شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696584
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

آمریکا چرا در بین داروهای تحریمی فقط اجازه ورود واکسن کرونا را می‌دهد؟/ حمایت از واکسن ایرانی اولویت ماست

آمریکا چرا در بین داروهای تحریمی فقط اجازه ورود واکسن کرونا را می‌دهد؟/ حمایت از واکسن ایرانی اولویت ماست
لطف الله سیاهکلی گفت: امریکا که اجازه ورود دارو به ایران را نمی‌دهد و نمی‌گذارد از سرمایه‌های خودمان در خارج از کشور بهره‌مند شویم، اکنون چطور دایه مهربان‌تر از مادر شده است و در بین این همه دارو فقط واردات واکسن را اجازه می‌دهد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به حساسیت‌های موجود درباره واکسن کرونا اظهار کرد: قطعا ما مخالف واکسن نیستیم اما با کشورهایی که متخاصم هستند و احتمال بیوتروریسم وجود دارد حتما باید با احتیاط رفتار کنیم.

وی افزود: ما یقینا واکسن کرونای امریکایی را تایید نمی‌کنیم چراکه هنور در خود این کشور جواب نگرفته است و اخبار نشان می‌دهد که تعدادی از افراد بر اثر این واکسن جان خود را از دست دادند که حتی پزشک و از افراد مهم بودند. از طرفی این واکسن در خود امریکا نهادینه نشده و گسترش پیدا نکرده و تعداد اندکی از آن استفاده کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: این کشور با ما دشمنی دارد و کشوری که اجازه ورود دارو به ایران را نمی‌دهد و نمی‌گذارد از سرمایه‌های خودمان در خارج از کشور بهره‌مند شویم، اکنون چطور دایه مهربان‌تر از مادر شده است و در بین این همه دارو فقط واردات واکسن را اجازه می‌دهد؟

باید آگاهانه در برابر دشمن عمل کنیم

این مقام مسئول ابراز کرد: باید در بحث واکسن خارجی کرونا عاقلانه رفتار کرد و دقت کرد که واکسنی وارد نکنیم که ده‌ها عوارض داشته باشد و کشور و مردم ما را به خطر بیندازد؛ باید آگاهانه در برابر دشمن عمل کنیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: در بحث واکسن داخلی کرونا که اکنون در مراحل تست انسانی است، قطعا بعد از طی مراحل آزمایشات و تایید نهادهای معتبر جهانی و داخلی در اختیار عموم قرار می‌گیرد که در آن صورت مردم می‌توانند با اطمینان از این واکسن استفاده و حمایت کنند.

سیاهکلی اذعان کرد: نه تنها در مورد واکسن بلکه درباره سایر کالاها، ما از تولید داخل حمایت می‌کنیم و در اولویت قرار دارد که موجب پیشرفت کشور در سطح منطقه و سطح بین‌الملل می‌شود.

دستیابی به واکسن توسط ایرانی‌ها یک اعجاز است

وی بیان کرد: ایران نشان داد که در مسائل علمی رشد قابل توجه و حتی جهش علمی داشته است؛ و در ماجرای کرونا علی رغم اینکه ما در تحریم هستیم و نمی‌گذارند دارو وارد کنیم اما با تدابیری که در کشور اندیشیده شد خوشبختانه میزان مرگ و میر کاهش پیدا کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین افزود: ایران توانسته است بیماری را کنترل کند که اگر مردم همکاری کنند قطعا این کار سریع‌تر صورت می‌گیرد بنابراین ما اعتقاد داریم که جمهوری اسلامی در مقابل مردم و کشور متعهد است.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: ایران پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته که دنیا را به تعجب واداشته است در حالی که همین تولید واکسن کرونا یک کار 10ساله می‌طلبد که آن هم برای کشورهای پیشرفته و مدرن مفهوم دارد اما می‌بینیم که دست‌یابی ایران به واکسن کرونا یک کار اعجازگونه است.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1696584
ارسال نظر
نظرات