شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:44 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696713

اغماض مغرضانه جنایات عربستان توسط هم‌‌پیاله‌های انگلیسی و آمریکایی

اغماض مغرضانه جنایات عربستان توسط هم‌‌پیاله‌های انگلیسی و آمریکایی
دولت انگلستان از انتشار فهرست حملات هوایی خونین به یمن در پایگاه اطلاعاتی خود خودداری کرده است. این اقدامات وحشیانه منجر به تلفات ده ها هزار غیر نظامی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ وب سایت بین المللی آمریکایی wsws نوشت، دولت انگلستان از انتشار فهرست حملات هوایی خونین به یمن در پایگاه اطلاعاتی خود خودداری کرده است.

این اقدامات وحشیانه منجر به تلفات ده ها هزار غیر نظامی شده و توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از سوی انگلیس و آمریکا مسلح می شود صورت گرفته است.

در حالی که وزارت دفاع (MoD) 516 مورد نقض قانون بین المللی حقوق بشر (IHL) توسط ائتلاف عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لیست کرده، اما تعداد واقعی بسیار بیشتر است.

"بوریس جانسون" نخست وزیر انگلستان قصد دارد تا کنترل سلطه وحشیانه سعود بر شبه جزیره عرب را حفظ کند. این کشور تأمین کننده اصلی سلاح هایی است که عربستان سعودی بر سر غیر نظامیان یمن می ریزد.

آنها هنگام حمله، مراکز تولید مواد غذایی، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار داده و بدترین بحران انسانی را در جهان رقم زده اند. حدود 24 میلیون از 28 میلیون یمنی از جمله کودکان زیر 5 سال در آستانه گرسنگی و قحطی بوده و به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

از نظر قدرت های امپریالیستی در لندن و واشنگتن و نمایندگان منطقه ای آنها، یمن و بحرانی انسانی که مردم آن را فرا گرفته صرفا یک آسیب جانبی در مبارزه برای تسلط بر انرژی غنی خاورمیانه است.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1696713
ارسال نظر
نظرات