شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:36 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696309
پزشک اردبیلی در گفتگو با سبلان ما مطرح شد؛

واکسن نامشخص فایزر سوار بر موج تبلیغاتی؛مرغ همسایه همیشه غاز نیست/ ایران سابقه درخشانی در علم پزشکی دارد

واکسن نامشخص فایزر سوار بر موج تبلیغاتی؛مرغ همسایه همیشه غاز نیست/ ایران سابقه درخشانی در علم پزشکی دارد
علیرضا پوستی با بیان اینکه آینده نگری رهبر انقلاب ضامن سلامت نسل آینده است، گفت: شرکت هایی همچون فایزر با سوار شدن بر موج تبلیغاتی که در دنیا به راه انداخته جوی عمومی نسبت به واکسنی نامشخص را به بدست گرفته اند در حالی هنوز در آمریکا آمار ابتلا به کرونا چمشگیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا پوستی در گفتگو با خبرنگار  سبلان ما ، اظهار داشت: تولید دارو و واکسن در ایران امری غریب نیست و تاریخ گواه سابقه درخشان ایران در علم پزشکی است؛ البته در تولید واکسن این نوع بیماری قطعا دشواری هایی وجود دارد که مختص کشوری خاص نیست.

وی افزود: تولیدات واکسن در کشورهایی همچون  آمریکا هنوز بصورت 100 درصدی مشخص نیست و مطالعاتی کمی نیز در این مورد انجام شده است و نمی توان در این برهه خاص و برای این بیماری خاص ریسک کرد.

متخصص بیماری های اطفال و کودکان آینده نگری رهبر انقلاب ضامن سلامت نسل آینده است گفت: تولید واکسن آنفولانزا از دهه شصت میلادی آغاز شده است و همواره نسخه های جدیدی را شاهد هستیم و در بیماری کرونا نیز نباید واکسن که هنوز مورد تایید نیست و در مرحله ازمایش را وارد کشور کرده و نسل آینده را به خطر بیندازیم.

وی تصریح کرد: شرکت های همچون فایزر با سوار شدن بر موج تبلیغاتی که در دنیا به راه انداخته جوی عمومی نسبت به واکسنی نامشخص  به بدست گرفته اند در حالی هنوز در کشور آمریکا آمار ابتلا به کرونا چمشگیر بوده و باید به این یقین برسیم که مرغ همسایه همیشه غاز نیست.

پوستی تاکید کرد: واکسیناسیون عمومی به صورت تقریبی دوسال طول خواهد کشید که برای مقابله و کاهش بیماری کرونا باید رعایت پروتکل های بهداشتی همواره سرلوحه کارهای ما باشد.

انتهای پیا/

https://www.dana.ir/1696309
ارسال نظر
نظرات