شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696271
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اعلام کرد؛

حریم شهر؛ علت بلاتکلیفی الحاق منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی به فرودگاه بجنورد

حریم شهر؛ علت بلاتکلیفی الحاق منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی به فرودگاه بجنورد
وحدت گفت: با توجه به اینکه فرودگاه بجنورد در حریم شهر قرار گرفته، این مسئله الحاق منطقه ویژه اقتصادی استان به فرودگاه بجنورد را دچار مشکل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیاوش وحدت، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: بر اساس قانون برای الحاق منطقه ویژه اقتصادی به فرودگاه باید هر دو واحد خارج از حریم منطقه شهری باشند.

وحدت با اشاره به اینکه الحاق منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه در مرکز خراسان شمالی مطرح و مطالبه شده است، اعلام کرد: با توجه به اینکه فرودگاه بجنورد در حریم شهر بجنورد قرار دارد، الحاق منطقه ویژه اقتصادی به فرودگاه بجنورد دچار اشکال قانونی شده است.

وی همچنین افزود: بخشی از منطقه ویژه اقتصادی بجنورد نیز در حریم شهر بجنورد قرار دارد که حل این مسئله در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: حل مسئله الحاق این دو واحد به یکدیگر زمان بر است، با این وجود، گفت و گو ها برای تحقق آن در دستور کار قرار دارد.

وحدت در بخش دیگری از سخن خود درباره تعیین تکلیف زمین های واگذار شده به احداث واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی در استان نیز بیان کرد: درصورتیکه زمینی به سرمایه گذار واگذار شود، سرمایه گذار موظف است تا مدت دو سال واحد تولیدی را احداث کند در غیر این صورت زمین واگذار شده باید باز پس گرفته شود.

وی گفت: وضعیت زمین های واگذار شده به سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تا سال 96 ارزیابی و تعیین تکلیف شده اند.

وی افزود: در حال حاضر ارزیابی و بررسی وضعیت زمین های واگذار شده در سال 97 در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: درصورتیکه سرمایه گذار در مهلت مقرر نتوانسته باشد واحد تولیدی در زمین واگذار شده را احداث کند، زمین واگذار شده به سرمایه گذار باز پس گرفته می شود.

وحدت در خاتمه درباره تبدیل وضعیت شهرک ها و نواحی صنعتی استان از غیر موثر به موثر نیز اظهار کرد: در حال حاضر به جز سه ناحیه صنعتی استان شامل نواحی بام، راز و عباس آباد، مابقی شهرک ها و نواحی صنعتی استان از وضعیت غیر موثر به موثر تبدیل شده اند و اغلب زمین های این مناطق به احداث واحدهای تولیدی اختصاص یافته اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1696271
ارسال نظر
نظرات