شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:43 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696477
دانا گزارش می‌دهد؛

رونمایی از ترامپیست‌های وطنی/ دوقطبی کاذب جمهوری‌خواه و دموکرات به نفع چه جریانی است؟

رونمایی از ترامپیست‌های وطنی/ دوقطبی کاذب جمهوری‌خواه و دموکرات به نفع چه جریانی است؟
نفع سیاسی اصلاح طلبان این بوده که با دوقطبی سازی جامعه را دو پاره کنند و تصویر مخدوش آمریکا که در این چهل سال با تحریم و تهدید علیه ایران اسلامی ایجاد شده است را اینگونه بزک نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیشتر اصلاح طلبان با به راه انداختن دوقطبی کاذبی سعی می کردند که تندروی های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی آمریکا که از برجام خارج شده بود را جناحی جلوه دهند و عنوان کنند که رقیب سنتی آنان طرفدار جمهوری خواهان هستند.

این جریان سیاسی به طور آشکارا طرفداری و حمایت خود از دموکرات های آمریکایی را ابراز داشته و بارها تصویر «جو بایدن» چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا در صفحه یک این روزنامه ها به عنوان یک ناجی منتشر شده است. 
 
این درحالی است که در منظومه فکری رقیب سنتی اصلاح طلبان آمریکای بایدن و ترامپ، جمهوری خواه و دموکرات فرقی ندارد و همواره مطرح شده است که ساختار سیاسی آمریکا یکی است و کارشناسان حوزه بین الملل نیز به این موضوع تاکید دارند.
 
اما به هر حال نفع سیاسی اصلاح طلبان این بوده است که با این دوقطبی سازی جامعه را دو پاره کنند و تصویر مخدوش آمریکا که در این چهل سال با تحریم و تهدید علیه ایران اسلامی عمل کرده است را اینگونه بزک نمایند.
 
اخیرا اما حرف هایی از برخی از اصلاح طلبان خارج شده است که نشان می دهد همه این بازی های سیاسی پوچ بوده است و نظرات نیروهای این جریان سیاسی موضوع دیگری است و این افراد نه تنها به منافع ملی فکر نمی کنند بلکه تنها و تنها مقاصد سیاسی جناحی خود را پیگیری می کنند. 
 
در همین رابطه، «فائزه هاشمی رفسنجانی» که با مواضع ساختارشکنانه‌ای چون حمایت از بهاییت شناخته می‌شود، در گفتگویی از تمایل خود برای پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهو ری اخیر آمریکا سخن گفته و با ادبیات شبیه جریان برانداز، دلیل این تمایل را، فشار بیشتر ترامپ به کشور برای تغییر رفتار نظام(!) عنوان می‌کند.
 
نکته جالب‌توجه اینکه فائزه هاشمی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است، حزبی که بواسطه رپرتاژ متعدد ارگان مطبوعاتی‌اش برای بایدن، به ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها شناخته می‌شود.
 
 
پیش از این جریان سازش، تلاش می‌کرد تا جریان مقاومت را به عنوان طرفداران ترامپ در ایران جا بزند اما سخنان فائزه هاشمی به خوبی نشان می دهد که ایدئولوژی فکری در این جریان سیاسی حاکم نیست و تنها فرصت طلبی سیاسی در این حوزه وجود دارد و هر طرفی که باد منافع بوزد این جریان سیاسی نیز به آن سو متمایل می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://www.dana.ir/1696477
ارسال نظر
نظرات