شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696198
در گفتگو با پزشک متخصص مطرح شد؛

غرب در مقابله با کرونا مستاصل شده/ ایران سابقه پرافتخاری در ساخت واکسن دارد

غرب در مقابله با کرونا مستاصل شده/ ایران سابقه پرافتخاری در ساخت واکسن دارد
رئیس سابق آموزش دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: ایران سال هاست در تولید واکسن فعالیت داشته و سابقه پرافتخاری دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار، دکتر فرهاد عباسعلی زاده پزشک و رزیدنت تخصصی طب سنتی در گفتگو با تبریز بیدار با اشاره به اثرات منفی واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا اظهار داشت: طب غربی اکنون در مقابله با کرونا مستاصل شده است؛ داروهایی که برای مقابله با آن در ماه های گذشته معرفی و به بیماران تزریق کرده اند، مانند رمدسیویر، هیدروکسی کلروکین، علاوه بر اینکه طبق نظر سازمان بهداشت جهانی تاثیری در درمان و کنترل کرونا نداشته بلکه باعث فوت بیماران نیز شده است.

وی افزود: طبق مقالات علمی در ماه های گذشته داروهایی که قبلا از طرف طب غربی به وفور به بیماران تجویز می شدند، اکنون اعلام می شود که سرطان زا بوده اند. مانند داروهای متفورمین، رانیتیدینو آتنولول.

این پزشک با اشاره به جنگ بیولوژیکی در بمباران‌ های شیمیایی رژیم صدام علیه ایران گفت: در طول جنگ تحمیلی شاهد بودیم بمب های شیمیایی کشوری مانند آلمان را روی رزمندگان ایرانی ریختند و سپس به بهانه درمان آنها را به کشورشان برده و عوارض این مواد را بررسی می کردند!

دکتر عباسعلی زاده سابقه ایران در ساخت واکسن را روشن و پر افتخار توصیف کرده و افزود: ایران سال هاست در تولید واکسن فعالیت دارد؛ بالاخص واکسن های دوره نوزادی که تولید داخل می باشند. 

وی ادامه داد: در چنین فضایی که دشمن در همه حال مشغول دشمنی است و سابقه بدی نیز دارد، چرا باید در امر واکسن از یک سوراخ مجددا گزیده شویم؟ حال آنکه پژوهشگران و دانشمندان داخلی در تولید واکسن موفق هستند.

رئیس سابق آموزش دانشکده پزشکی تبریز گفت: با توجه به توانایی ویروس در ایجاد فرم های تازه، به نظر می رسد انجام کارهای پیشگیرانه، حفظ فاصله اجتماعی و تقویت سیستم ایمنی، مهم تر از وابسته نمودن جامعه به واکسن های خارجی است.

دکتر عباسعلیزاده همچنین با تاکید بر تاثیرات مثبت طب سنتی بر ضد ویروس کرونا، گفت: اکنون در حوزه طب سنتی، داروهای خوبی وجود دارند که تاثیرات مثبت در کنترل و مقابله با کرونا نشان داده شده است.

 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1696198
ارسال نظر
نظرات