شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696589
تحلیلی بر انسداد توئیتر ترامپ؛

تحریم ترامپ در شبکه‌های اجتماعی؛ دورخیز برای "حمام خون دیجیتال" در آمریکا/ حکمرانی حاکمان مجازی یعنی اگر ترامپ هم‌باشی خفه‌ات می‌‌کنند

تحریم ترامپ در شبکه‌های اجتماعی؛ دورخیز برای "حمام خون دیجیتال" در آمریکا/ حکمرانی حاکمان مجازی یعنی اگر ترامپ هم‌باشی خفه‌ات می‌‌کنند
شبکه های اجتماعی به دنبال ناآرامی ها اخیر در آمریکا و در واکنش نسبت به پستهای ترامپ به یک باره به رئیس جمهور آمریکا پشت کرده و حساب های کاربری وی را مسدود کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه اجتماعی توئیتر حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به طور دائم مسدود کرد. این پیام رسان در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از بررسی دقیق توئیت‌های اخیر حساب دونالد ترامپ، این حساب را به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت، برای همیشه مسدود کرده است.

سلمان کریمی از فعالان فضای مجازی طی یادداشتی در این باره برای "تیتریک" نوشت: به‌تازگی خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این‌که شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام حساب‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را حداقل تا پایان ریاست جمهوری وی مسدود می‌کنند.

همچنین توییتر نیز که در ابتدا یک ممنوعیت ۱۲ ساعته برای ترامپ وضع کرده بود، اخیراً حساب کاربری او را برای همیشه مسدود کرد.

اما چند نکته که لازم است در این‌باره گفته شود:

نکته اول: شبکه‌های اجتماعی آمریکایی–صهیونیستی، در ایام فتنه، چه در ایران و چه در سایر کشورها، خود به‌عنوان جنگنده و آتش‌بیار معرکه مستقیماً وارد جنگ با دولت‌های مسقر یا حکومت‌ها می‌شوند و در جهت کودتا، استعمار و یا انحراف افکار عمومی فعالیت می‌کنند؛ امّا وقتی نوبت به آمریکا می‌رسد، از قبل از انتخابات تا زمان برگزاری و پس از آن، شانه‌به‌شانه‌ سازمان‌های امنیتی و نیروهای نظامی و تصمیم‌گیران اصلی آمریکا قرار می‌گیرند.

نکته دوم: شبکه‌های اجتماعی معروف، به‌خلاف آن‌چه که بین مردم و یا برخی خواص مشهور شده است، مانند چاقو نیستند که هرطور مردم بخواهند، بتوانند از آنها استفاده کنند؛ بلکه ابزاری جهت‌مند، هدایت‌شده و مدیریت‌کننده برای دفاع از منافع استعمارگران و نظام سرمایه‌داری هستند، تا جایی که حتی سرمایه‌داری نظیر ترامپ را هم برای برهم نخوردن تعادل نظام سرمایه‌داری در آمریکا، تحریم می‌کنند.

البته این موضوع خیلی طبیعی است که چاقو هر کاری بکند، هیچ‌گاه دسته خود را نمی‌بُرد!

بنابراین این نمونه و موارد مشابه آن، یعنی حذف حساب‌های کاربری جریان مقاومت و محدودکردن فعایت آنها همگی نشان می‌دهند که چاقوی کیک، به‌ظاهر در دست مردم است، امّا هدایت و مدیریت آن در دست دیگری!

نکته سوم: آزادی بیان، همان آبنبات همیشگی در دست آمریکایی‌هاست که به بهانه آن، سایر دولت‌ها و حکومت‌های دنیا را تحت فشار قرار می‌دهند و با فریب‌دادن مردم در کشورها نفوذ می‌کنند، امّا وقتی به خودشان می رسد، بستر اظهارنظر رئیس‌جمهور رسمی کشور خود را هم مسدود می‌کنند.

نکته چهارم: این نوع رفتارها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به‌خوبی از نقش فضای مجازی در دنیای امروز خبر دارند، بنابراین مانند کشور ما، فضای مجازی یله و رهایی ندارند که هر کسی هر کاری دلش بخواهد انجام می دهد!

فرقی هم نمی‌کند، چه دروغ‌گو و ضدانقلاب باشد یا فاسد و مفسد و فاحشه، خلاصه سفره‌ای برای‌ش در فضای مجازی کشور پهن شده است!

نکته پنجم: اگر امروز، کشورمان در حوزه‌های حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات حرفی برای گفتن داشت و تا این اندازه به دست غربگرایان عقب نمانده بود، شاید می‌توانستیم با پلتفرم‌ها و سرویس‌های ایرانی، مرزها را از میان برداریم و تا قلب واشنگتن نفوذ کنیم.

امروز آمریکایی‌ها آماده و منتظر هستند که قرائت‌های دیگری به گوش‌شان برسد؛ امروز روز روشنگری و جهت‌دهی به مردم آمریکا بود تا صدای انقلاب و مظلومیت آن، از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های انقلاب در فضای مجازی به گوششان برسد.

باید تأسف خورد که برخی از مسئولین ما با سیاسی‌بازی و فریب مردم باعث شدند تا مردم در سیم‌خاردارهای شبکه‌های اجتماعی خارجی اسیر شوند، به‌گونه ای که حتی عکس حاج قاسم عزیز را در همین جمهوری اسلامی نمی‌توانند به هم‌دیگر ارسال کنند!

قدرت‌های پشت پرده جهانی/ توئیتر چطور می‌تواند حساب رییس جمهور آمریکا را حذف کند؟

شایان محمودی یکی دیگر از فعالتن فضای مجازی در  یادداستی اختصاصی برای "تیتریک" نوشت: شاید برای برخی سوال باشد که توئیتر چطور می‌تواند حساب رییس جمهور آمریکا را حذف کند؟

برای پاسخ به این سوال باید به حدود صد و بیست سال قبل برگردیم، جایی که سران و دانشمندان صهیونیست دور هم جمع شدند و دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی را برای حکمرانی بر آینده جهان نوشتند.

یکی از آن موارد، حاکمیت بر رسانه‌های دنیا بود.امروز آن پروتکل‌ها تا حد زیادی محقق شده‌است.

برای توضیح بیشتر باید بدانید که امروز مالکیت رسانه‌های دنیا، در اختیار هفت شرکت بزرگ است، که رؤسای این شرکت‌ها یهودی و صهیونیست هستند.

شرکت‌هایی با سرمایه‌های تریلیون دلاری، که به هیچ کسی در دنیا پاسخگو نیستند.

شرکت بلک راک

شرکت ونگارد

شرکت استیت استریت

شرکت فیدلیتی

شرکت جی پی مورگان

شرکت کاپیتال گروپ

شرکت توماس راو پرایس

به عنوان مثال، سرمایه شرکت بلک راک، حدود ۷/۴تریلیون دلار (و در بعضی منابع تا ۱۲تریلیون دلار) عنوان شده‌است.

جالب است بدانید بودجه سال ۲۰۲۰ دولت آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، حدود ۴/۷تریلیون دلار بود.

یا مثلاً شرکت استیت استریت، حدود ۱۱درصد از کل اقتصاد جهان را مدیریت می‌کند.

این شرکت‌ها سهام غالب غول‌های فناوری اطلاعات و رسانه‌ای دنیا، از جمله اپل، مایکروسافت، آمازون، فیسبوک، گوگل، یاهو، اینتل، نیوز کورپوریشن، و آلفابت، را در قبضه خود دارند.

علاوه بر این، مالکیت اغلب شرکت‌های نظامی و تسلیحاتی، نفتی و گازی، بهداشتی و داروسازی، و بورس و بیمه دنیا نیز در اختیار این شرکت‌هاست.

همین صهیونیست‌ها هستند که با توافقات نوشته و نانوشته، در مورد جنگ و صلح در دنیا، و یا تعیین دولت در بسیاری از کشورها، حتی کشور ایالات متحده آمریکا، به صورت کاملاً فعال و تاثیرگذار، و در جهت منافع خودشان تصمیم می‌گیرند.

و رسانه‌هایی چون توئیتر و فیسبوک، به عنوان مجریان برنامه‌های این شرکت‌های چندملیتی عمل می‌کنند.

"حمام خون دیجیتال" در آمریکا به راه افتاد/ حکمرانی حاکمان مجازی یعنی اینکه حتی اگر ترامپ هم باشی خفه‌ات می‌کنند!

علی مختارزاده در یادداشتی برای "تیتریک" نوشت: نه توییتر دست ماست نه تلگرام و نه گوگل، در هنگام آشوب اجباراً این شبکه‌ها قطع می‌شوند، اما در آمریکا به محض شلوغ‌کاری خارج از چارچوب، خود این شبکه‌ها صدای رئیس‌جمهور آمریکا را در نطفه خفه و تمام محتواهای خشن را از بستر خود حذف می‌کنند.

حکمرانی حاکمان مجازی یعنی اینکه حتی اگر ترامپ هم باشی خفه‌ات می‌کنند! بازی کرونا برای سرعت بخشیدن به همین حاکمیت تعریف شد.

در تاریخ جنگ‌های دنیا آتش زدن کتابخانه‌های بسیاری را گزارش کرده‌اند؛ از آتش‌سوزی کتابخانه اسکندریه، تا کتابخانه‌های ایران در زمان حمله اعراب. طبعاً بعضی از این گزارش‌ها اغراق‌آمیز است؛ اما اصل قضیه آتش زدن کتابخانه‌ها در کل تاریخ واقعی بوده و قابل انکار نیست.

اتفاقی که دیروز، ۸ ژانویه، افتاد شاید بزرگ‌ترین آتش‌سوزی کتابخانه‌ها در تاریخ بود که بصورت دیجیتال رخ داد. در ماه‌های قبل هم توئیتر میلیون‌ها حساب کاربری را حذف کرده بود؛ امّا آن‌چه دیروز رخ داد بی‌نظیر بود. منبع معتبری برای رقم واقعی حساب‌های حذف شده نیافتم؛ اما وضعیت در حدی بود که عده‌ای آن را «حمام خون دیجیتال» نامیدند.

البته ما ایرانی‌ها حمام خون دیجیتال را بارها تجربه کرده‌ایم.

در حمایت از ترامپ، طرفدارانش حساب های توییتری خود را حذف کردند و خداحافظ توییتر ترند اول ایالات متحده آمریکا شد.

کاش برخی به اندازه طرفداران ترامپ غیرت داشتند و بعد از حذف حاج‌قاسم از اینستاگرام و... به‌صورت دست‌جمعی از این بدافزارهای صهیونیستی خارج می‌شدند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1696589
ارسال نظر
نظرات