شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696179
نماینده مردم قزوین در مجلس:

۶۰درصد قاچاق‌ها از کانال‌های رسمی و دولتی اتفاق می‌افتد/ تصویب ۱۳ قانون در حوزه معیشتی

۶۰درصد قاچاق‌ها از کانال‌های رسمی و دولتی اتفاق می‌افتد/ تصویب ۱۳ قانون در حوزه معیشتی
فاطمه محمدبیگی گفت: متاسفانه نزدیک به ۶۰درصد از کالاهای قاچاق ما، قاچاق دولتی و رسمی است و با پیگیری ما در الزام به اقتصاد دیجیتال به مرور این مشکلات برطرف و شکوفایی تولید را خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان از موقعیت‌های اقتصادی و آسایش خود گذشت کرده و به دنبال خدمت هستند، اظهار کرد: ما در شرایط تحریم همه جانبه خارجی و در داخل هم متاسفانه با برخی سوء مدیریت‌ها و به نوعی پیری و خستگی دولت و مشکلات معیشتی فراوان و پدیده‌ای ناخوانده به نام کرونا ، نماینده شدیم.

وی افزود: اکثر دیدارهای مردمی به علت محدودیت‌های کرونایی لغو می‌شود و مردم هم گله‌مند می‌شوند که حق دارند، مجبوریم بسیاری از جلسات را غیرحضوری برقرار کنیم تا دغدغه‌های مردم را بشنویم.

نماینده مردم قزوین در مجلس نظارت میدانی و بازدیدهای مکرر از مناطق دور و نزدیک حوزه‌های انتخابیه نمایندگان را از ویژگی‌های مجلس یازدهم برشمرد، ابراز کرد: با مجمع نمایندگان استان سفرهای زیادی به مناطق مختلف روستایی داشته‌ایم که الموت، طارم، قاقازان، کوهین، آبیک، پیریوسفیان، مناطق مختلف شهری، محمدیه، مهرگان و البرز از جمله این مناطق هستند.

محمدبیگی با اشاره به اقدامات در حوزه بهداشت و درمان استان قزوین، اذعان کرد: تاکنون معاونین وزارت بهداشت به استان سفر داشته‌اند و در این سفرها توانستیم تجهیزات پزشکی خوبی برای استان دریافت کنیم، از جمله ۲۰ سری تخت آی سی یو با امکانات کامل که هر تخت هزینه بالایی دارد و این امر با دلسوزی و همت مسئولین حوزه علوم پزشکی استان رقم خورده است.

مجلس یازدهم در موضوعات اساسی کوتاه نمی‌آید

این مقام مسئول ادامه داد: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین توانستیم ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح الحاقی بیمارستان شهید رجایی اعتبار جذب کنیم؛ در مورد بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی که یک پروژه بزرگ ملی وزارت بهداشت در حوزه سلامت است، بارها با وزارتخانه جلساتی داشته‌ایم که هزینه ساخت این پروژه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است و تاکنون ۹درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم تا سه الی چهار سال آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه عظیم باشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت با بیان اینکه مجلس یازدهم در موضوعات اساسی کوتاه نمی‌آید، تاکید کرد: در جریان شهادت دکتر فخری زاده، خون مجلس به جوش آمد و ما به برکت خون این شهید بزرگوار توانستیم قانون اقدام راهبردی علیه تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران را بعد از هشت سال تصویب کنیم و به سیاست صبر استراتژیک دولت که مورد انتقاد بود، پایان دهیم.

وی عنوان کرد: ما در مقابل برجامی که به طور یک طرفه تعهدات را اجرا کردیم و امریکا به طور ناجوانمردانه از آن خارج شد، فرصت زیادی را هدر دادیم، لذا مردم ما منتظر بودند که صدایی از خانه ملت که در راس امور است بلند شود و در برابر استکبار جهانی مقابله کند که مجلس ظرف دو روز و سه جلسه علنی و غیر علنی، ۹ ماده قانون اقدام راهبردی را تصویب کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه برای برون رفت از مشکلات معیشتی در شش ماه گذشته ۱۳ قانون تصویب کرده‌ایم، تصریح کرد: بحث قیر رایگان یکی از طرح‌های خوب است، در استان قزوین نزدیک به نیمی از راه‌های روستانی نیاز به آسفالت دارد که تصویب این قانون از سال ۱۴۰۰ می‌تواند چهره راه‌های روستایی را عوض کند. 

محمدبیگی ابراز کرد: تصویب مالیات بر خانه‌های خالی، یک قانون امید بخش است؛ این شکاف طبقاتی باید روزی کاهش پیدا می‌کرد. کسی که شش الی هفت خانه دارد مجبور به پرداخت مالیات می‌شود و آن کسی که خانه ندارد با استفاده از بیت‌المالی که از پرداخت این مالیات‌ها حاصل می‌شود، صاحب خانه می‌شود.

تمام تلاش ما مقابله با رانت و تبعیض و فساد خواهد بود 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت اذعان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق که ضربه‌های بسیاری به اقتصاد کشور می‌زند، توانستیم کارهای خوبی انجام دهیم؛ نمایندگان جوان مجلس به دنبال سامانه‌های اقتصاد دیجیتال و شفاف سازی صادرات و واردات هستند و این طرح در حوزه شفافیت از ویژگی‌هایی که دارد، می‌توانند تمام نظام مالی کشور را در سامانه‌های بر خط و آنلاین تحت بررسی قرار دهند.

وی افزود: متاسفانه نزدیک به ۶۰درصد از کالاهای قاچاق ما، قاچاق دولتی و رسمی است و با پیگیری ما در الزام به اقتصاد دیجیتال به مرور این مشکلات برطرف و شکوفایی تولید را خواهیم داشت. 

این مقام مسئول بیان کرد: در همین مدت کوتاه، در حوزه استانی همدلی خوبی بین مجمع نمایندگان استان با استاندار، مسئولین، ائمه جمعه و دادستان و ستاد رفع موانع تولید ایجاد شده و جلسات شورای برنامه‌ریزی و نظارت و فعال سازی مجدد شرکت‌های تولیدی غیرفعال انجام شده و به دنبال بسط دادن این فعالیت‌ها خواهیم بود.

محمدبیگی در پایان با بیان اینکه خط قرمز ما ولایت است، گفت: تمام تلاش ما مقابله با رانت و تبعیض و فساد خواهد بود و سعی می‌کنیم مطالبات مردم را بشنویم وتلاش در رفع آن‌ها داشته باشیم؛ همچنین در حوزه بودجه فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1696179
ارسال نظر
نظرات