوانستند به هیچ وجه جواب این حمله را بدهند.

وی عنوان کرد: اگر چه بعدها سردار حاجی زاده نیز گفتند برای پاسخ به پاسخ احتمالی آمریکایی ها، ۴۰۰ موشک آماده پرتاب به تمامی پایگاه های آمریکا در تیررس ایران، وجود داشت.

حیرت جهان از خبرشکست امریکا در عین الاسد

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی گفت: خبر شکست هیمنه آمریکا، جهان را متحیر کرد و سطح قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی را افزایش داد. بعضاً هم مشاهده کردیم در اثر آن سانحه تلخ و ناگوار هواپیمای اوکراینی که واقعا همه ملت ما را عزادار کرد، بعضی ها به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود بودند تا توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند.

وی افزود: نه به این دلیل که دلسوز مسافران این هواپیما بودند بلکه آنها خودشان را در حمله مقتدرانه به پایگاه عین الاسد مغلوب می دیدند؛ می خواستند این را بهانه کنند تا از آثار این عملیات بسیار مهم بکاهند و آن را بی ارزش جلوه دهند.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: یکی دیگر از ابعاد حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد، افتخار پیروزی و فتح الفتوح این حمله بود که از آثار خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و برادر او ابومهدی المهندس، شهید پورجعفری و دیگر همراهان آنها بود که ان شالله خداوند به درجات آنها بیفزاید.

دنیا به اقتدار دفاعی ایران ایمان آورد

نویسنده کتاب عصر امام خمینی (ره) در ادامه بیان کرد: من معتقدم پس از این عملیات موشکی قطعاً و حتماً باید گفت که وضعیت اقتدار دفاعی ما در مقابله با جنگ افروزی قدرتهای بیگانه در تمام عرصه‌های زمینی، هوا فضا و دریا به صورت کاملا ملموس ارتقا پیدا کرده است که می توان در اظهار نظر کارشناسان، تحلیلگران و مسئولین نظامی کشورهای مختلف به ویژه کشورهای دشمن مشاهده کرد.

وی در بخش دیگری به تحولات انتخاباتی امریکا و حمله معترضان ساختمان سنا، عنوان کرد: رسم دیرینه کنگره آمریکا برای انتخاب رئیس جمهور، شمارش آرای الکترال است که اولین بار بود کنگره از طرف مردم مورد حمله قرار گرفت و این امر بی سابقه ای در تاریخ آمریکا به شمار می‌آید.

میر احمدرضا حاجتی گفت: اگر به اخباری که از آمریکا به گوش میرسد توجه کنید، می بینید از آن به عنوان کودتا و یک عملیات تروریستی داخلی و به تعابیر امثال هیلاری کلینتون کودتای خزنده و آشکار نام برده اند، در مقابل این قضیه نمی شود ساده‌انگاری کرد.

آشوب درامریکا نشانه افول تمدن امریکا

وی ادامه داد: به هرحال جریانی در داخل کشور وجود دارد که به تمام معنا غرب زده هستند و از آمریکایی ها آمریکایی تر و از غربی ها غربی ترند و همه چیز را با رنگ و لعاب دموکراسی آمریکایی به تعبیر عامیانه ماست مالی می کنند اما وقتی این دموکراسی را در ترازوی تحلیلگران غربی قرار می‌دهیم‌، غربی‌ها از آن به عنوان یک آشوب بی سابقه و نشانه افول تمدن آمریکا یاد می‌کنند که واقعیت امر همین است.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی اضافه کرد: کشوری که از سال ۱۹۴۵، ۷۰ کودتا را در کشورهای مختلف رقم زده است و انقلاب‌های رنگین را در کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی برنامه ریزی، طراحی و اجرا کرده است اکنون خود درگیر همین کودتا شده که با خباثت و شیطنت برای کشورهای دیگر برنامه‌ریزی می‌کرد.

وی گفت: آمریکا دچار یک شورش بسیار عجیب و بی سابقه شده است که می‌توان از آن به عنوان یک کودتا علیه نظام مستقر آمریکا یاد کرد.

فتنه گران 88، مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: به هرحال کسانی که فتنه ۸۸ را رقم زدند اکنون با یک فتنه داخلی مواجه هستند. این سنت و قانون الهی است و مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین خداوند سبحان مکر افراد را آنها برمی گرداند.

وی با بیان اینکه آمریکا با چالش‌های بسیار عجیب رو به رو شده است، ادامه داد: اگرچه ترامپ مسئول این حوادث است و طرفداران خود را به خیابان‌ها دعوت می کند همچنین اهداف مختلفی را در ذهن می پروراند اما باید بدانید که آمریکا یک جامعه یکپارچه نیست و بایدن اگر پایش به کاخ سفید برسد؛ رئیس جمهور مردمی می‌شود که رقبای خود او هستند و آن رقبا برای رسیدن به اهداف خود حاضرند بایدن را سرنگون کنند و اجازه ندهند که به کاخ سفید برسد.

فساد نظام انتخاباتی آمریکا موضوع جدیدی نیست

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی گفت: این نکته بسیار مهمی است که در حمله کنگره افرادی کشته شدند آن هم در راهروهای کنگره که شرایط را برای دولت فعلی و دولت آینده آمریکا بسیار دشوار می‌کند.

وی افزود: فساد نظام انتخاباتی آمریکا موضوع جدیدی نیست و دموکراسی غربی سال‌های سال است که بر مبنای فساد پیش می‌رود و خود اندیشمندان آمریکایی به این مسئله اعتراض کرده اند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: همچنین در دوره های قبلی نیز آنهایی که ادعای تقلب داشتند از قدرت پیگیری بی بهره بودند اما اکنون ترامپ از این قدرت برخوردار است و از این موضوع کمال بهره برداری را انجام می دهد، حرف ترامپ این است که چطور من نسبت به دوره قبل ۱۰ میلیون رای بیشتر آوردم و باز هم به من اعلام می کنید که من در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شکست خوردم.

آمریکا دچار سقوط تدریجی شده است

وی تصریح کرد: سیر تحولات آمریکا حاکی از آن است که افول آمریکایی بیش از پیش در حال وقوع است چرا که تمام شاخص های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی نظامی اش، افول قدرت آمریکا در جهان را نشان می دهد.

نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) عنوان کرد: آمریکا دچار سقوط تدریجی شده است و آنهایی که دل به آمریکا بستند باید جمله امام خمینی (ره) را به آنها یادآوری کرد که در نامه خود به گورباچف نوشتند: دل به غرب نبند که غرب هم گرفتار حادثه است. در واقع وضعیتی که ما در آمریکا مشاهده می کنیم نشانه دعای استجاب شده اللهم اشغل الظالمین بالظالمین است و واقعاً ظالمین الان به خود مشغول شده اند. انشالله خداوند شر این ظالمین را از بشریت به ویژه مسلمانان کم کند.

انتهای خبر/

 

https://www.dana.ir/1695842
ارسال نظر
نظرات