شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696282
سردار شکارچی:

مکتب شهید سلیمانی ملت‌ها را به جنب‌وجوش انداخت

مکتب شهید سلیمانی ملت‌ها را به جنب‌وجوش انداخت
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی ملت‌ها را به جنب‌وجوش انداخت است، گفت: دروان افول امریکا را می‌بینیم اما شکست قطعی امریکا را می‌خواهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار ابوالفضل شکارچی سخنگو و معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سالروز شهادت شهید سلیمانی و شهید کاظمی هستیم. این دو شهید از روز اول عاشق و معشوق بودند. شهید کاظمی در فراق دوستان بزرگوارش مثل شهید باکری، شهید زین‌الدین، شهید همت و سایر شهدا تاب و قرار نداشت. بعد از شهادت کاظمی هم شاهد بی‌تابی شهید سلیمانی بودیم. شهید سلیمانی بعد از شهادت شهید کاظمی روزگار سختی را گذراند.

وی اظهار داشت: شهدا در عرصه دفاع مقدس با یکدیگر آشنا شدند. پیوند خونی ناگسستنی داشتند. تنها آرزوی این دو بزرگوار شهادت بود. برای نظام، انقلاب و برای مردم آرزوی پیروزی داشتند. شهید کاظمی فردی شاخص و مؤثر در دروان دفاع مقدس بود. فتح خرمشهر با صدای گرم او از بی سم‌ها شنیده شد. زمانی که فرماندهان ارشد بعث عراق صدای او را می‌شنیدند، از مقابله با رزمنده‌ها ناامید می‌شدند و وحشت تمام وجود آن‌ها را می‌گرفت. احمد کاظمی فتح آفرین و فجر آفرین بود. او دروان مبارزات خود را پیش از انقلاب آغاز کرده بود.
 
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: در اولین عملیات موفق جمهوری اسلامی که منجر به شکست حصر آبادان شد، شکست را به رخ دشمن کشید. تا آخر جنگ حضور داشت و در ناآرامی‌های منطقه کردستان نیز حضور پررنگی داشت. به عنوانی یک نابغه در آن منطقه عمل کرد. او همیشه جلوتر از رزمنده‌ها حرکت می‌کرد. او به رزمنده‌های تحت امر خود نمی‌گفت بروید بلکه می‌گفت بیایید. این برخورد برای نیروها روحیه آفرین بود.
 
سردار شکارچی خاطرنشان کرد: در محاصره اشرار و ضدانقلاب بعد از دوران جنگ به فرماندهان تحت امر خود می‌گفت که به پیش من بیایید. زمانی که نگاهش به تصاویر و فیلم شهدا می‌افتاد، ناخودآگاه اشک می‌ریخت. حسرت نبود شهدا را می‌خورد.
 
شهید سلیمانی نقل می‌کرد که شهید کاظمی دست پشت دستش می‌زد و همانند فردی بود که دچار خسارت شده است. شهید کاظمی تعریف می‌کرد که بر سر مزار شهید خرازی رفتم و با لفظ خودمانی به او گفتم حاج حسین خیلی نامرد هستی. ما وعده داشتیم که هرکدام زودتر شهید شدیم، دست دیگری را بگیریم اما تو دست من را نگرفتی. در همان لحظه بر سر مزار شهید خرازی گریست. مدتی طول نکشید که خبر شهادت او هم رسید. در کنار شهید خرازی به خاک سپرده شد.
 
وی گفت: در تشییع شهید احمد کاظمی دل مقام معظم رهبری ناآرام بود. رهبر انقلاب بازوی پر توانی را از دست داده بودند. شهید سلیمانی نیز بسیار بی‌قرار بود و احساس ناامیدی و قربت داشت. شهید سلیمانی در تشیع جنازه شهید کاظمی ویلچر جانباز ۷۰ درصدی را در کل مراسم تشیع هل می‌داد. این شهدا به آرزوی دیرینه خود که برایش لحظه‌شماری می‌کردند، رسیدند. آثار، سبک و مکتب آن‌ها بیش از زمان حیاتشان توسعه پیدا کرد. به برکت خون شهید کاظمی افتخارات زیادی برای انقلاب رقم خورد. مکتب شهید سلیمانی بعد از شهادت ملت‌های منطقه را به جنب و جوش انداخت.
 
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: به یک اقتدار بزرگ موشکی رسیده‌ایم و شهید احمد کاظمی نقش مهمی در این مسیر داشت. نفوذ منطقه‌ای این روزها هم به واسطه خدمات شهید سلیمانی است. شهدا عمق انقلاب اسلامی را گسترش دادند. این افتخارات برای همه شهدا است. این دو شهید بزرگوار لحظه‌ای برای خودشان زندگی نکردند. همه‌چیز را برای خدا می‌دانستند. اخلاص، تعهد، نقش‌آفرینی و شجاعت برای خدا بود و نمی‌گفتند من این کار را انجام دادم. چون منیت نبود، کارشان اثربخش بود.
 
وی در پایان تأکید کرد: همه افرادی که با شهید کاظمی و شهید سلیمانی زندگی کردند، همانند آن‌ها آرزوی شهادت دارند. پاسداران انقلاب اسلامی که از نظام دفاع می‌کنند، در هر لباسی که هستند، آرزویی جز آرزوی شهید سلیمانی و شهید کاظمی ندارند. ما پیروزی اسلام و انقلاب اسلامی را می‌خواهیم. دروان افول امریکا را می‌بینیم اما شکست قطعی امریکا را می‌خواهیم. پیروزی ملت‌های مسلمان بر مستکبران را آرزو داریم.
 
انتهای پیام/
 
منبع: مهر
 
 
https://www.dana.ir/1696282
ارسال نظر
نظرات