شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:35 منتشر شده در مورخ: 1399/10/20 شناسه خبر: 1696402
مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد:

هدف کانون‌های تفکر برقراری ارتباط بین جامعه و دانشگاه است

هدف کانون‌های تفکر برقراری ارتباط بین جامعه و دانشگاه است
افراسیابی گفت: ارتباط دانشگاه و جامعه نیاز به ساز و کارهایی دارد که به صورت سیستماتیک این ارتباط را محقق کند و راه‌اندازی کانون‌های تفکر دانشگاه یزد با این هدف انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حسین افراسیابی بعد از ظهر امروز در  نشست با اصحاب رسانه استان گفت: صحبت از ارتباط دانشگاه و جامعه نیاز به ساز و کارهایی دارد که به صورت سیستماتیک این ارتباط را محقق کند و راه اندازی کانون‌های تفکر دانشگاه یزد نیز با این هدف انجام شده است.

وی ادامه داد: کانون‌های تفکر دانشگاه یزد بر پنج حوزه از معضلات استان شامل آب، گردشگری، سلامت اجتماعی، شهر هوشمند و اقتصاد دانش بنیان تمرکز کرده‌اند و در قالب یک مدل سه ضلعی که یک ضلع آن دانشگاه، یک ضلع دولت و سازمان‌های دولتی و ضلع دیگر نیز مردم و کارشناسان بخش خصوصی هستند، فعالیت می‌کنند.

مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد با بیان اینکه فعالان هر حوزه پیرامون مسائل اولویت‌دار استان در این مثلث فکری گفتگو می‌کنند، افزود: مسئله یابی در مرحله نخست قرار داد و در مراحل بعد افرادی که با این مسئله سر و کار دارند کنار هم می‌نشینند. چرا که اعتقاد ما بر این است مدیریت و تفکر جزیره‌ای راهگشا نیست و خوشبختانه کانون‌های تفکر توانسته‌اند تا حدی زمینه بحث و گفتگو را بازکنند و انتظار داریم در آینده انسجام لازم نیز شکل بگیرد.

افراسیابی با تاکید بر اینکه باید در کانون‌های تفکر به سمت حل مسئله گام برداشت، افزود:  همانگونه که مشاهده می‌شود مسائلی که اکنون در این کانون‌ها مطرح می‌شود از جمله مسائل کاربردی در استان است.

وی تصریح کرد: در مورد علوم انسانی ماموریت ما متفاوت و دشوارتر است. خوشبختانه پژوهشکده توسعه انسانی و همچنین پژوهشکده سیاستگذاری و رفاه اجتماعی دانشگاه یزد از وزارت علوم مجوز گرفته است و اقدامات خوبی نیز در این حوزه انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1696402
ارسال نظر
نظرات