شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696623
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد خبر داد

ثبت بیش از هزار درخواست برای دریافت شناسنامه ایرانی در استان یزد

ثبت بیش از هزار درخواست برای دریافت شناسنامه ایرانی در استان یزد
پرویزی گفت: در طرح اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، 1043 متقاضی جهت دریافت شناسنامه در استان یزد ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید پرویزی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به طرح اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در استان یزد گفت: با سامانه‌ای که امسال توسط وزارت کشور طراحی شده یک هزار و 43  متقاضی دریافت شناسنامه در استان یزد خود را واجد شرایط دانسته و در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: 8 دفتر خدمات اتباع خارجی که در نقاط مختلف استان یزد مستقر هستند با این متقاضیان تماس می‌گیرند و آنها را جهت نوبت دهی و تشکیل پرونده دعوت می‌کنند، از مجموع این دفاتر، یک دفتر در میبد، یک دفتر در اشکذر، یک دفتر در محمدآباد و 5 دفتر در نقاط مختلف شهرستان یزد آماده خدمت رسانی به این متقاضیان هستند.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد با بیان اینکه هفته گذشته چهار شناسنامه در استان برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی صادر شده است، عنوان کرد: طبق آخرین آماری که مربوط به اواخر آذرماه است 376 پرونده در این دفاتر تشکیل شده که برخی از آنها دارای نقص مدارک هستند و تا زمان تکمیل مدارک این پرونده‌ها در دفاتر کفالت مفتوح می‌مانند.

پرویزی ادامه داد: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده 32 فقره پرونده تکمیل شده‌اند و با بررسی انجام گرفته این پرونده‌ها جهت استعلام به مراجع امنیتی ارسال شده است، برای 277 پرونده نیز جهت استعلام صحت سند سجلی، شناسنامه مادر به ثبت احوال ارسال شده است تا پس از آن روند قانونی آن طی شود.

 وی گفت: متقاضیانی که از این طریق درخواست شناسنامه دارند به دو گروه بالای 18 سال و زیر 18 سال تقسیم می‌شوند که رده اول خود در سامانه تعیین شده ثبت نام می‌کنند و برای متقاضیان زیر 18 سال نیز اولیا برای دریافت شناسنامه ویژه آنها ثبت نام می‌کنند که در استان یزد از مجموع یک هزار و 43 ثبت نام، 453 نفر بالای 18 و 590 نفر زیر 18 سال هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1696623
ارسال نظر
نظرات