شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696500
دانا گزارش می‌دهد؛

فروپاشی چهره خیالی و پوشالی لیبرالیسم/ تاکید روزنامه اصلاح‌طلب بر اولویت امنیت ملی بر آزادی!

فروپاشی چهره خیالی و پوشالی لیبرالیسم/ تاکید روزنامه اصلاح‌طلب بر اولویت امنیت ملی بر آزادی!
روزنامه اصلاح طلب نوشت: «اولویت امنیت ملی است حتی در آمریکا. شبکه‌های اجتماعی مختلف این کشور ترامپ را به دلیل اقدامات مخل امنیت اخراج و حساب او را برای همیشه تعلیق کردند.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه های اصلاح طلب که بعضا با شیطنت سعی می کردند که آزادی بی پایه و اساس را ترویج کنند و مقاصد سیاسی خود را با آن کسب کنند و حالا در موضوعی کاملا معکوس بیان می کنند که امنیت ملی بر آزادی اولویت دارد!

بعد از اتفاقات و تحولات اخیر آمریکا که طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ریختند و درگیری خونین نیز بوجود آمد و چند نفر زخمی و کشته شدند، ساختار سیاسی و رسانه ای آمریکا در اقدامی هماهنگ با استدلال حفاظت از امنیت ملی و جلوگیری از اغتشاشات و خشونت دسترسی رسانه ای ترامپ را محدود کردند. جالب اینجاست که همین رسانه های آمریکایی در اغتشاشات سال 88 دم از آزادی می زدند و برای ایجاد انقلاب رنگی آزادی را فرای هر چیزی خصوصا امنیت ملی توصیف می کردند.
 
رسانه های اصلاح طلب نیز خصوصا در فتنه سال 88 تصویری از لیبرالیسم نشان می دادند که در آن آزادی بدون قید و شرط وجود داشت اما با اتفاقات اخیر آمریکا این تصویر پوشالی آمریکا و آزادی بی حد و حساب فرو ریخت و حالا خود این روزنامه ها به توجیه برخورد آمریکا با رئیس جمهور این کشور با استدلال امنیتی روی آورده اند. این درحالی است که آزادی قانونی مطرح می کند که هر کسی تا جایی آزاد است که به امنیت، منافع و آزادی دیگران ضربه وارد نکند. 
 
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در این حوزه نوشت: «اولویت امنیت ملی است حتی در آمریکا. شبکه‌های اجتماعی مختلف این کشور ترامپ را به دلیل اقدامات مخل امنیت اخراج و حساب او را برای همیشه تعلیق کردند.»
 
این روزنامه می افزاید: « ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای همیشه از توئیتر حذف شد. موضوعی که نشان می‌دهد شبکه‌های اجتماعی نیز بدون محدودیت نیستند و با توجه به سیاست‌های خود اعمال ممیزی می‌کنند. ماجرا از این قرار است که شبکه اجتماعی توئیتر حساب کاربری ترامپ را به دلیل نقض قوانین و ساختار‌های این شبکه به حالت تعلیق دائم درآورد. این پیام رسان در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از بررسی دقیق توئیت‌های اخیر حساب دونالد ترامپ، این حساب را به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت، برای همیشه تعلیق کرده است. البته قبل از اینکه ترامپ برای همیشه از توئیتر حذف شود این شبکه اجتماعی، بارها برای حساب کاربری او ایجاد محدودیت کرده بود مثلا چند ماه پیش برای یکی از توئیت‌های ترامپ برچسب صحت سنجی گذاشته بود.»
 
 
«حسن معظمی»، کارشناس رسانه در این باره به آفتاب یزد می‌گوید:«در این موضوع قصه ترامپ کاملا فرق می‌کند چرا که خط قرمز تمامی کشورها امنیت ملی شان است. اتفاقی که در آمریکا رخ داد در واقع امنیت ملی این کشور را نقض کرد و به باور دست اندرکاران حوزه رسانه‌ای، رئیس جمهور آمریکا به عنوان کسی که قسم خورده امنیت ملی کشورش را حفظ کند با اقدامی که انجام داده و طرفدارانش را به خشونت دعوت کرده این موضوع را نقض کرده است.» 
 
وی گفت:« بنابراین شبکه‌های اجتماعی چون توییتر، اینستاگرام و فیس بوک به این نتیجه رسیدند که ترامپ دیگر صلاحیت حضور در شبکه‌های اجتماعی را در این شرایط فعلی ندارد. اما اینکه توییتر برای همیشه حساب کاربری ترامپ را از این شبکه حذف کرده است در تضاد با آن شعاری که تحت آزادی بیان عنوان می‌کنند، است. اما با این حال برای آمریکایی ها، دنیای غربی‌ها و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند امنیت ملی شان بسیار مهم است که حساب‌های کاربری ترامپ را در شبکه‌های اجتماعی شان حذف کرده اند.»
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://www.dana.ir/1696500
ارسال نظر
نظرات